[ Milan Milosevic @ 17.12.2011. 08:42 ] @
Problem je u sledecem.
Kada iz Editable Poly kreiram spline tako sto selektujem neki edge liniju klikom na Create Shape From Selection
dobijam Editable Spline. Ali kada na tako kreirani Spline pokusam da na nekom vertexu pomerim tangentu ne desava se nista.
Nema promena oblika krive. Nemogu da je ucinim glatkom i sl.
Ima li neko ideje kako da resim ovaj problem.
[ labicko1 @ 20.12.2011. 11:29 ] @
ne kapiram sta pokusavas da uradis, najverovatnije si korisnik nekog CAD programa i sada pokusavas da istu proceduru koristis u programima za vizaualizaciju.


Drugim recima, uzmi malo procitaj kako stvari funkcionisu jer se razlikuju od CAD programa.
[ Milan Milosevic @ 20.12.2011. 22:03 ] @
Odprilike sam nasao resenje.
Nema veze sa cad programima vec jednostavno zelim da dobijeam
recimo odsecak sfere u Editable Spline, da pritom iskoristim sphere koju lako mogu da dobijem u maxu.
Problem je kad recimo napravim jedan krug na ovaj nacin sa podesavanjem linear ne mogu posle da prebacim vertexe na smooth.
[ labicko1 @ 21.12.2011. 09:30 ] @
Odsecak svere :
Create sphere > modify > transform editable poly > select polygon (pritisni 4 na tastaturi) > selektiras poligone koji ti ne trebaju i pritisnes delete > ako poligony nisu u istoj smote grupi - pritisnes ctrl+A odes dole na polygon smooth groups > selektiras jednu od grupa ili pritisnes auto smooth dugme.

ovo je najednostavnije sto moze.
[ Milan Milosevic @ 21.12.2011. 13:11 ] @
Pa da tako i radim.
Ali meni netreba odsecak u editable poly vec kao
editable spline na koju posle nakacim surface.
[ labicko1 @ 21.12.2011. 13:38 ] @
mislim da ti je to pogresan postupak, ne vidim razlog zasto bi iso od splines, ako namestas linije prema blueprintu onda se ipak krece od neke povrsine koju posle prosirujes, ides na make object transparent, i bez problema namestas linije. Ovako sa splines mozes da naidjes na probleme kasnije.