[ nedostizni @ 18.12.2011. 02:09 ] @
Od pre par dana, moja trenutna graficka kartica Radeon X1600 ne moze da podrzi jednu novu aplikaciju koju koristim za rendering.
Doticna aplikacija zahteva najmanje 900 PassMark poena, a naravno može i preko 900

Koju mi graficku karticu u tom slucaju preporucujete, sa sledecom postojecom konfiguracijom:

http://www.gamefront.com/files/21011240/XPWINDOWS.txt

(kliknite na "Download now" da bi skinuli tekstualni izvestaj CPUID CPU-Z)

Naravno nemam baš para da kupim najbolji model, ali koji model bi bio pristojan?


Hvala na savetima.

[ Miroslav Cvejić @ 18.12.2011. 02:22 ] @
Ajd sad realno, neko treba da čita 66kb teksta zato što tebe mrzi da napišeš u jednoj rečenici ploču, procesor, RAM i napajanje?
[ Binary Mind @ 18.12.2011. 17:53 ] @
Delimicno sam upoznat sa situacijom pokretaca teme jer sam ucestvovao u jednoj drugoj temi koju je pokrenuo... Mozemo li da saznamo o kakvom "renderingu" je rec i o kojoj se aplikaciji radi ako nije tajna?
[ nedostizni @ 22.12.2011. 00:33 ] @
Hvala na odgovorima.

Reč je o Lumion-u SP2 (tako se zove rendering aplikacija), a rendering je za potrebe projekta proizvodnog pogona betonske baze i skladišta.

Dragi gospodine Cvejiću,
Nigde u pravilima ovog foruma ne piše da morate posedovati sposobnost da pogledate na svom računaru koju konfiguraciju računara imate. Ma koliko to možda iz Vašeg ugla spadalo u osnove znanja računara.
Bilo ovo Vama smešno ili ne, ja znam da identifikujem moje računarske komponente samo iz Device Managera. Za drugu metodu ne znam.
Tako da na osnovu onoga što mogu da izčitam iz Device Menagera i onoga što mi je prodavac reko pri kupovini, znam da imam:

Radeon X1600/1650
Intel dual Core 4300 @ 1.80 GHz
2gb memorije (ne znam koje frekvencije i ne znam proizvodjača).

Čak šta više ja iz gore postavljenog izveštaja CPUID CPU-Z ne znam da vidim koju zapravo ploču ja imam. Probao sam da tražim u izeštaju, ali ne znam da li je to to:

Code:
Mainboard Model        MS-7255 (0x000001A0 - 0x005F1AD5)


Napajanje zaista ne znam kako da proverim, kog je tipa.

Tako da me ni realno ni nerealno ne mrzi da postavim podatke o svojoj konfiguraciji, samo ne znam kako da uopšte saznam pojedine komponente. A objašnjavanje ovoga, kao što vidite oduzima podosta prostora, pa bi u početnom odgovoru ove teme, time samo zbunio ljude voljne da pomognu.
[ Binary Mind @ 22.12.2011. 15:27 ] @
Tesko ces od takve osnove da napravis masinu za taj i slican software. Ako si masinu kupovao za CAD/CAM programe, 3D rendering i slicno to nije to... Od babe se ne pravi devojka. To nikad nije bilo nit' ce biti. Trebalo bi promeniti vise komponenti a ne samo graficku da bi dobio ono sto hoces. Za takve programe se kupuje namenska masina (radna stanica) sa napomenom da je striktno namenjena za poslove vezane za 3D rendering, CAD/CAM itd.... Ono sto ti imas od hardvera nije dobra osnova za takve poslove. Rado bih pomogao, a siguran sam i kolega Cvejic, ali ne na ovaj nacin. Krpljenjem trenutne konfiguracije, tako sto ces samo dodati jacu graficku karticu, mozes samo izazvati nove potencijalne probleme sa stabilnosti iste, kakve si vec imao (pogledati temu koju sam linkovao u prethodnoj poruci), i na kraju bi se verovatno doslo do toga da graficka kartica nije jedino sto treba menjati...
[ miki069 @ 23.12.2011. 03:32 ] @
Ploča je ova: http://www.msi.com/product/mb/P4M890M-L-IL.html#/?div=Detail
VIA čipset na ploči a Intel CPU.
To je kombinacija za izbegavanje.
Ja tu ne bi ništa dirao, jer može da pođe naopako.