[ Vlada A @ 12.12.2011. 14:16 ] @
Uradio sam ovde neki script koji daje xpath putanju klikom na HTML kod. Medjutim ono sto ja zelim je da se ucitava eksterna strana na mojoj strani i da mogu da izvucem klikom takodje xpath. Ja sam probao sa Iframe-om ali ne vredi jer on ne daje source kod. Probao sam i sa php_get_contents ali nije to to. Molim Vas pogledajte ovde:http://jsfiddle.net/ryHzF/ i predlozite neko resenje ako uopste ima resenja...

Unapred sam svima zahvalan koji pokusajt da pomognu i ako sam mozda promasio podforum!
[ VladaSu @ 12.12.2011. 22:20 ] @
http://php.net/manual/en/book.curl.php
[ Vlada A @ 12.12.2011. 23:45 ] @
Sta ce mi cUrl ovde ???
[ Goran Rakić @ 13.12.2011. 00:10 ] @
Jedno moguće rešenje je da pročitaš kod na strani servera (file_get_contents, curl,...) i onda ga prikažeš zajedno sa tvojim javascript kodom kao deo tvoje stranice.
[ Vlada A @ 13.12.2011. 00:23 ] @
Naravno to mi je bilo i prvobitno resenje ali file_get_contens pa echo ne renderuje stranu kao iframe (nema slika, nema script ... ) Postoji li mogucnost da povucem celu stranu sa sve slikama i script tagovima pa da se tako renderuje da bar malo lici na stvarnu stranu. Mislio sam da je moguce sa iframeom jer je npr. moguce dodati jquery funciju da u iframe-u menja boju linkova na primer ako zadas tu funciju pa me cudi kako ne moze da pronadje (div,li,span,a) za druge funcije ... ili je to moguce samo kada je strana sa istog domena u iframeu???

Mozda neki ajax
[ plus_minus @ 13.12.2011. 01:09 ] @
file_get_contents pretvara izvor u string, promenjivu. I to se uglavnom koristi, najpraktičnije je kada se piše po fajlu.
Umesto fopen(), fread(), fclose() sve objedinjeno u file_get_contents() (kao i file_put_contents umesto (fopen(), fwrite(), fclose() ) s' tim što bi ti, mogao da probaš i sa malo dodatnih stream ekstenzija i funkcija, nakon file_get_contents() ...? Jer sa tim, možda i može nešto da se izvede.. nagađam samo.
[ Vlada A @ 13.12.2011. 01:20 ] @
Jel to definitivno jedini nacin?? Probao sam i sa object tagom ali ni on ne daje source code. U svakom slucaju Hvala. Nadam se da cu sa ovim streamom malo pribliziti izgledu strane...
[ plus_minus @ 13.12.2011. 02:20 ] @
To po meni jeste izuzetno lagan način da dobiješ source kod.

Nisam siguran da file_get_contents može da smakne generisani source kod druge stranice sa drugog servera...

a stream_get_contents() radi na istom principu, s' tim što, kako piše na meni glavnom izvoru:

Citat:
Identical to file_get_contents(), except that stream_get_contents() operates on an already open stream resource and returns the remaining contents in a string, up to maxlength bytes and starting at the specified offset.


Dakle, ja bi da sam na tvom mestu probao ovako..

Code (php):


$site = fopen('http://www.google.com', 'r');
$store = 'store.php';
$stream__ = stream_get_contents($site, -1, 0);

file_put_contents($store, $stream__, LOCK_EX);
fclose($site);
$check = file_get_contents($store);

# var_dump($check); print_r($check); var_export($check);
# ili jednostavno...

echo $check;



 


#

Ovo gore šljaka fino.

Dodaš samo unlink($store); kada završiš sa operacijom koju već imaš na umu.
[ Vlada A @ 13.12.2011. 12:33 ] @
Nazalost:


Warning: stream_get_contents() [function.stream-get-contents]: stream does not support seeking in /home/pluspon/public_html/get.php on line 41

Warning: stream_get_contents() [function.stream-get-contents]: Failed to seek to position 0 in the stream in /home/pluspon/public_html/get.php on line 41
[ plus_minus @ 13.12.2011. 13:00 ] @
Kod mene, Wamp 2.2a x64 iz lokala - bez ijedne greške, e_notice, itd... dobijem pozitivan rezultat odmah.

Evo i 2 crop-a... u prilogu.

Nešto tebe zeza druže u lokalnom okruženju.. Neki dodatak da pustiš u rad, a šta, to ne znam.

