[ stefanson @ 18.12.2011. 20:05 ] @
POzdrav svima!! Pre neki dan sam kupio telefon preko oglasa za brata u pitanju je HTC HD2, naime prodavac je pristao da mi posalje pouzecem, u pitanju je kurirska sluzba Aks i tako je narednog dana stigao telefon, ja preuzeo platio, naravno, medjutim nisam mogao da ga isprobam jer je bio prazan, kasnije ga prikljucim na punjac isprobam i imam sta da vidim, na ekranu neke fleke, prs`o LCD.. Zovem prodavca kaze da je nemoguce, da je poslao ispravan da ce videti sta moze da ucini, to je bilo juce, evo danas se ceo dan ne javlja, zovem ga od 12h, telefon zvoni i zvoni on se ne javlja. Kurir mi je rekao da je moguce da ih nazovem sutra i da dodju da preuzmu paket i da mu vrate, ali nzm sta i kako.. Molim vas za pomoc, ako imate bilo kakvih predloga, sta da radim??? Hvala!!!
[ Milos911 @ 18.12.2011. 20:33 ] @
Zaboravi, i sledeci put pamet u glavu... Mozda nisam u pravu, ali iz dosadasnjeg iskustva sve ostalo je uzaludno. Steta samo sto lekciju ucis na malo skupljoj stvari...
[ stefanson @ 18.12.2011. 20:36 ] @
Ali kurirska sluzba ima adresu gde nosi novac, a i vrv mu nisu jos odneli novac, posto je tel stigao u subotu oko 15h, a oni rade do 16h... bar se nadam... :(
[ Milos911 @ 18.12.2011. 20:41 ] @
Onda probaj nesto preko njih, ali mislim da je sve manje vise uzalud. Jedino ako ih i ti i on pritisnete, ali opet. Kupovao sam dosta puta preko oglasa, i ima dosta prevara. Retko kad bude da je sve 100% tacno. I po pravilu prodavac se pravio lud, a kurirska sluzba bila u fazonu 'nije nas problem', sto je donekle tacno...
[ stefanson @ 18.12.2011. 20:46 ] @
Ma ja ne krivim sluzbu, oni su odradili posao koji je do njih.. Ali kad bi bili korektni da mi daju adresu, ili makar da stopiraju slanje novca.. Inace sam cuo da aksu treba par radnih dana da dostavi novac.. Ne mogu da verujem, kakvih kretena ima..
[ endre85 @ 18.12.2011. 20:59 ] @
Ja ti zelim puno srece, ali sumnjam da ce AKS pristati na zamenu. Naprimer trece lice moze misliti i da ti je telefon ispao odmah nakon porudzbine ili da si ga zamenio za neispravan.
[ stefanson @ 18.12.2011. 21:05 ] @
Hvala puno! Ali ja sam se vec sa njim cuo i poslao mu sliku, nacinjenu 5 min nakon preuzmanja.. znam da to ne vredi puno, ali opet mislim da i ukoliko prijavim slucaj policiji, da ce oni morati da daju podatke, ukoliko ih naravno ne daju meni!
[ hexter @ 19.12.2011. 10:35 ] @
Citat:
stefanson: ... medjutim nisam mogao da ga isprobam jer je bio prazan, kasnije ga prikljucim na punjac isprobam i imam sta da vidim, na ekranu neke fleke, prs`o LCD.. Zovem prodavca kaze da je nemoguce, da je poslao ispravan da ce videti sta moze da ucini, to je bilo juce, evo danas se ceo dan ne javlja, zovem ga od 12h, telefon zvoni i zvoni on se ne javlja. Kurir mi je rekao da je moguce da ih nazovem sutra i da dodju da preuzmu paket i da mu vrate, ali nzm sta i kako.. Molim vas za pomoc, ako imate bilo kakvih predloga, sta da radim??? Hvala!!!


Citat:
stefanson: ...i poslao mu sliku, nacinjenu 5 min nakon preuzmanja.. znam da to ne vredi puno, ali opet mislim da i ukoliko prijavim slucaj policiji, da ce oni morati da daju podatke, ukoliko ih naravno ne daju meni!



Nemao vremena pa kasnije probao a u stvari slikao 5 min. nakon preuzimanja (??????).... Malo konfuzno, zar ne?
[ stefanson @ 19.12.2011. 11:28 ] @
Ok,jeste malo cudno napisano, ali koliko meni treba da udjem u stan prikacim ga na punjac i vidim sta je i kako.. mozda nije bas bas 5 min, ali nije ni 5 dana...
[ misaj @ 19.12.2011. 22:05 ] @
Zao mi je sto moram da ti kazem...ali da li ti to "policija ce sigurno sve uraditi i srediti onako kako meni odgovara" ne zvuci u Srbiji malo CUDNO? Ja navijam da si u pravu, iskreno! Ali...

