[ Flo @ 17.12.2011. 12:01 ] @
Imam jedan problem, a resenje istog bi mi mnogo znacilo. na sajtu sam postavio login formu za korisnike. Na sajtu bi oni trebali da unose podatke vozila. ja sam napravio u bazi podataka tabelu "vozila" koja sadrzi ID, marka, tip, zapremina i slicno. Napravio sam stranicu za dodavanje vozila i ona izgleda ovako:

<?php
....

// Normalizacija ulaznih podataka iz stranice sa formom method post
$vrsta = mysql_real_escape_string($_REQUEST['vrsta']);
$marka = mysql_real_escape_string($_REQUEST['marka']);
$tip = mysql_real_escape_string($_REQUEST['tip']);
$sasija = mysql_real_escape_string($_REQUEST['sasija']);
$zapremina = mysql_real_escape_string($_REQUEST['zapremina']);
$snaga = mysql_real_escape_string($_REQUEST['snaga']);
$godiste = mysql_real_escape_string($_REQUEST['godiste']);

// Formiranje upita i dodavanje vozila
$Upit = "insert into vozila (vrsta, marka, tip, sasija, zapremina, snaga, godiste) values ('$vrsta', '$marka', '$tip', '$sasija', '$zapremina', '$snaga', '$godiste');";
$Rezultat = mysql_query($Upit, $DB);
if (mysql_error($DB)) die(mysql_error($DB));

// Preusmeravanje korisnika na prikaz.php
die(header('Location: prikaz.php'));

?>

potom korisnik automatski ide na stanicu prikaz.php gde sam postavio spisak svih unetih automobila sa mogucom izmenom i brisanjem:

<?php

....

// Ucitavanje svih vozila
$vozilo = array();
$Rezultat = mysql_query('SELECT * FROM `vozila` WHERE 1;', $DB);
while ($vozilo = mysql_fetch_object($Rezultat)) $vozila[] = $vozilo;

// Prikazivanje vozila
foreach ($vozila as $vozilo)
{
echo "<tr>";
echo " <td>{$vozilo->ID}</td>";
echo " <td>{$vozilo->vrsta}</td>";
echo " <td>{$vozilo->marka}</td>";
echo " <td>{$vozilo->tip}</td>";
echo " <td>{$vozilo->sasija}</td>";
echo " <td>{$vozilo->zapremina}</td>";
echo " <td>{$vozilo->snaga}</td>";
echo " <td>{$vozilo->godiste}</td>";
echo " <td>{$vozilo->datum}</td>";
echo " <td><a href='vozilo-izmena.php?ID={$vozilo->ID}'>Izmena</a></td>";
echo " <td><a href='#' onclick=\"if (confirm('Uklanjanje vozila?')) window.location = 'vozilo-uklanjanje-db.php?ID={$vozilo->ID}';\">Uklanjanje</a></td>";
echo " <td><a href='prikaz-vozila.php?ID={$vozilo->ID}'>Prikaz</a></td>";
echo "</tr>";

}

?>

Problem je taj sto imam vise korisnika i oni treba da na ovoj stranici vide samo ona vozila koja su oni dodali, a ne sva vozila svih korisnika. Kako da ogranicim to da korisnik vidi samo vozila koja je dodao pod svojom sifrom.

Hvala unapred

[ mlbrnda @ 17.12.2011. 12:17 ] @
Pod pretpostavkom da vaki tvoj korisnik ima neki ID, najlakši načion da to izvedeš je da proširiš tabelu vozila za jedno polje. U to polje bi upisivao ID korinsika koji je uneo podatke o vozilu...
Kasnije prilikom prikaza iz baze bi izvlačio vozila koja nose id korisnika koji ih je uneo...
[ Flo @ 17.12.2011. 16:41 ] @
Bio bih zahvalan ako bi mito malo detaljnije pojasnili. Nije problem da dodam u tabeli jos jednu kolonu gde bi smestio ID korisnika, ali kako da pri unosu vozila u tom redu dodam ID korisnika i kako da kasnije ocitam vozila sa samo tim ID brojem korisnika?
[ Milos911 @ 17.12.2011. 17:54 ] @
Code:
$Upit = "insert into vozila (user_id,vrsta, marka, tip, sasija, zapremina, snaga, godiste) values ('$user_id','$vrsta', '$marka', '$tip', '$sasija', '$zapremina', '$snaga', '$godiste');";

Code:

mysql_query("SELECT * FROM vozila WHERE user_id = '$user_id');

Samo pre upita definises korisnikov id. Kao sto rece mlbrnda, pod pretpostavkom da ga imas(morao bi da imas, cim imas logovanje i registraciju)... Ako nemas, prvo resi to, pa onda sredi ovo...
[ mlbrnda @ 17.12.2011. 20:28 ] @
Milos911 ti je rešio upite, ako već imaš logovanje verovatno da neke podatke registruješ u sesiji ($_SESSION). U nju ubaci i korisnikov ID kome dozvoljavaš pristup, kasnije kada ti je potreban njegov ID samo isti izvučeš iz sesije.