[ Cartman011 @ 17.12.2011. 18:24 ] @
Lijep pozdrav svim programerima, db_adminima, adminima i moderatorima, i svim ljudima dobre volje.
Zelim vam pohvaliti forum, i naglasiti da ga koristim vec dugi niz godina i dosta stvari sam naucio bas ovdje.
Ovo je prvi put da postam temu, tako da ne zelim biti dosadan, ali ne zelim ni da mi se nitko ne javi.

Zavrsavam trecu godinu FSR-a(smjer račuunarstvo) u Mostaru. Davao sam instrukcije za Progr1, Prog2, ASP, Baze. Znaci za svoje godine i kolicinu znanja koja se stekne na faxu moram priznat da sam dosta informiran o stvarima koje me zanimaju. U ponedjeljak, prije 5 dana sam predao prijavu za posao. Natjecem se za php/javascript/css/sql developera. Moram priznati da nisam dolazio u doticaj s ovim programima i nisam bio svjestan njihovih mogucnosti(OOP,Web i ostala programiranja su mi na 4. i 5. godini).
Znaci u Pon sam skinuo NetBeans,Xdebugger,Xampp,ect. i počeo se zabavljati. Do danas nisam spavao 3 noći, zbog samih instalacija, podešavanja, tutoriala, izrade ideje u glavi i na kraju same izrade.

OS-Win7:
Proc 2.8 inter P4
1Gb Ram.

OVO MORAM NAGLASITI:" Citao sam dosta i trazio sam dosta po forumu, ali nisam u mogucnosti pronaci nista konkretno tako da me postedite komentara
"IMAS SEARCH".

Ovo je moj zadatak No_1:

1. Zadatak - Algoritamski - Generiranje liste kategorija

U MySQL bazi imam definirane tablice.
Recimo da imamo npr. insert, Dobiveni ispis bi izgledao ovako:

Informatika
- Laptopi
- Komponente
- Matične ploče
- Procesori
- Grafičke kartice
- Hladnjaci
Mobilni uređaji
- Mobiteli
- Dijelovi za mobitele
- Baterije
- Maske

Vaš zadatak je da za proizvoljno definirani unos kategorija napravite PHP skriptu koja bi
iz MySQL baze učitala kategorije i generirala gore navedeni tip ispisa. Broj nivoa kategorija je
neograničen. U gornjem primjeru imali smo max. 3 nivoa, ali može ih biti X.
Bonusi za:
- Efikasan kod (bez nepotrebnih sql query -a, petlji ili sličnih stvari, minimalan broj
linija koda, mysqli interface)
- OOP - rješenje koje bi rezultate dalo u obliku array -a objekata ove klase :

class Category
{
public $id; // ID kategorije
public $active; // aktivna
public $name; // ime
public $children; // array "djece" kategorije (npr. za informatiku - laptopi i komponente,
za komponente - matične ploče, procesori, grafičke kartice, hladnjaci)
}


Ovo je moj zadatak No_2:



Vaš je zadatak da napravite API za pristup ovim podacima.
Tablica `clients` tablica sadrži prodavače
`id_client` -- jedinstevni ID prodavača
`client_name` -- ime prodavača
`client_active` --definira da li prodavač aktivan
`client_token` -- autentikacijski token za prodavača

Tablica `products` -- tablica sadrži proizvode određenog prodavača
`id_product` -- ID proizvoda koji se dodaje za prodavača
`id_client` -- ID prodavača iz tablice 'clients'
`product_name` - - Naziv proizvoda
`product_price` -- cijena proizvoda
`product_active` -- defin ira da li je proizvod aktivan

Tablica `orders` - narudžbe
`id_order` -- jedinstveni ID narudžbe
`order_datetime` -- datum / vrijeme narudžbe

Tablica `order_products` proizvodi koji su kupljeni u određenoj narudžbi
`id_order` -- ID narudžbe
`id_client` -- ID prodavača
`id_product` -- ID proizvoda
`product_price` -- Cijena po kojoj je proizvod prodan
`product_quantity` -- Količina prodanog proizvoda



1) Dodavanje proizvoda za prodavača - Mora se raditi autentikacija prodavača putem tokena.

2) Izvješće za prodavača po datumu - omogućiti da se za prodavača radi izvješće o prodanim proizvodima prema nekom vremenskom intervalu.

U izvješću treba biti ukupni iznos koji je prodan za taj vremenski interval

1.....upravlja svojim proizvodima
dodaje ih, uređuje ih, briše ih; ima uvid u prodaje proizvoda prema vremenskom intervalu. Autentikacija preko token -a

2......Mogućnost odabira načina odgovora sa servera - plain text, JSON ili XML. Dakle da se jednostavnim
parametrom u zahtjevu može definirati koji će se format odgovora vratiti.


Da napokon pređemo na stvar. Zadatak No_1 sam već uradio i okačit ću ga na net samo da vidite šta sam napravio i ako mi možete pomoći s nekim komentarom bilo bi mi drago. Još jedna stvar što se tiče prvog zadatka nisam siguran jesam li dobro uradio Array i je li dobar komunikacija s bazom.
Za drugi zadatak sam odradio svašta nešto: bazu, .php., .xtml, .html., .jst, .jsb., .css..... ne znam više ni sam ali i to ću sve okačit.

Eh pošto sam se jako potrudio i baš htio dobiti taj posao. Pošao sam praviti web aplikajucu za drugi zadatak i tu sam se pogubio.

Boli me Život zBog API-ja i komunikacije između svega. Ja sam sve to složio i mislim da imam sve potrebne dokumente. Možda se sve ne zove onako kako ja želim, ali to je zato što sam na to primjenio znanje stečeno u 4dana i 3 neprospavane noći. Želim bilo kakvu vrstu pomoći od ljubi koji se razumiju u web programiranje. Znači ako niste shvatili što konkretno želim: Želim da mi netko objasni način komunikacije izmedju moje baze i mojih podataka i u mom slučaju, Prodavača koji mora pristupiti svojim Proizvodima, Dodati, Brisati, Mjenjati svoje Proizvode i trebam napraviti Izvješće za prodavača.
Ja sve ovo znam isprogramirati i znam dobiti što želim, samo mi fali ta komunikacija preko API tokena i i želim način na koji će moje skripte pristupiti bazi i isčitati što im je potrebno...

SVI PODATCI ZA ONE KOJI MI ŽELE POMOĆI!

http://www.mediafire.com/?2gy85p5km3w2ims

Ispričavam se zbog dužine posta, ali htio sam sve objasniti i stvarno želim da mi netko pomogne pa makar linkom.

Igor - nadam se budući developer
Mostar.


[ Cartman011 @ 17.12.2011. 19:54 ] @
Prije nego sto je itko odgovorio našao sam na forumu stranicu http://www.phpclasses.org registrirao se i mislim da sam pronašao što mi treba.