Poz.
[ djroske @ 22.10.2012. 22:12 ] @
Citat:
stefanson:
POzdrav svima!! Pre neki dan sam kupio telefon preko oglasa za brata u pitanju je HTC HD2, naime prodavac je pristao da mi posalje pouzecem, u pitanju je kurirska sluzba Aks i tako je narednog dana stigao telefon, ja preuzeo platio, naravno, medjutim nisam mogao da ga isprobam jer je bio prazan, kasnije ga prikljucim na punjac isprobam i imam sta da vidim, na ekranu neke fleke, prs`o LCD.. Zovem prodavca kaze da je nemoguce, da je poslao ispravan da ce videti sta moze da ucini, to je bilo juce, evo danas se ceo dan ne javlja, zovem ga od 12h, telefon zvoni i zvoni on se ne javlja. Kurir mi je rekao da je moguce da ih nazovem sutra i da dodju da preuzmu paket i da mu vrate, ali nzm sta i kako.. Molim vas za pomoc, ako imate bilo kakvih predloga, sta da radim??? Hvala!!!

i ja sam na slican nacin prevaren,ni meni se sad ne javlja.i sto je najgore,imam njegovu adresu,cak sam mu poslao paket nazad da on vidi sta je u pitanju i da popravi.sad se nedelje dana ne javlja.konkretno,u pitanju su graficke kartice,ali vrednost je slicna.pretpostavljam da si mobilni platio oko 200e.ja sam uzeo dve graficke po 75e,kao rodjendanski poklon za dva rodjaka(dva brata blizanca).zar nema neka mogucnost da se to prijavi policiji.ipak je suma povelika.mislim da bi policija trebala da ga krivicno goni po sluzbenoj duznosti za tako velike iznose.
molim vas za neku pomoc ili kakva su vasa iskustva u tome.
unapred hvala
[ citizenx @ 31.10.2012. 19:27 ] @
Kad vam kurir donese paket imate pravo da pred njim otvorite paket i tek kad utvrdite da je sve u redu mozete da platite robu. U suprotnom ako je roba neispravna placate samo troskove dostave. I ja sam morao da naucim na tezi nacin jer ima prevaranata na sve strane.
[ ventura @ 31.10.2012. 19:37 ] @
Citat:
citizenx: Kad vam kurir donese paket imate pravo da pred njim otvorite paket i tek kad utvrdite da je sve u redu mozete da platite robu. U suprotnom ako je roba neispravna placate samo troskove dostave. I ja sam morao da naucim na tezi nacin jer ima prevaranata na sve strane.

Kurir to može da uradi ali isključivo na sopstvenu odgovornost... Jer odakle njemu pravo da otvara tuđi paket, pa još i da vrati otvoren paket nazad..
[ citizenx @ 31.10.2012. 19:41 ] @
Ne otvara kurir paket vec ja pred njim. Mislim da i po zakonu to moze da se radi, ali ne drzi me za rec.
[ Lavlja_Jazbina @ 31.10.2012. 19:50 ] @
Citat:
zovem ga od 12h, telefon zvoni i zvoni on se ne javlja

Broj za jednu transakciju.Verovatno je karticu bacio.E sad.Ako imas nekog ko radi u toj mrezi po imei-u,bez obzira sto je u telefonu druga kartica.
[ ventura @ 31.10.2012. 19:53 ] @
Citat:
citizenx: Ne otvara kurir paket vec ja pred njim. Mislim da i po zakonu to moze da se radi, ali ne drzi me za rec.

Ok, otvoriš paket pred njim i kažeš da ti se sadržaj ne sviđa iz nekog razloga... Kurir vrati tako otvoren paket pošiljaocu a ovaj kaže da je unutra bio potpuno ispravan iPhone5 koji je neko ukrao, ili podvalio nešto drugo, ili oštetio ili šta god... I šta ćemo onda? Šta misliš koga će pošiljaoc da hvata za vrat, kurira ili tebe?

Zato ti kažem, možda ćeš naleteti na nekog glupog kurira koji će ti dozvoliti da otvoriš paket pre nego što potpišeš otpremnicu, možda ćeš čak naići i na nekog morona koji će otvoreni paket uzeti nazad, ali nemoj da smatraš da je to neko pravilo službe i da to moraju da urade.
[ bakara @ 31.10.2012. 20:14 ] @
Tacno je ovo sto ventura kaze, ali po meni bi bilo logicno da platis i kazes kuriru da saceka da proveris sadrzaj, to je tvoje pravo!

