[ profa63 @ 23.12.2011. 16:16 ] @
Imam stari Huawei 510i zakacen na Telekomov ADSL. Kupio sam polovni Huawei HG520c da bi dobio wifi, ali kada zakacim telefonski kabal nista se ne desava. Vratim stari 510 nemam vise adsl. Moram da cekam par sati da ponovo krene internet. Sta tu treba da se uradi? Ranije sam mislio da jednostavno treba da se ubaci telefonski kabli i da se ruter automatski konfigurise, ali vidim da to ne moze tako. Da li treba da zovem Telekom da to urade ili da pronadjem nacin da sam konfigurisem ruter. Ako neko ima ovakvo ili slicno iskustvo bio bih zahvalan da to podeli sa mnom. Hvala. Pozdrav!
[ Dragan Krstevski @ 23.12.2011. 19:03 ] @
Pozdrav ,jeste li zvali 0800100100?
[ calexx @ 23.12.2011. 21:18 ] @
Ovde ima nekoliko mogućih problema. Da li je taj 510i namenjen ISDN liniji jer su se tako zvali sledeći modeli ... mada se ne sećam da je do sada pominjan 510i? Ako je tu sve u redu, ostaje drugi detalj a to su username i password, da bi ti radio ADSL moraš da praviš PPPoE konekciju sa svojim podacima koji su već u modemu/ruteru. Ako ih znaš, onda ih samo upiši u novi modem. Ako ne znaš a nemaš te podatke u ugovoru, onda moraš da ih tražiš od Telekoma.
Ostaje lakša varijanta, poveži 510 i 520 po lan portovima i moći ćeš da koristiš wireless sa drugog koji onda radi samo kao svič a ostaje stari modem. To je najlakše i najjednostavnije rešenje.
[ profa63 @ 24.12.2011. 11:11 ] @
Hvala obojici. Problem resen. Pozdrav!