[ 3xit @ 18.12.2011. 11:06 ] @
Pozdrav svima, potrebno mi je mala pomoc oko kupovine i konfiguracije storage servera.

U svojoj firmi sam planirao nabavku storage servera... ponudu sam imao za Dell EqualLogic, HP P2000 i IBM DS3500. Odluka je pala na IBM jer cijenom, kvalitetom i mogucnostima su dosta bolji od konkurencije. E sad... nisam siguran koje bih servere i kojom vezom povezao sa storage-om. Imam jedan server na Linux-u na kojem se vrti Oracle sa finansijskom aplikacijom, jedan sa MS 2003 SBS (AD, ISA, Exchange za 50 korisnika), MS 2003 (DHCP, file ... ), MS 2003 (vrti HP backup i postavljeno nekoliko shared foldera) i Windows 7 - Dell-ov PowerEdge i3 (na njemu se vrti interni joomla portal i antivirus).

Planirao sam i virtualizaciju ovih servera uraditi jer su dosta neiskoristeni... osim njih, ukidam ISA i uzeo sam CheckPoint, a Exchange planiram ugasiti i uzeti MDaemon.

Koje od ovih servera spojiti na storage, kojom vezom (SAS ili FC) i koji RAID odabrati ?
[ Kljajoni @ 19.12.2011. 10:02 ] @
IBM 3500 ti po defaultu dolazi sa dva 6 GBps SAS porta, kao opcione mozes dodati 6 Gbps SAS (2 komada), 8 Gbps FC (4 komada), ili 1 Gbps iSCSI (4 komada).

Koje servere imas (HP, IBM, Dell) i koje interfejse za povezivanje na njima (SAS, Fiber, 1GB Ethernet) ?
Koji ti je trenutni switch sa kojim su povezani ?
Koje diskove (kapacitet, brzina, broj) ste uzeli ?

Nisam siguran da mogu pomoci, al ako odgovoris na sve navedeno gore siguran sam da neko hoce :)
[ 3xit @ 19.12.2011. 10:25 ] @
Kljajoni,

hvala na javljanju. Trenutno imamo sljedece servere:

HP ProLiant ML150 G3 x2
Dell PowerEdge T110
HP ProLiant ML110 G6

imamo i IBM server na kojem se vrti ERP sa Oracle bazom ali njega necemo postavljati na storage.

Svi serveri su povezani 1 Gbps mrezom preko Cisco gigabinog switch-a.

Odabrali smo 600GB 2.5in 10K 6Gb SAS HDD diskove
[ 3xit @ 05.01.2012. 10:01 ] @
Ekipa,

evo dobio sam ponudu i za Dell PowerVault MD1220

odlucili smo se za SAS vezu i to 5 x 600 GB HDD 2.5" 10k... sad nam preostaje da se odlucimo za proizvodjaca Dell ili IBM, tacnije za modele Dell PowerVault MD1220 ili IBM DS3524

Ima li ko iskustva, prijedloge ?
[ srbaja @ 05.01.2012. 21:21 ] @
Sve ti je to manje vise isto.... ja bih gledao koji je dobavljac pouzdaniji, sa kim si vec radio, ko nece da te zavlaci 30 dana da ti zameni disk u garanciji, koji ce da postoji i kad istekne garancija, da li ima rezervni kontroler na lageru itd. Eventualno jos da vidis da li neki od modela prima i jeftinije SATA diskove uporedo na isti backplane, valjace kad zafali prostora. Ionako ce za tu primenu sve to vecinu vremena da se vrti u prazno.