[ La_Mar @ 22.12.2011. 00:34 ] @
Imam klasican halogeni reflektor od 150W (sada sam ubacio kvalitetnije sijalice od 120W) sa senzorom pokreta. Posto mi lokacija tog senzora potpuno odgovara zanima me mogu li paralelno vezati jos jedan jaci reflektor koji je bio 500W (a sada sa boljom sijalicom od 380W) na izlaz sa senzora.
Zelim da po ulasku u dvoriste osvetlim obe strane kuce sa ova dva reflektora, znaci 120W + 380W = 500W sa jednim senzorom koji je predvidjen za 150W.

P.S. kacenje je veoma otezano, posebno po ovoj zimi, tako da bih ovo radio samo ako ne postoji mogucnost da senzor crkne usled preopterecenja. Ako ovo nije stabilno onda bih uzeo jedan eksterni PIR senzor kvalitetniji, verujem da nisu preko 10-20€ koji bi poterali to sve.
[ tdjokic @ 22.12.2011. 00:54 ] @
Imam jednu slicnu stvar kod sebe. Stoji iznad ulaznih vrata u stan i pali sijalicu koja je zajedno sa elektronikom jer su "geniji" gradjevinari najblizi taster za stepenisno svetlo stavili nekoliko metara dalje od tih vrata, i to jos moras ici niz neke stepenice, taman da u mraku padnes i razbijes se dok odes do tastera da upalis svetlo ili da svetlo u hodniku palis uz otvorena vrata stana, pa se vracas da zakljucas vrata kad negde ides.

Sticajem okolnosti, stoji tako da ga ja cujem kad pali i gasi. Nisam strucan za elektroniku ali pretpostavljam da sam senzor samo regulise elektroniku a u njoj postoji i neki rele koji pali i gasi sijalicu. Na sajtu prodavca pise "snaga 150W" ali verujem da se to odnosi vise na sijalicno grlo i generalno lampu kao takvu a rele je mozda i jaci od toga. Koliko, to bi trebalo proveriti na mogucoj oznaci elektronike. Rekao si da je to tesko raditi i verujem ti. Znaci, ili rizikuj ili sacekaj toplije vreme pa da sve odradis normalno. Eventualno da stavis i u drugi reflektor manju sijalicu, onu od 120W.
[ radarac66 @ 22.12.2011. 10:01 ] @
1.-otvoriti elektroniku

2.-videti koji je rele u pitanju(radna struja kontakata)

3.-ukoliko kontakti ne mogu da podrze zeljenu snagu promeniti rele
[ Electronique Terminator @ 22.12.2011. 15:43 ] @
Radarac je u pravu kad kaže da treba proveriti kontakte relea,
a da bi to odradio treba ovo:

-nasloniti merdevine i poneti alat,
-otvoriti skalameriju i "usnimiti " tip relea i max. opterečenje kontakata,
-zatvoriti uredjaj,
-odneti merdevine,
-zvati telefonom sve poznate radnje u potrazi za releom koji ima jače kontakte,
(a paše po naponu špulne i staje po dimenzijama)
-otići do radnje,kupiti rele,skinuti uredjaj,lemiti,merdevine- pa sve vratiti,testirati,

Možda je lakše da se kupi PIR koji u startu može 5 Amp (1000W)
-a NE košta baš nešto posebno frapantno,

Čisto da se izbegne maltretiranje,preterano penjanje i šetanje za samo jedan rele od 5Amp.

[ La_Mar @ 23.12.2011. 21:05 ] @
OK, hvala svima na savetima.
Kupio sam neki PIR za koji u specifikacijama pise da gura do 2000W. Ima neku sklopku koja se bas cuje da cakne kada se pali/gasi.
Promenio sam potrosace i sada se pale reflektori ukupne jacine 1400W i tako radi pet minuta pa se ugasi. Za sada nema problema i oko cele kuce mi svetli kao na stadionu. Reflektore sam postavio na krovu koji je veoma strm i ja se vise tamo ne penjem.
Kada crkne cijalica menjacu je sa merdevina, kupicu one velike aluminijumske, a na krov sam se peo jer je preko celog krova isao sistem ozicenja.

Taj PIR me kostao oko 4000 i kablovi oko 2000, reflektore sam vec imao tako da mi je osim rizika od pada sa 7.5 metara visine sve ostalo malo kostalo.

Pozdrav