[ dake85 @ 12.12.2011. 16:36 ] @
Zelim da iz razvodne kutije izvucen zice i da prikljucim OG utikac(zbog mikrotalasne) pa me interesuje da li to mogu sam da povezen kabl sa zicama iz razvodne kutije ili je to posao za profesionalca i ako neko zna kako to ide... :)
[ djura63 @ 12.12.2011. 20:05 ] @
Pa naravno da možeš. To nije nikakva mudrost. Ali ovim redom:1. Skini sve osigurače; 2. Otvori razv. kutiju; 3.Snimi postojeće stanje (veze i boje provodnika); 4. Razveži sve spojeve (neka svi provodnici budu na odgovarajućem medjusobnom rastojanju); 5. Uz pomoć odgovarajućeg mernog alata (unimer, probna lampa sa malom sijalicom, glimerica) utvrdi sa kog kabla dolazi struja- prvo postavi osigurač PAŽNJA!!! ne diraj provodnike rukom; 6. Uobičajene boje provodnika su: crna ili braon za fazu; plava za nulu; zeleno-žuta za uzemljenje. Još jednom: pažljivo i srećno.
[ alen nikolic @ 20.12.2011. 08:57 ] @
Citat:
djura63: Pa naravno da možeš. To nije nikakva mudrost. Ali ovim redom:1. Skini sve osigurače; 2. Otvori razv. kutiju; 3.Snimi postojeće stanje (veze i boje provodnika); 4. Razveži sve spojeve (neka svi provodnici budu na odgovarajućem medjusobnom rastojanju); 5. Uz pomoć odgovarajućeg mernog alata (unimer, probna lampa sa malom sijalicom, glimerica) utvrdi sa kog kabla dolazi struja- prvo postavi osigurač PAŽNJA!!! ne diraj provodnike rukom; 6. Uobičajene boje provodnika su: crna ili braon za fazu; plava za nulu; zeleno-žuta za uzemljenje. Još jednom: pažljivo i srećno.



Ako je skinuo sve osigurače kako da glinericom utvrdi sa kog kabla dolazi struja
[ Darko_zed @ 20.12.2011. 09:53 ] @
alen nikolic@ nemoj tako na brzaka da ismejavas savete mog kolege Djure63@ jer je covek u nastavku napisao
Citat:
Uz pomoć odgovarajućeg mernog alata (unimer, probna lampa sa malom sijalicom, glimerica) utvrdi sa kog kabla dolazi struja- prvo postavi osigurač PAŽNJA!!!


,a obicno se zakljuca tema gde on i ja ucestvujemo pa zato cu se ovog puta suzdrzati jer covek je imao naporan dan na radio emisiji '' Ko zna Djura zna''. Mala sala Djuro naravno ali si sve lepo i opsirno objasnio sve pohvale , ozbiljno !!
Pozdrav i na zalost je sto se autor teme i nece javiti da ti makar kaze hvala !!
[ djura63 @ 20.12.2011. 11:14 ] @
Citat:
alen nikolic
glinericom

Prvo, nema potrebe citirati post koji prethodi tvom. Drugo, ispravno je samo gliMerica od nem. Glimmen-svetlucav, tinjajući. Darko, hvala. Pozz.
[ dake85 @ 15.07.2013. 17:37 ] @
mislio sam na onu malu razvodnu kutiju sto imam kod plafona? :) nisam bas nesto posebno strucan pa zato ovako pitam... interesuje me da li mogu da spojim zicu za produzni kabel (kupio sam od 2.5 kvadrata) i taj kabel u OG uticnicu? :)
[ Java Beograd @ 15.07.2013. 20:05 ] @
Postavio si pitanje pre skoro dve godine, problem još nisi rešio, a sada pojašnjavaš šta si 'teo ?!

Ako "nisi bas nesto posebno strucan", mojne da se igraš sa strujom. Onomad jedan pogibe u Novom Sadu, čeprkajući nešto.
[ Almir87 @ 15.07.2013. 20:13 ] @
nemoj ti to,zovi nekog ko je sttrucniji,jer nije to samo spojiti,mora tu biti dobar spoj,dobro izolirano..
moj komsija poginu prije dvije godine..bas tako nesto razvodio..:(