Otvoris pred njim.
Ako je nesto osteceno (neke sluzbe imaju osiguranje), ili nije ono sto je trebalo biti on svakako mora to da potvrdi, i najbolje odmah pozvati policiju da napravi zapisnik.

Naravno kurir ce gledati da sve ovo nekako eskivira.
[ ventura @ 31.10.2012. 20:21 ] @
Citat:
bakara: Tacno je ovo sto ventura kaze, ali po meni bi bilo logicno da platis i kazes kuriru da saceka da proveris sadrzaj, to je tvoje pravo!

Otvoris pred njim.
Ako je nesto osteceno (neke sluzbe imaju osiguranje), ili nije ono sto je trebalo biti on svakako mora to da potvrdi, i najbolje odmah pozvati policiju da napravi zapisnik.

Naravno kurir ce gledati da sve ovo nekako eskivira.

To je ok da ti otvoriš paket i da napraviš primedbu ukoliko je nešto oštećeno, ali da vratiš paket kuriru jer ti se iz kog god razloga ne sviđa njegov sadržaj je besmisleno...
[ Bojan Basic @ 31.10.2012. 20:29 ] @
Jedno vreme je City Express imao saradnju s Limundom, i tada je postojala mogućnost „siguran paket“ (uz doplatu), tj. kurir je u tom slučaju bio obavezan da sačeka da ti proveriš sadržaj paketa i eventualno ga vratiš ako ne želiš da ga primiš. Znači, to je bila zvanična ponuda kurirske službe (doduše, mislim da nije postojala van ove saradnje). Evo i dokumenta gde se to vidi: http://www.limundo.com/fajlovi/City-Express.pdf.
[ citizenx @ 31.10.2012. 21:23 ] @
Upravo tako Bojane, o tome sam ja pricao. Ventura slazem sa sa tobom, ali zamisli sledecu situaciju. Kupio si neku stvar koja vredi manje od iznosa za koji se alarmira policija. Kupio si recimo polovni sony playstation 2 i umesto sonija u kutiji stize upakovano 3kg krunjenog kukuruza. Sta ces da radis? Policija nece da se cima za to, ovaj se ne javlja/nece da ti vrati pare? Sta sad treba da robijas zbog idiota i 10 000 dinara?
[ fanfon @ 31.10.2012. 21:31 ] @
Kod AKS-a postoji mogucnost provere paketa uz prethodni dogovor sa posiljaocem i naglasavanje te opcije pri slanju paketa. Kod Post Ekspresa postoji mogucnost provere paketa komisijski u prisustvu kurira i primaoca, ali ne znam kakvi su uslovi za to potrebni.
[ ventura @ 31.10.2012. 21:49 ] @
Citat:
citizenx: Upravo tako Bojane, o tome sam ja pricao. Ventura slazem sa sa tobom, ali zamisli sledecu situaciju. Kupio si neku stvar koja vredi manje od iznosa za koji se alarmira policija. Kupio si recimo polovni sony playstation 2 i umesto sonija u kutiji stize upakovano 3kg krunjenog kukuruza. Sta ces da radis? Policija nece da se cima za to, ovaj se ne javlja/nece da ti vrati pare? Sta sad treba da robijas zbog idiota i 10 000 dinara?

Pa da, ali šta ćeš da radiš povovodom toga?

Da vratiš otvoren paket pošiljaocu i da te on prijavi policiji da si sam (ili zajedno sa kurirom) otvorio paket, uzeo PlayStation a umesto njega stavio 3kg krunjenog kukuruza?
[ citizenx @ 31.10.2012. 21:53 ] @
Aj da preformulisem. Kupio si preko limunda SP2. Stigao ti je paket koji si sam otvorio, kurir je otisao. Zatekao si 3kg kukuruza. Sta ces da radis dalje?
[ fanfon @ 31.10.2012. 21:55 ] @
Pre jedno pola godine poznanik koji inace radi u policiji narucio je neku nokiu preko kupujemprodajem sajta. U paketu mu je stigao neki stari model koji nije ni radio. Proverio je u bazi podataka njegovu adresu i video da nije ista kao i na adresnici. Onda je zvao policiju u mestu prodavca pa su kolege pozvale kurira da ga pitaju kome je predao novac. Ovaj je priznao da je posiljaocu dao novac tako sto je ovaj napisao laznu adresu, a ovaj mu samo isporucio pare posto se znaju licno. Epilog-kurir je otpusten, a posiljalac je poslao ispravan telefon i izvukao se. Ne secam se da li je dobio neku prijavu. Uglavnom, moras raditi u policiji da bi imao ovakvu mogucnost. Cisto sumnjam da bi obicnom gradjaninu ovako policija ucinila uslugu. Sto se tice limunda i prevare, ima ona prevara clana kafanamarkovic koji je postavio 30-tak aukcija razne tehnicke opreme u roku od 3 dana sa kratkim rokom trajanja i u vrednosti od 2000-5000 dinara i svima trazio unapred novac nakon zavrsetka aukcije. Mnogi su osteceni, a jos nema epiloga. Limundu naravno ne pada napamet da im nadoknadi stetu.
[ Bojan Basic @ 31.10.2012. 22:10 ] @
@fanfon:

