[ metka @ 23.02.2004. 11:15 ] @
Mozda se na forumu govorilo dosta ali nigde nisam nasao prikladno resenje.
Imeno supruga mi radi u privatnoj apteci (sada na bolovanju), pa je potrebno da posle 20,00 h pristupi na PC-ju na poslu (apteci) koja je udaljena oko 1000 metara, da podigne DOS-ovu aplikaciju uradi neke unose i preglede u trajanju do maksimum 60 min. pa onda zatvori konekciju. Sutradan opet.
Na oba PC-ja ima WIN 98 SE modeme i telefonska veza.
Vidno polje nije dobro a i Wireless konekcija mi se cini skupa varijanta.

Pomozite mi, da na koji nacin uradim konektiranje bez prevelikih troskova, posto ovo je privremeno resenje za oko 9 meseca, pa onda mi nece trebati.
Zahvaljujem!
[ Paxy @ 23.02.2004. 11:38 ] @
Najeftiniji nacin ti je preko Telefonskog Servera.
Naime Win98 ima ugradjen telefonski server tako da telefonom se mozete povezati i proveriti podatke sa vaseg recunara.

Na racunar u apoteci treba podesiti sledece :
Treba podesiti telefonski server.
U AddRemove Windows Setup porgram treba instalirati komponentu Dial UP Server.
Instalirajte tu komponentu, a za to ce vam trebati sistemski disk.
Zatim odete u DialUP Networking pa u meniu izaberete opciju Dial UP Server.
Izaberete opciju Allow Dial Up incomming connection pa apply.
Oda tada modem osluskuje da li ima dolazecih poziva. Ako ima podize slusalicu u pocnji kemounikaciju.

Na kucnom racunaru treba napraviti konekciju ako prema internetu stim sto unosite telefon apoteke. Za username i password napisati bilo sta.

Ovo je samo nacin fizickog povezivanja dva racunara preko modema. Kako ce te koristiti ovu mogucnost je na vama.

Treba obratiti paznju na to da se telefonska linija osluskuje stalno dok je upaljen server pa je prakticno samo ako se server pali kada se zavrsi radno vreme i gasi kada sutradan pocne radno vreme.
[ matija-s @ 23.02.2004. 16:20 ] @
Ja se za takve akcije koristim programom koji se zove pcAnywhere..
http://www.symantec.com/pcanywhere/