[ vladidslav @ 07.12.2011. 18:41 ] @
E ovako imam problem sa gore navedenom grafikom,grafika je ispravna nema dodatno napajanje a nece da baci sliku u mom kompu,a najzzanimljivije je to da mi automatski prebaci na integrisani video u postu ne javlja da ima bilo kakav problem i u windowsu PC Wizard ne detektuje da je grafika ubacena u pciEx slot tako ako neko ima neku ideju neka pise...i da flesovo sam bios na najnoviju verziju i sve to maticna ploca Biostar MCPP6,trenutno mi unutra Gforce 8400GS i radi bez problema.
[ Miroslav Cvejić @ 07.12.2011. 19:11 ] @
Citat:
vladidslav: E ovako imam problem sa gore navedenom grafikom,grafika je ispravna nema dodatno napajanje a nece da baci sliku u mom kompu,a najzzanimljivije je to da mi automatski prebaci na integrisani video u postu ne javlja da ima bilo kakav problem i u windowsu PC Wizard ne detektuje da je grafika ubacena u pciEx slot tako ako neko ima neku ideju neka pise...i da flesovo sam bios na najnoviju verziju i sve to maticna ploca Biostar MCPP6,trenutno mi unutra Gforce 8400GS i radi bez problema.


Da je grafika ispravna imao bi sliku preko nje i videla bi se kao uređaj. Ako si je izvadio, čistio kontakte i vratio i opet ne daje sliku, biće da je odradila svoje.
Neko ti može reći da je podgreješ u rerni, ali ja to ne bih savetovao, već ne gine kupovina nečeg novog sa garancijom.
[ vladidslav @ 07.12.2011. 19:35 ] @
Ali u drugom racunaru ona radi bez problema,moja ploca je u potpunosti ispravna stara je oko godinu dana i napajanje brendirano blueberry 560w tako da mi nije jasan ovaj problem a i ploca bi valjda pistala da je crklo nesto...
[ Binary Mind @ 08.12.2011. 07:43 ] @
Drugi moguc problem je PCI-E slot na ploci u koji ide grafika. Treba i tu malo ocistiti kontakte nekom cetkom i videti da li ima nekih fizickih ostecenja na istom (otpala zabica sto drzi graficke kartice ili neki iskrivljen kontakt u samom slotu...) Takodje mozda treba probati sa drugim napajanjem jer je moguce postojece polako slabi... Blueberry je ipak kung fu
[ vladidslav @ 08.12.2011. 14:34 ] @
E ovako skino sam kuler sa graficke kako bi ocistio sve i proverio da li ima da je nesto izgorelo medjutim imo sam sta i da vidim,prethodni vlasnik je nanosio termalnu pastu medjutim po mom misljenju nestrucno,jel je paste bilo okolo i po onim malim tranzistorima i to u vecoj kolicini nego sto je potrebno,da li bi to mogao zapravo da bude problem?
[ Binary Mind @ 08.12.2011. 16:05 ] @
Kad bi to sto si zatekao mogao da uslikas i postavis ovde slicicu da mi vidimo o cemu si pisao bilo bi dobro.
[ vladidslav @ 08.12.2011. 17:10 ] @
Posto sam ja to moje ocistio pa ne mogu da slikam al evo naso sam sliku sa identicnim problemom.
Stvar je ko taj crveno sto sam obelezio da ima paste po tim malim tranzistorima pa jel to pravi problem
[ Binary Mind @ 08.12.2011. 18:56 ] @
OK. Nema to veze toliko. X puta ces na takve stvari naici i kod fabricki nanete termalne paste. Naravno da je najpravilnije naneti pastu samo na jezgro chipa ili integrisani hladnjak (IHS) ako ga chip ima. Ako ti smeta mozes to ocistiti uz pomoc cackalice za usi i izopropil ili medicinskog alkohola i ponovo naneti termalnu pastu samo po jezgru GPU-a, mada sam skeptican po pitanju da li ce to da resi problem...