[ mmns21 @ 01.12.2011. 09:26 ] @
Bavim se planinarenjem i voleo bih da kupim Garmin GPS. Cene uredjaja kod ovlascenog zastupnika u Srbiji u odnosu na cene u Evropi i SAD su za neke modele 60% vise od maloprodajnih cena u inostranstvu a za neke i do 100% vise.

Da li neko zna gde se moze kupiti GPS uredjaj u inostranstvu a da to bude isplativo (da se postigne manja cena nego ovde).
Posebno me interesuje model Etrex 20 ili Etrex30.

Kolika je carina i porez na GPS uredjaje kada dodju postom?

[Ovu poruku je menjao mmns21 dana 01.12.2011. u 10:45 GMT+1]
[ Predrag Supurovic @ 01.12.2011. 09:58 ] @
Kada saberese carinu i porez i garanciju koja ti ne vazi ako si kupio napolju... dodje ti na isto.
[ mmns21 @ 01.12.2011. 10:10 ] @
Pronasao sam svajcarski sajt koji mi deluje pouzdano ali kada sve saberem za model Etrex ispadne 10-20 eur-a
jeftinije uz sva navedena ogranicenja.

Jedino resenje je izgleda da nekog zamolim da mi donese uredjaj iz inostranstva.
[ lukeguy @ 01.12.2011. 10:32 ] @
mislim da je jedina isplativa opcija da ti neko to privatno donese, samo što uvek imaš problem garancije.

a da li si razmišljao o opciji telefona sa GPS-om?
[ ventura @ 01.12.2011. 11:35 ] @
Ako kupis bilo koji ručni Garmin GPS preko Amazona, opet ćeš proći značajno jeftinije nego u Srbiji jer su cene koje InfoTeam prosto bezobrazne.. Dakle kupiš Garmin GPS na amazonu, platiš lokalne troškove slanja u USA, platiš mailbox u USA, platiš DHL prevoz, platiš usluge carinjenja 50-tak evra, platiš carinu i porez, i sve to kad sabereš opet te izađe jeftinije nego da isti uređaj kupiš kod nas.. Ja sam tako recimo kupio Garmin Vista HCx, i to sve me je koštalo tip 50% cene uređaja u Srbiji.

Ovde ti je detaljno uputstvo:
http://www.elitesecurity.org/t...civanje-stvari-putem-interneta
[ 3way @ 01.12.2011. 11:46 ] @
+ mape.
Koliko mi je poznato Srbija nema bog zna kakve topografske mape...
[ dlalic @ 01.12.2011. 12:42 ] @
Ima. Jedino sto nisu bas jeftine (ako su legalne)
http://www.vgi.mod.gov.rs/cenovnik/cenovnik.html#digitalne_lat
[ 3way @ 01.12.2011. 12:49 ] @
Jel mogu ove karte da se koriste na Garmin uredjajima?
[ mmns21 @ 01.12.2011. 13:11 ] @
Na Amazonu je Etrex oko 270$, to je oko 200 Eur-a. Pod uslovom da uredjaj stigne na adresu nekog mog prijatelja
u Americi ili Kanadi i da mu nadoknatim troskove postarine od 20-30 Eur-a.
Pa kada na dodam carinu i porez nece biti mnogo jeftinije od cene kod zastupnika koja je trenutno oko 33000 dinara.

Moguce je da se za neke druge modele to isplati jer imaju jos vecu marzu.
[ mmns21 @ 01.12.2011. 13:14 ] @
Citat:
lukeguy: mislim da je jedina isplativa opcija da ti neko to privatno donese, samo što uvek imaš problem garancije.

a da li si razmišljao o opciji telefona sa GPS-om?


Telefon mi ne vredi. Imao sam priliku na nekom zimskom usponu da se telefon tako smrzne da uopste ne radi
a cuvao sam ga u unutrasnjem dzepu jakne. Etrex uredjaji su se jako lepo pokazali.
[ dlalic @ 01.12.2011. 14:20 ] @
@3Way
Mogu da se koriste u novijim Garmin uredjajima, generacije Dakote i Oregona i novije. Jako lepo izgleda i radi.
Telefoni imaju veliku manu u primeni za planinarenje, a to je baterija. Jeste li probali koliko vam traje baterija na telefonu sa konstantno aktivnim GPS-om? Par sati. I onda na kraju dana se nadjes em izgubljen, em ne mozes da se javis da kasnis na pivo. U outdoor uredjajima baterije traju 16-18 pa i vise sati, a uz to su izmenjive, obicne AA. Telefon moze da posluzi cisto da proveris gde si.

@mmns
video si pp?
[ mmns21 @ 01.12.2011. 14:30 ] @
Video sa pp i odgovorio. :)