[ MilosOskar @ 21.12.2011. 21:46 ] @
Na adsl ruteru izmerim 13 Mbps, povezan preko ethernet porta.
Kada se nakacim na mikrotik bezicno, izmerim oko 5 Mbps.
Nemam pojma do cega je, to mi se desava od pre neki dan, do skoro sam mogao da izmerim 11, 12 Mbps i odjednom sad ovako...
Radim u G standardu, sve podeseno, nista nisam menjao, signal -70 u proseku.
Jednostavno do pre nekki dan sam izvlacio 11, 12 Mbps a sad odjednom oko 5 Mbps.
Mislim da je i ping skocio, kada pingujem www.google.com iz command prompta, ping je oko 60 ms. Vrlo retko ali se desi i da ode u request timed out!
Recimo desi se i kada učitavam neki sajt, da učitavanje predugo traje i neće da ga otvori...

Molim za pomoć što pre, mreša trenutno očajno radi.

Od čega da počnem, koji su potencijalni "kvarovi" ?

Pozdrav!
[ nino1987 @ 21.12.2011. 22:05 ] @
Skeniraj freqvencije i stavi na onu koja je slobodna ili na onu koja se najmanje koristi.
[ MilosOskar @ 21.12.2011. 22:16 ] @
Uradio sam to i podesio na treći kanal. Inače je 2.4 opseg.

Resetovao sam danas adsl ruter, a nisam ga stavio u bridge mod (po defaultu je podešen na routing), jel može da bude do toga ?

Pozz
[ Slobodan Milivojevic @ 21.12.2011. 22:44 ] @
Kolko mreza vidis kad odradis scan?
[ MilosOskar @ 21.12.2011. 23:36 ] @
42
[ MilosOskar @ 22.12.2011. 00:26 ] @
I kada pingujem Mikrotik odavde (od kuće), ping je u proseku 15 ms, baš retko ali se desi i da bude request timed out.
Evo sada baš gledam, niko ništa ne vuče sa neta, a procesor MT-a na svakih 30 sek do minut skoči na 35%...

Nemam predstavu uopšte do čega je sve ovo.

Malopre izmerim 10 Mbps, pa odmah nakon toga 2.5 Mbps...

Ko može i ko zna, nek pomaže!

Pozdrav!
[ mckrsta @ 22.12.2011. 09:42 ] @
ako ti je verzija novija, prvo idi na tools profile da vidis zasto skace na 35 ako nema nikakvog protoka, mada i taj peek ako je trenutan ne vidim zasto nebi izvlacio pun protok, mozes da probas da na wireless stavis u advanced DSF mode no radar detect, kartica ce sama da skenira u odredjenim intervalima i da se setuje na najbolju frekfenciju koju nadje, od ostalih stvari koje mozes da probas jeste da racunar stavis direktno na adsl pa gledaj mozda je i do adsl-a...

ono sto isto moze da se desi, mada je retko ali moze da bude, prati konekcije u firewall mozda je neko zaobiso security ili je lose odradjen pa ni ne vidis da vuce...

javi sta je....
pozdrav
[ MilosOskar @ 22.12.2011. 12:49 ] @
U tools nemam profile.
Kasnije ću staviti tu opciju no radar detect, pa ću da vidim ima li kakvih promena. Mada skenirao sam opseg i postavio sam na otprilike najbolji kanal, nije pretrpan, preopterećen itd, treći...

Što se tiče merenja direktno na adsl ruteru, to sam već uradio više puta, i juče i danas, svaki put izvlači između 12 i 13 Mbps, nije do linije, adsl-a i slično.

Nešto je do mene. Nemam ni puno skripti, pa da sam pogrešio u istim nešto, imam samo dve, jedna šalje neke mailove a druga mi šalje na mail jednom dnevno, ko je nakačen, koliko dugo, koji signal itd.

U NAT-u imam samo dva pravila i oba za izlaz na net...
Pratim konekcije i vidim samo korisnike koje sam ja nakačio, ništa strano, ništa čudno...

Adsl i mikrotik sam povezao preko ethernet portova (utp kablom), na mikrotik sam utp nakačio na ethernet1, ujedno mi i služi za napajanje (PoE). Na mikrotiku na ethernet portovima 2 i 3 nemam nikog nakačenog, dakle sve odatle ide wireless-om, do mene, do ostalih korisnika.


Razmišljao sam da se nakačim notebook-om na ethernet port 2 od Mikrotika (a pre toga da napravim bridž od ether1 do ether2 porta) pa da onda izmerim protok, ako tu dobijem isti protok kao na adsl-ovom ruteru, onda pretpostavljam da je sve u savršenom redu što se tiče mikrotika i da postoji mogućnost da problem pravi antena, kabl do antene, kartica ili onaj mali kablić (od kartice do konektora koji ide na kućište mikrotika odnosno u.fl na N), šta vi mislite o ovome ??

Pozdrav i hvala!
[ mantas @ 22.12.2011. 20:02 ] @
kakvi su signali korisnika tj kako ih mikrotik vidi,proverio si konektore da nije voda usla, padala kisa ovih dana..
[ MilosOskar @ 23.12.2011. 18:57 ] @
Signali korinsika su ok, naslabiji je -73, ostali su u proseku oko -67... Konektore nisam proveravao, prekosutra cu staviti drugi antenski kabl, kako bih proverio i konektore i kabl istovremeno, pa cu javiti.

Hvala, pozz!

Koliki Tx/Rx CCQ treba da bude kod korisnika ?
[ Link.man @ 12.01.2013. 09:57 ] @
E,i ja imam isti problem.... Jesi video sta je...?