[ Morpheus NS @ 10.12.2011. 22:55 ] @
Imam TotalTV risiver (onaj stari Echolite) koji je povezan na tv karticu (Winfast PxTV1200) preko onog klasičnog kabla sa cinčevima (crveni - žuti - beli) i sa tom konfiguracijom je sve u redu. Za gledanje televizije koristim Daum Potplayer jer daje najkvalitetniju sliku po mom iskustvu. E sad, pokušao sam iz dosade povezati risiver preko Scart to RGB kabla (kartica podržava oba načina povezivanja) koji mi je ostao ko zna otkad i naleteo na problem. U Potplayer-u uredno promenim parametre za prijem na Component RGB i dobijem:



Dakle brljotinu od boja koja tu i tamo kroz maglu propusti nešto što liči na sliku koja dolazi sa risivera. Nije mi preterano stalo do toga, ali ja sam osoba koja kad naleti na problem pita zašto se problem dogodio i kako ga rešiti. Može li neko da mi da mig u kom pravcu da gledam? Da li je problem u TTV risiveru koji "ne trpi" scart-to-rgb kabl, u samom kablu ili u podešavanjima Potplayera? Prilično sam siguran da je ovo poslednje u redu, ali ko zna...

[Ovu poruku je menjao Morpheus NS dana 11.12.2011. u 00:53 GMT+1]
[ Dragana117 @ 12.12.2011. 11:41 ] @
Pa probaj drugacije da spojis, drugim kablom (ako je to moguce) jel neces znati u cemu je problem bas, samo ces glavu da lupas za dzabe.. Pozzz
[ Morpheus NS @ 12.12.2011. 11:55 ] @
Sve nešto mislim da je problem u kablu. Sinoć sam nešto čeprkao i našao neku verziju kabla samo sa crvenim i zelenim konektorom (ne znam ni odakle mi sva ova čuda) i dobio crno-belu sliku na izlazu, dosta oštriju od ove sa cinčeva.
[ Dragana117 @ 12.12.2011. 11:58 ] @
Probaj scart to scart pa vidi sta se desava tako..
[ Morpheus NS @ 12.12.2011. 12:15 ] @
Biće da nisi pročitala uvodni post do kraja. ;) Risiver povezujem na TV karticu, koja ima 3 ulaza:

klasični cinčevi (crveni-žuti-beli)
Komponentni iliti RGB (crveni-plavi-zeleni)
S-video

Na klasičan način radi, pa ovo pokušavam prokljuviti u slobodno vreme, da se tako izrazim. A sad me kopka i to što je slika dosta kvalitetnija u onoj crno-beloj varijanti... pošto taj kabl radi, moja pretpostavka je da mi je originalni RGB kabl defektan. Da se bar neki stručnjak javi da potvrdi da je kabl verovatni uzrok, pa da nabavljam novi, ili da me demantuje do kraja. :)
[ Dragana117 @ 12.12.2011. 12:29 ] @
Ahaaa, ja se izvinjavam onda, mislila sam da ima i za scart opciju.. Pozzz
[ Morpheus NS @ 12.12.2011. 16:31 ] @
Pokušao danas i s drugim kablom - ista stvar. Baš niko ne zna kako ovo podesiti?
[ Dragana117 @ 13.12.2011. 11:30 ] @
Ne znam sta da ti kazem, ja sam mislila da je u tome problem., posto sam vidjala da vecina resivera- tv-a ide na to scart to scart. :(
[ Morpheus NS @ 13.12.2011. 13:28 ] @
Po svemu sudeći ovaj Totalov SD risiver se ne miriše baš sa rgb kablom. Videću kako će se ponašati HD risiver koji treba da mi stigne prekosutra, on ima priključke namenjene komponentnom kablu, morao bi raditi kako treba. Hvala na trudu. :)
[ Dragana117 @ 13.12.2011. 14:43 ] @
Pa javi.:)
[ Aleksandar Đokić @ 14.12.2011. 06:29 ] @
mozda je tu problem sa macrovision anti-taping zastitom...

problem drugi stb pa javi
[ Morpheus NS @ 14.12.2011. 12:07 ] @
Čim se signal konvertuje iz jednog oblika u drugi, lako se mogu javiti problemi. Pretpostavljam da ovaj SD risiver nije predviđen da šalje sličan signal, pa je moje budženje suvišno. HD risiver ima component out, pa pretpostavljam da će s njim biti sve ok.
[ Dragana117 @ 16.12.2011. 12:56 ] @
Jel si probao sa drugim, sta se desava?
[ Dragana117 @ 16.12.2011. 13:00 ] @
Izvinjavam se na duplim porukama.:(
[ zmej @ 16.12.2011. 15:34 ] @
Sredi pal podesavanja na TV kartici i neces imati problema....
[ Morpheus NS @ 16.12.2011. 17:14 ] @
Dobio sam HD risiver, situacija identična prethodnoj. Ni preko scart-a ni direktno preko rgb kabla ne radi kako treba.

@zmej, da li bi mogao malo da obrazložiš predlog? U Potplayer-u postoje PAL podešavanja, ali ni na jednom ne daje sliku, čak nema nikakve vidljive promene u zavisnosti od podešavanja. Već sam i sam došao do zaključka da nešto u vezi s karticom nije kako treba, ali nemam ideju šta bih još pokušao. Osim kupovine druge kartice. :)
[ Dragana117 @ 18.12.2011. 11:30 ] @
Citat:
Morpheus NS: Osim kupovine druge kartice. :)


To je izgleda najpametnije resenje, koje sada moze da padne na pamet.:)