Nakon instalacije wampa sam osposobio samo mod_rewrite, osposobio virtual host i to je to u mom slučaju. :)

Echo ↓




dump↓

[ Vlada A @ 13.12.2011. 13:11 ] @
Druze HVALA ali nasao sam jedan drugi nacin po meni laganiji:

<?php

$url = 'http://www.kupime.com/';

$data = file_get_contents($url);

$data = '<head><base href='.$url.' target="_blank" /></head>'.$data;

echo $data;


?>

Medjutim kada ovo uradim pojavi mi se ono prozorce koje treba da zatvorim da bih video sadrzaj stranice jer se u mom slucaju na sajtovim koje treba da povucem skoro uvek nalazi to prozorce na pocetku. Kako da ga izbegnem ili da dodam neki kod koji ga nece prikazivati???
[ plus_minus @ 13.12.2011. 13:13 ] @
Koje 'ono' prozorče? :D
[ Vlada A @ 13.12.2011. 13:17 ] @
:) Ono sto se pojavljuje odmah na pocetku da uneses email adresu i grad... postoji dugme (jquery mislim) da se zatvori ali kada ovako povuces stranu ono ne radi.
[ plus_minus @ 13.12.2011. 13:24 ] @
Pa naravno da neće da radi. Razmisli zašto neće kada je javascript popup u pitanju.

Pogledaj ovo iz njihovog source koda..

Code:


<script type="text/javascript" src="/scripts/window.js"></script>

<script type="text/javascript" src="/scripts/swfobject.js"></script>

<script type="text/javascript" src="/scripts/jquery-1.4.2.min.js"></script>
<script type="text/javascript" src="/scripts/countdown/jquery.countdown.js"></script>

<script type="text/javascript" src="/scripts/lightbox/js/jquery.lightbox-0.5.min.js"></script>
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="/scripts/lightbox/css/jquery.lightbox-0.5.css" media="screen" />

<script type="text/javascript" src="/scripts/jqtransform/jquery.jqtransform.js"></script>
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="/scripts/jqtransform/jqtransform.css" />



Gde je folder /scripts/ u tvom lokalnom okruženju ? Ima li ga ? Naravno da ne.

Na serveru će možda biti drugačija priča, dok u lokalu mrka kapa osim ako ne napraviš identične putanje do skripti..
i prvo njih ne poskidaš...

I verovatno još dosta nepravilnih, nepostojećih putanja tu ima... ovo je samo jedan deo.. ;)

Nema bez dodatnog kodiranja ništa i to ne zaboravi.

To što je jedna varijanta lakša od druge, ili ima 2 reda manje, to ne znači da ti ne treba naknadno da nakrkaš i u jednom i u drugom slučaju još svašta nešto dodatno kako bi dobio željeni rezultat.

Ne zaboravi da što više koda dodaješ (ako je pravilan i ima ga tamo gde treba, dakle ako ne praviš bloat) to će sistem, skripta, samo brže i bolje šljakati, nikako obrnuto.

[ Vlada A @ 13.12.2011. 13:29 ] @
ali ne ... ja sam uradio to da se vuce sa njihovog sajta kao sto vidis svaka putanja koja nije puna dobija ispred $url.

Sta mislis kako ovo moze da se resi?
[ plus_minus @ 13.12.2011. 13:33 ] @
Pa jel' imaš sve te lokacije kod tebe na hardu? Jel' ih pakuje u folder kada pozoveš skriptu? ;)
[ Vlada A @ 13.12.2011. 13:35 ] @
ali evo pogledaj ja sam postavio ovde: pluspon.com/get.php znaci sve je online na serveru i kada je potreban upit poziva se sa pravog domena... nije mi jasno kako ucita ovaj prozor jer je i on javascript i sve menije koje koriste jquery a kada treba da se zatvori nece???


ili mozda ovo <base ne dodaje putanju linkovima u head sekciji vec samo u body ???
[ plus_minus @ 13.12.2011. 13:41 ] @
100% vrši proveru negde. Eto kako. :) Jer im verovatno ne odgovara da neko radi to što ti planiraš... http_referer ili ko zna šta tu sve ne može da bude slučaj. Najbolje zna onaj ko je razvijao kupime.com
Ne bih znao dalje da ti pomognem.
[ Vlada A @ 13.12.2011. 13:43 ] @
Ok, hvala na saradnji:)
[ plus_minus @ 13.12.2011. 13:44 ] @
A be bate, nema na čemu.. :D