[ spaled @ 14.12.2011. 00:51 ] @
Pravio sam null kabal i sad kada pokušam da se konektujem izbacuje mu stalno ovu gršku "COM: The hardware detected a framing error." Šta bi to moglo biti ?
Evo postavio sam i sliku.
[ Aleksandar Đokić @ 14.12.2011. 06:32 ] @
ako hoces preko mreze koristi iskljucivo flashwzard...

inace mislim da je tu problem sa samim stb-om
[ spaled @ 14.12.2011. 11:56 ] @
Ne mogu da koristim lan kabal zato što mi image u dreambox-u nešto zablokirao i ne može da se konektuje preko ip adrese nego mora preko null modem kabla.Radi se o drembox 500s.
[ Zeusplus @ 14.12.2011. 12:39 ] @
Problem je u nullmodem kablu najverovatnije, istakni lan kabal, ostavi samo nullmodem i upali risiver ako ti pojavljuje isto proveri nullmodem kabal, evo ovde imas upustvo kako napraviti kabal http://www.elitesecurity.org/t...azna-upustva-za-razne-risivere
[ commando @ 14.12.2011. 13:04 ] @
Od rs232 kablo napravis null tako sto odlemis 2 pina i to 2 i 3. zatim taj sto je bio na 2 zalemis na 3 a onaj koji je bio na 3 zalemis na 2 sklopis, unimerom proveris radi li, tako sto nadjes 2 igle i na jednoj strani ubodes u rupu 2 a na drugoj strani u rupu 3 i ako ocitava otpor ok je. Potom sa dreamup po proceduri: iskljucis dm povezes kabal, startujes dreamup zatim utaknes uticnicu u struju-steker dm se inicializuje u dreamup-u za dalje prati uputstvo iz programa. Ako prijavi com nema i sl vidi da ti ne zauzima nesto com1 port, meni je primer winlirc bio zauzeo i dok ne ugasih mogao sam ceo dan da se zezam.
[ spaled @ 14.12.2011. 13:07 ] @
Kako da proverim da li mi nije zauzet com 1 ?
[ commando @ 14.12.2011. 13:14 ] @
Prvo jesi li proverio kabal?
Drugo imas tamo da odaberes com2 port u dreamup
Vidi da te ne zeza firewall
[ spaled @ 14.12.2011. 13:16 ] @
Nemam čime da provarim kabal, a dreamup mi nudi samo com1.
[ commando @ 14.12.2011. 13:20 ] @
Pa ako nemas sa cime uzmi unimer u komsiluku, igle imas u kuci sigurno neke male vece...

com vidi da li ti je nesto podignuto u startup, znas sta koristis, ja koristim winlirc,
moze biti girder ili bilo sta...

evo ti slika za proveru com
[ spaled @ 14.12.2011. 13:52 ] @
Nije mi zauzet com 1. Sad mi izbacilo novu grešku: COM: The hardware detected a break condition.
14:49:33 box type: DM500
[ Rajic Miroslav @ 14.12.2011. 14:40 ] @
Iskljuci opciju Use Network
[ commando @ 14.12.2011. 15:01 ] @
Moguce da ti je ostecen deo u dm koji kontrolise com port u dm. Imao sam taj problem sa jednim dm500s. A kako da decekira network ako mu ne podize image, a preko mreznog kabla ne moze? On da moze preko mreznog ne bi ni trazio odgovor ovde. Jednostavno preko flash wizarda ili dcc bi nasao ip od box i zavrsio posao.
[ spaled @ 14.12.2011. 18:13 ] @
Uspeo sam ljudi! :)) Hvala svima na trudu i odgovorima posebno Zeusplusu.Problem je bio u tome što sam imao pogrešnu šemu pa umesto pete ja zalemio prvu.Provalio sam na netu nekoliko pogrešnih šema.
[ commando @ 14.12.2011. 19:40 ] @
Ja ne znam sta si imao da dzaras petu ide 2-3 3-2 a 5-5 ostaje nista ne diras.
[ Aleksandar Đokić @ 15.12.2011. 01:26 ] @
to nije pun null modem kabal kad samo okrenes tx-rx... potrebno je zalemiti sve po nekoj dobroj semi
[ commando @ 15.12.2011. 10:38 ] @
Nikakva sema ne treba treba 3 zice i dva prikljucka sa 9 pinova zensko-zenski i povezati kao sto rekoh gore sa 2-3 na jednoj strani na 3-2 na drugoj i 5-5 i to je sva filozofija.

