[ Predrag Supurovic @ 04.12.2011. 11:47 ] @
Postoji li kod nas neki jednotavan progam za evidencije udruzenja gradjana (clanovi, clanarine islicno). Jos bolje ako iam web tako da svaki clan moze da proveri svoj status.
[ goranvuc @ 04.12.2011. 12:26 ] @
Šta bi taj program po tebi (ukratko) trebao da sadrži?

Na prvu loptu mi ne deluje kao težak projektni zadatak, ako već ne nađeš gotovo rešenje.

Pozdrav!
[ Java Beograd @ 04.12.2011. 17:24 ] @
MS Office Excel. Ekstra će da obavi posao ! Ili još bolje, njegov dž brat iz paketa open office.
[ Predrag Supurovic @ 04.12.2011. 19:58 ] @
Hmm... ako nema onda cu morati sam nešto da pravim. Možda i nije loša ideja da se, kao u stara dobra vremena, malo prodiskutuje na temu ovakvog zadatka. Šta i kako raditi kako osmisliti model baze i slično.

U suštini zahtevi su:

Podaci

- šifarnik članova sa njihovim kontakt podacima
- podaci o plaćenim članarinama (mogući modeli su godišnja članarina, polugodišnja, tromesečna i mesečna)

Obrade:

- uvoz podataka o uplatama na tekućem računu udruženja

Izveštaji:
- pregled članova na zadati dan (s obzirom na plaćenu članarinu)
- pregled članova koji nisu platili članarinu zaključno sa zadatim datumom
- pregled statusa o pojedinačnom članu (kontakt podaci, članski status, istorija plaćanja članarine i slično, sa mogućnošću da svaki član može da vidi svoj status)


To je ono što bi mi trebalo. Kasnije bi eventualno moglo da se proširi sa nekom najosnovnijom evidencijom prihoda i rashoda, koja ne mora biti po knjigovodstvenim pravilima već više kao puka evidencija prispelih računa i plaćanja. Ako bi trebalo nešto više to bi već morao da radi ozbiljniji knjigovodstveni program.

Što se tiče razvojne platforme, više bih voelo da ovo bude neka web aplikacija zbog lakoće primene.
[ popmilan76 @ 13.05.2012. 16:37 ] @
Javi se na moj mail,pa se mozemo dogovoriti,ako vec nisi nasao.Pozdrav