[ Lt.Ellen Ripley @ 23.02.2004. 08:21 ] @
Pre nekoliko nedelja sam odlucila da prodam stari mobilni telefon. Po podacima sa sajta "Mobilni svet" cena novog telefona je 185 E. Usla sam u prvu radnju, da pitam koliko bi mi dali za fon, nadajuci se da cu izvuci 70 - 80 E. Medjutim, prodavac mi ladno dade 110 evra, posle male konsultacije sa serviserom.
Izasla sam iz radnje naravno zadovoljna :-), i razmisljala gde je njegova racunica. Ako hoce da zaradi npr. 30 - 40 E na telefonu, mora da ga proda za 140 - 150 E, a nov je 185.
Onda mi je na pamet palo ovo - telefon je bio stvarno dobro ocuvan, ni po cemu se nije moglo primetiti da je koriscen, osim po zastitnom staklu za displej, i koje je bilo izgrebano od upotrebe. Serviser promeni staklo, malo ocisti telefon i evo novog telefona od 185 E !
Ne znam da li sam u pravu, sta vi mislite ?
Posle sam isla da kupim drugi model, u jednoj radnji, tip mi je nudio, telefon u kome je prednje maska jedne boje, a zadnja druge, kao tako im je doslo u radnju :-). I telefon koji sam na kraju kupila, kako da znam da li je nov, ili se neko malo vec poigrao njime ? Da pomenem da je model iz 2002, sto govori da su dovoljno dugo na trzistu da bi neko mogao da ih koristi, pa vrati u radnju.
Na kraju kako prepoznati da li je telefon nov, sta treba gledati, na sta obratiti paznju, u kakvim radnjama kupiti, da li je velika i bolje uredjena radnja, sa skupljim telefonima garancija da su novi ili to nema veze ?
Ili se ja samo tripujem ? :-)
[ Bojan Basic @ 23.02.2004. 10:00 ] @
Potrudi se da uvek kupuješ telefone u originalnom pakovanju, takvi su sigurno novi. Osim toga, mnogi telefoni imaju kod koji ukucaš za proveru vremena trajanja.
[ fanfon @ 23.02.2004. 10:17 ] @
Bas tako! I ja mislim da oni u radnjama cesto nude polovne telefone kao nove. Jednom dok sam razgledao u shopu video sam da je kupac dobio novi telefon u kutiji od telefona druge marke i cak mu je i garanciju napisao na kutiji. Telefon moze biti i godinu dana star a dobro ocuvan tako da ce garancija isteci a mozda nece biti problema ali opet ima vece sanse da se pre pokvari.

Znaci samo originalno pakovanje je sigurno.
[ fumaremigel @ 27.02.2004. 04:17 ] @
Kod vecine nokia telefona imas kod koji pokazuje kada je tel prvi put ukljucen i aktiviran, a to ne bi smelo da se desi pre nego sto ti stavis svoju karticu u njega. Koliko znam na nokiji 3510i nije moguce restovati taj datum na neki konvencionalan nacin, pa cak ni u servisu... mozda i gresim
[ skymobile @ 27.02.2004. 07:33 ] @
E da samo znate kakve telefone kupujete kao nove...
[ Maniac @ 27.02.2004. 23:46 ] @
E pa da je oglasi neko od vlasnika radnji....
Znaci vecina telefona koji su'stariji' a vi ih kupujete kao nove su verovatno malo korisceni ili u najboljem slucaju je zamenjena maska i baterija...
a sto se tice najnovijih modela koji izlaze oni su 99% novi i dobijate u 90 % slucajeva orginal kutiju...
ali >>>>>>>
[ srdjee @ 28.02.2004. 16:35 ] @
Citat:
Bojan Basic:
Potrudi se da uvek kupuješ telefone u originalnom pakovanju, takvi su sigurno novi.


A otkud ti to da su telefoni u "originalnim" pakovanjima "novi"
hehe