Al eto vam i sema...

rešenje:

Nul modem kabl je često naziva krosover kabla. Koristi se da omogući dva serijska podataka terminalna oprema (DTE) uređaja za komunikaciju jedni sa drugima bez upotrebe modema ili podataka Komunikaciona oprema (DCE) uređaj između. Da bi se to desilo, Transmit (TKSD) pin jedan uređaj treba da bude povezan sa Primite (Mir) PIN drugog uređaja. Da biste omogućili rukovanje između dva uređaja, zahtev za slanje (RTS), pin jedan uređaj mora biti povezan sa Obriai da Pošalji (CTS) PIN drugog uređaja. Jer su ovi pinovi su "prešli" na dva kablovska terminala.

Simple Null Modem Cable
Jednostavna Null modem kabl


Ravno kroz kabl se koristi za povezivanje DTE uređaja DCE uređaj. TKSD-Mir i RTS-CTS igle nisu unakrsno povezane u ovom slučaju, kao termin pravo kroz kabl.

Null Modem Cable with Handshaking
Null modem kabl sa Rukovanje


Simple Straight Through Cable
Jednostavan Straight Through kabl


Ugrađeni serijski port na PC-ju je DTE uređaja. Modemi i štampači su primeri DCE uređaja. Imajte na umu da bi instrument sa serijskim interfejsom biti DTE ili DCE uređaja. Najbolje je da proverite uputstvo instrumenta dda bi saznali vrstu uređaja.

Da li se vaš kabl nul modem ili strejt ipak, opis proizvoda će pokazati da li je nul modem. Alternativno možete koristiti ručni DMM da testira kontinuitet na pojedinacne pinove vašeg serijskog kabla. Ako je svaki pin električno povezan sa odgovarajućim pin-om na drugom kraju, odnosno: Pin 1 do PIN1, pin 2 na pin 2, itd onda kabl je pravilno povezan kroz.

Taj prvi je dovoljan za dreambox ...


[Ovu poruku je menjao commando dana 15.12.2011. u 12:00 GMT+1]
[ zilenk @ 15.12.2011. 11:01 ] @
Da li pratite postove?Čovek je još juče napisao:
"Uspeo sam ljudi! :)) Hvala svima na trudu i odgovorima"
Tako da ne znam šta i dalje objašnjavate i kome?! Izgleda treba svaku temu koja se reši zaključati da se ne bi pretvorila u naučni forum.
[ commando @ 15.12.2011. 11:05 ] @
uspeo je on ali ovo je za ostale koji ne budu znali... da ne bi pitali ponovo...
vidis da @guslac nije jasno

evo i objasnjenje za ostale vrste prikljucaka
Code:
http://zone.ni.com/devzone/cda/tut/p/id/11390
[ Aleksandar Đokić @ 15.12.2011. 18:02 ] @
Citat:
Nikakva sema ne treba treba 3 zice i dva prikljucka sa 9 pinova zensko-zenski i povezati kao sto rekoh gore sa 2-3 na jednoj strani na 3-2 na drugoj i 5-5 i to je sva filozofija.


[ spaled @ 15.12.2011. 18:23 ] @
Ne mojte da zbunjujete više ljude za drembox su te 3 žice dovoljne i meni su završile posao.
[ Rajic Miroslav @ 15.12.2011. 18:30 ] @
Citat:
commando: A kako da decekira network ako mu ne podize image, a preko mreznog kabla ne moze?

Prosto,startuje dream up i odcekira Use Network :)
[ commando @ 15.12.2011. 19:37 ] @
Citat:
Prosto,startuje dream up i odcekira Use Network :)
Citas li ti postove? Rece li da ne moze pristupiti com portu preko dreamup. Kako onda da ga iskljuci kad nema komunikaciju sa dm. Kad ima pristup lako je decekirati al to nije bio slucaj kod njega i uopste nije bio taj problem.