[ djordjevic_i @ 10.12.2011. 14:10 ] @
POzdrav, promenio sam description na jednom sajtu na par strana, obrisao te strane iz google keša, pa zatim ručno postavio sajt u google web index. Medjutim, problem je što mi se sada description ne vidi u pretrazi, niti bilo kakav tekst sa sajta. Na pojedinim stranama, sam promenio description takodje, mislice da ce ga google automatski ponovo popisati, ali nista? Da li neko zna sta je u pitanju?
Mada, na sajtu je bilo 600+ strana, a na google je vec 7 dana, svakodnevno je popisivao po neki broj strana, pa ne znam da zbog toga nije problem, odnosno, da update-uje tek kada indeksira sve?
[ Zoran Milovanovic @ 10.12.2011. 15:01 ] @
Google sam odlucuje da li ce korisiti decription iz meta taga ili neki random txt sa strane. Tu ne mozes mnogo da utices, osim da napises "kvalitetan" description. Pa google pocne da ga prikazuje umesto neceg "levog". Takodje, za istu stranu google moze prikazivati razlicite description-e, u zavisnosti za koju kljucnu rec/frazu prikazuje sajtu u rezultatima.

Desc nije faktor koji sluzi za rangiranje. Vec samo da imas bolji ratio klika sa googlove strane rezultata.

Poz.
[ djordjevic_i @ 10.12.2011. 15:55 ] @
Hvala na odgovoru, ali za 18/18 strana je prikazivao description u rezultatima pretrage. Kada sam pojedine strane obrisao iz kesa i ponovo poslao (3 strane), ne prikazuje desc vise, niti noveokreirani title. Sad, zanima me kako da prikazem novokreirani description, title, umesto starog koji je preuzet pre 10 dana, odnosno, jednostavno, kako google ispravno da prikze izmeenjeni sadrzaj.
[ Zoran Milovanovic @ 10.12.2011. 16:02 ] @
Jedino vremenom. Ako ne odluci drugacije.
[ djordjevic_i @ 10.12.2011. 16:26 ] @
Tako sam i mislio, pa ko velim da pitam. Hvala