[ cozmo_im @ 05.12.2011. 18:55 ] @
Uzeo sam Philips 227E3LSU/00 LED. Monitor je odlican za te novce medjutim cini mi se da ima jednu sitnicu (na mom primerku) koja mi lici na ili mrtve pixele ili nesto na panelu iznutra. U pitanju je kao neka svetla flekica dimenzije mozda 1x2mm nepravilnog oblika. Na tom mestu ekran je svetlij i vidi se samo na beloj i sivim podlogama. Na bojama i tamnijim sivim ili crnoj ili na fotkama se uopste ne vidi nista. Znaci samo kad je bela ili svetla siva podloga. Ono sto je zanimljivo cim malko iz ugla gledam to se ne vidi! Vidi se samo kad se direktno u visini ociju gleda u monitor ili kad se gleda iz vrlo blagog ugla. Na samom ekranu nema ama bas nista. Klasicnih mrtvih pixela nema a slika je odlicna u svim aspektima. Pokusao sam da slikam... evo na sivoj pozadini:



Onda sam narihtao levelse u photoshopu da vidite taj oblik jer se tesko razluci na fotki:



U sustini se tesko primecuje osim ako se ne zagledate dobro ili ako znate da je tu ta flekica. Vrlo je stina (kazem 1x2mm recimo, ali se ipak vidi kad se direktno gleda u monitor, napominjem samo na svetlim bojama - beloj svetlo sivoj ili svetlo plavoj). Ne menja se, meni lici na mozda neko ostecenje panela iznutra ili je mozda grupa mrtvih piksela...)

Da li mogu da reklamiram monitor, sta mislite? Uzeo sam ga u subotu i po zakonu o potrosacima mogu u roku od 7 dana da im vratim bez pitanja i zamenim.
[ Binary Mind @ 06.12.2011. 05:48 ] @
Naravno da mozes da reklamiras monitor. "Fleka" nije mrtvi pikseli ali u svakom slucaju ne bi trebalo da bude tu. To bi moglo da bude nesto, unutar sklopa monitora, sto gnjeci panel na tom mestu na primer (kablic ili druga komponenta)...
[ cozmo_im @ 06.12.2011. 12:42 ] @
Rekose mi iz servisa da je to fabricki verovatno nesto i da u roku od 7 dana mogu da zamenim za nov bez servisiranja, pa cu uzeti drugi primerak.
[ Binary Mind @ 06.12.2011. 13:01 ] @
Dabome. Idi tamo sto brze da ne prodje 7 dana.
[ cozmo_im @ 06.12.2011. 20:07 ] @
Monitor je zamenjen. Proverili stari, videli falinku, dali novi (proverili smo novi odmah na licu mesta kako radi) i to je to...