Priča vrlo slična tvojoj vrtela se po novinama baš pre nekoliko meseci, ali je epilog drugačiji: http://www.kurir-info.rs/uhaps...anskom-policajcu-clanak-141144.
[ Homer J. Simpson @ 31.10.2012. 22:12 ] @
Citat:
citizenx:
Aj da preformulisem. Kupio si preko limunda SP2. Stigao ti je paket koji si sam otvorio, kurir je otisao. Zatekao si 3kg kukuruza. Sta ces da radis dalje?

U tom slucaju mozes da se slikas. A ubuduce kupuj od clanova koji imaju nekoliko stotina pozitivnih ocena ili preuzmi predmet licno. I na ebay-u ima prevara, sto ne bi bilo i na limundu.

Pri pregledu u prisustvu kurira on samo moze biti svedok. Tebi ostaje predmet koji si preuzeo i platio.
Isto kao sto ima prodavaca prevaranata, ima i kupaca i kurira prevaranata.
[ ventura @ 31.10.2012. 23:23 ] @
Citat:
citizenx: Aj da preformulisem. Kupio si preko limunda SP2. Stigao ti je paket koji si sam otvorio, kurir je otisao. Zatekao si 3kg kukuruza. Sta ces da radis dalje?

Imaš nekoliko opcija:
1. Da tražiš novac nazad od prodavca;
2. Da prijaviš slučaj policiji;
3. Da sedneš i plačeš.

[ alasalas @ 01.11.2012. 00:01 ] @
@Bojan Basic
Ti pricas o ovome: http://www.elitemadzone.org/t444932-Odradili-pandura-za-on-uhapsio-postara
a fanfon o http://www.elitesecurity.org/t422665-3#3022409.
[ Bojan Basic @ 01.11.2012. 00:04 ] @
Ventura, kako komentarišeš ponude kurirskih službi koje dozvoljavaju otvaranje paketa i odbijanje prijema nakon otvaranja (jednu takvu sam naveo na prošloj stranici)? Dakle, ne govorim o pojedinačnom kuriru, već o ponudi same kurirske službe.
[ ventura @ 01.11.2012. 00:25 ] @
Citat:
Bojan Basic: Ventura, kako komentarišeš ponude kurirskih službi koje dozvoljavaju otvaranje paketa i odbijanje prijema nakon otvaranja (jednu takvu sam naveo na prošloj stranici)? Dakle, ne govorim o pojedinačnom kuriru, već o ponudi same kurirske službe.

Ako je pošiljaoc saglasan sa time (a koliko sam video mora biti, pa čak i dodatno doplatiti za tu uslugu), onda je to ok. Ali ako nije saglasan sa time, a dobije nazad otvoren paket, bez novca, onda sa punim pravom može da digne frku i tu najviše kurir koji je to dozvolio može da njbe...
[ radojko2 @ 01.11.2012. 08:54 ] @
Mene je pre par nedelja pokusao tip iz Novog Pazara da zapali za 1500 din. za neki telefon.Prica je isla da mu ja posaljem pare preko Poste pa kad primi novac!!!! on ce mi poslati ,a sve zato sto zuri na posao tj. vojno lice pa mora ujutro u bazu na teren negde prema Kosovu,a vraca se tek za mesec dana itd.Ja ne budem lenj i ukucam ime i prezime i adresu a ono "vristi" sa ekrana,prevarant tezak,gomilu ljudi prevario na isti nacin.Zove me tip ujutro ko fol ceka na posti da mu ja uplatim novac i da mi posalje paket al sam ja "odustao" zbog "bolje "ponude.Vecina ljudi ide na foru valjda nece da me prevari ,a i sitna je lova a takvi sa po par hiljada dosta...
[ citizenx @ 05.02.2013. 07:55 ] @
Narucio noutbuk dobio cepanicu
[ bantes9 @ 17.03.2013. 20:38 ] @
Narucio Iphone, dobio telefon od 10eura, najsveziji slucaj.

http://www.politika.rs/rubrike...ra-dobio-polovni-od-10.lt.html
[ bantes9 @ 30.03.2013. 20:19 ] @
Nazalost, negativnim iskustvima nema kraja.

http://www.ilovezrenjanin.com/...ilni-dobio-kabel-za-kompjuter/