[ boxon23 @ 11.12.2011. 02:13 ] @
Pozdrav svakome koje raspolozan da mi pomogne oko sledeceg problema. Dobro radim u solidworks-u 2011 ali kada zelim da u Solidcam-u ostavim par mostova koji bi mi drzali materijal nakon profil operacije to onda postaje prava muka,dok naprimer ArtCam to radi iz 2 klika misem...postavicu koju sliku da se lakse razumemo i bas bih voleo da resim ovo naizgled prosto pitanje....
[ Goran Mijailovic @ 11.12.2011. 08:21 ] @
Citat:
.postavicu koju sliku da se lakse razumemo i bas bih voleo da resim ovo naizgled prosto pitanje....


Proslo je sest sati, izgleda si zaboravio da postavis?
[ mladic77 @ 11.12.2011. 21:55 ] @
Mozda ti mogu pomoci, ali slika je slabo vidljiva
[ boxon23 @ 14.12.2011. 23:08 ] @
Izvinjavam se za sliku malo sam u guzvi sam sa poslom trenutno, ali postavljam je samo da se setim :)
[ boxon23 @ 15.12.2011. 18:30 ] @
[img][/img]
[ boxon23 @ 15.12.2011. 18:43 ] @
Evo primera konacno...e sada da li mislite da je ovo pravi nacin crtanja mostica ili je mozda dovoljan samo skec na bocnij strani.....crtanje je u stvari najmanji problem---problem je odabir strategije u solid CAm-u
po mom misljenju bolje je crtati ovaj trougao da se glodalo ne bi "zakucalo" mozda na onoj kocki.....koliko vidim i na ostalim forumima nema nekog konkretnog odgovora i resenja..
Srdacan pozdrav svima
[ mladic77 @ 15.12.2011. 19:27 ] @
Ne razumam vas bas najbolje, glodalo se ni u kom slucaju nece zakucati u materijal ,ako pravilno definisete obradu.
Ako mislite na spoljasnju obradu , koji je razlog dodavanja ovih elemenata ( sto ste stavili)
[ boxon23 @ 15.12.2011. 19:34 ] @
Pa recimo da secem aluinijum 10mm..posle kopanja ovih dzepova i busenja rupa zelim da profilisem komad...Naravno nemam vakum sto ili stopu nego materijal pridrzavam sa steznim klemama.Kada bih isao do kraja moguce je da glodalo zatrese komad.
Ima operacija u Cam-u contur3D ali radi iz jednog prolaza i fino ostavi mostice mogu i tu sliku da okacim,jedino mozda profilisati skoro do kraja, ostaviti recimo za debljinu mostica pa onda contur3D...
[ mladic77 @ 15.12.2011. 22:48 ] @
Ako vec to radis, nemas potrebe da crtas.
Alp obradjujes deo 10 mm debljine
Pusti slot npr do 7 mm ,
napravi sketch , i pusti opet slot po tom skechu , od 7 - 11 mm dubine,
Ali ja licno uvek kad vrsim takva odsecanaj, ili stopiram masinu pa prebacim ( drzac ) na komad, posto nemam vakum, ili zadrzim rukuom, ,
Ili koristim foru : ako seces glodalom 6 mm, cim glodalo pocne da odseca, uzmi neke al iil metalne delove debljine 6 mm ( debljine glodala) i stavi odmah iza mesta gde si zavrsio secenje,
Time ces zasdrzati deo da ga ne odgurne glodalo i neces ostetirti glodalom deo koji seces,
[ boxon23 @ 16.12.2011. 00:52 ] @
Sto se tice fore nije losa ali i dalje nema odgovora za profil operaciju sa mostovima...
[ mladic77 @ 16.12.2011. 13:53 ] @
Automatski, da ti software ostavlja mostove, ja za takvu operaciju ne znam- u Solidcamu, i ne znam da postoji.
[ cirko @ 16.12.2011. 18:57 ] @
Ovo samo NAJACNC moze da odgovori
[ boxon23 @ 16.12.2011. 21:04 ] @
Bice mi drago da cujem resenje sigurno da postoji, mada kao da su SolidWorks-Cam softverasi mislili da se komadi u 99 posto slucajeva rade na stezi, sto kod nas maloprivrednika ili pocetnika zeljnih znanja nije slucaj...pozdrav svima
[ pkrzic @ 08.02.2012. 13:00 ] @
Pozdrav,

teško ćeš to napraviti u Solidcam-u, koji nema specifične funkcije za takve stvari.

Možeš to napraviti u Mastercam-u, koji će automatsko napraviti upravo to, šta ti želiš:


[ boxon23 @ 08.02.2012. 14:18 ] @
Da ovo je sjajno,video sam da Mastercam ima to,nego tek sam se obucio u Solidcam-u da radim a verujem da je mastercam dosta slican i integrise se u solidworks...nego dosta mi je edukacije HOCU DA RADIM :) verujem da znas nasta mislim...
Mozda kasnije i predjem na mastercam ali za sada savladavam ono sto sam poceo.Hvala na informaciji u svakom slucaju....svako dobro svim forumasima...