[ owim @ 12.12.2011. 05:05 ] @
Imam notebook i PC koji imaju HDMI izlaz, monitor koji ima DVI ulaz i LCD TV sa HDMI ulazom. Kojim kablovima najbolje da pokrijem potrebu povezivanja ovih uređaja (ne istovremeno)? (Monitor ima i VGA i DisplayPort.)

Mislim da je ovo najbolje:
varijanta A
1) HDMI-2-HDMI produžni kabl (kojim bih mogao notebook direkt u TV)
2) adapter HDMI-2-DVI koji bih stavio u DVI port monitora i na njega povezao HDMI kabl iz tačke 1).

Mislim da je to bolje rešenje od dva odvojena kabla (iz praktičnih razloga):
varijanta B
1) isto kao gore
2) HDMI-2-DVI produžni kabl (kojim bih mogao notebook direkt u monitor)

Ni u jednoj varijanti očigledno ne bih iskoristio DVI-2-DVI muško-muški kabl koji sam dobio uz monitor.

U obe varijante cena je slična, ali bih u prvoj imao samo jedan kabl, što je valjda pametnije. Nadam se da korišćenje adaptera ne utiče na kvalitet.

Ako se slažemo da je varijanta A bolja, molim da mi potvrdite koji elemente da kupim (nikad nisam koristio HDMI kabl).
1) HDMI out na notebook-u je, koliko vidim, muški. Valjda je isti takav muški HDMI i na TV-u. Treba mi žensko-ženski HDMI kabl?
2) DVI in na monitoru je ženski. Treba mi adapter koji ima HDMI muški ulaz i DVI muški izlaz?

Ako sam pravilno skontao, to bi bilo ovo:

HDMI produžni

K HDMI AM - HDMI AM
HDMI A 19p utikač - HDMI A 19p utikač
1,5m - 590din
2,5m - 708din
5m - 1003din

HDMI-DVI adapter


Adapter HDMI AF - DVI-D M
HDMI utičnica - DVI-D 18+1p utikač -- 377din

Koliko razumem, kod HDMI-a "AM" znači ženski, a "AF" muški? Hvala ljudi!
[ Miroslav Cvejić @ 12.12.2011. 06:18 ] @
M - male
F - female

:)
[ owim @ 12.12.2011. 11:31 ] @
Bravo za mene što sam uspeo pogrešno da skontam. Koji HMDI ulazi u laptop i TV/monitor? Žensko-ženski?

Samo sam pogrešio kod oznaka HDMI kabla, ili...? Hvala!
[ Miroslav Cvejić @ 12.12.2011. 11:39 ] @
Ne bih da budem vulgaran, ali ako jedan ulazi u drugi, pogodi koji je muški a koji je ženski. :)

Kabl sa slike, sa istim HDMI konektorima na krajevima ti treba za latpop->TV.
Monitor možeš i običnim DVI kablom povezati. Nema potrebe zezati se sa adapterima.
[ owim @ 12.12.2011. 12:03 ] @
Citat:
Miroslav Cvejić: Ne bih da budem vulgaran, ali ako jedan ulazi u drugi, pogodi koji je muški a koji je ženski. :)

Ali to ne mogu da vidim na slici HDMI kabla! Nisam znao kako se koji označava.
Citat:
Kabl sa slike, sa istim HDMI konektorima na krajevima ti treba za latpop->TV.

A to je žensko-ženski HDMI?
Citat:
Monitor možeš i običnim DVI kablom povezati. Nema potrebe zezati se sa adapterima.

Ne mogu, jer monitor nema DVI, što je napisano na samom početku teksta (VGA, HDMI, DisplayPort).
[ Miroslav Cvejić @ 12.12.2011. 12:30 ] @
kabl sa slike je ima M u nazivu, što mu dođe da je muški konektor na oba kraja.
[ owim @ 12.12.2011. 13:06 ] @
Jeste. A ja pitam da li meni treba žensko-ženski?
[ Miroslav Cvejić @ 12.12.2011. 13:08 ] @
Jel ti to malo mene uz Kalemegdan?

Kabl sa slike ti treba. To je M-M kabl.

[ owim @ 12.12.2011. 13:30 ] @
Citat:
Miroslav Cvejić: Kabl sa slike ti treba. To je M-M kabl.

Ok. Kad pogledam HDMI izlaz na laptopu, ima plehčić u sredini, zato sam mislio da je izlaz muški, a da meni treba ženski HDMI.
[ owim @ 13.12.2011. 08:29 ] @
Sve kupljeno! Baš ovo sa slike, iako sam u prvom postu obrnuo muško-ženske priključke.
[ Miroslav Cvejić @ 13.12.2011. 09:24 ] @
Jesi nekad zagledao USB konektore? Isto ima jezičak na ženskom konektoru. Ali to samo zbunjuje dokone. :)