[ luaay @ 23.12.2011. 21:34 ] @
Mislio sam da to do sad nije slucaj ali mi je jedna zena u jednoj kancelariji kad sam hteo da koristim telefon ,se pozalila kako nema struje pa ni telefon ne radi."
da li me samo zezala i trazila izgovor ili stvarno ima neke istine u ovom?
[ tdjokic @ 23.12.2011. 22:25 ] @
Nisam strucnjak, ali razmisli i sam - danas postoje razni uredjaji - telefonske sekretarice i jos po nesto, nije nemoguce da kod te zene zaista ne radi telefon kad nema struje, ako taj telefon zavisi od nekog takvog dodatnog uredjaja.
[ Braksi @ 23.12.2011. 23:37 ] @
telefon se napaja iz centrale naponom od 48 V, dakle autonomno, nezavisno od elektricne mreze.

Medjutim ima telefona pogotove bezicnih koji za napajanje bazne stanice koriste struju pa ne mogu da rade kad nema struje. Reci joj da kupi i jedan obican, stari dobri telefon, pa neka ga koristi kad joj nestane struje.
[ calexx @ 24.12.2011. 00:03 ] @
Pošto je pomenuta kancelarija, verovatno sve ide preko lokalne centrale a kada nema struje, onda valjda ni telefoni povezani na nju ne rade, osim onih na prvih nekoliko brojeva tj koliko je dolaznih linija. I to pod uslovom da nisu hibridni telefoni nego obični, hibridni traže dodatnu vezu sa centralom.
[ Braksi @ 24.12.2011. 05:10 ] @
pomenuta centrala PBX radi kao i ona velika, daje napon telefonima zato se i na nju moze prikljuciti bilo koji obican telefon.

Kupite neki agregat ako vec toliko cesto gubite struju.
[ tdjokic @ 24.12.2011. 05:57 ] @
Citat:
Braksi: Kupite neki agregat ako vec toliko cesto gubite struju.
Pokretac teme ne gubi struju, on je samo naisao na osobu za cije ponasanje nije znao da li je bazirano na stvarnom tehnickom problemu (nema struje = ne radi telefon kod te tamo osobe) ili na odbijanju usluge iz licnog komfora.

Znaci, definitivno je moguce da NEKI telefon, u NEKOJ kancelariji, ne radi ako nema struje trenutno.
[ calexx @ 24.12.2011. 06:35 ] @
Naravno, a verovatno to što ne može da se telefonira u svakoj kancelariji kada nestane struja nije dovoljan razlog da se firma otroši na agregat ... ima mnogo važnijih stvari od telefoniranja. ;) U svakom slučaju ostaje upotrebljivo onoliko telefona koliko ima ulaznih linija a to je verovatno sasvim dovoljno.
[ tdjokic @ 24.12.2011. 07:41 ] @
A za nuzdu, tu su i mobilni. Pre par dana u celom nasem naselju dva dana nije radio ni jedan fiksni telefon. Mnogo glupa sprava - kad joj ukrades podzemne kablove ona ne radi. Skupljaci "sekundardnih sirovina" izvadili povece parce glavnog kabla i bili smo bez fiksnih, tako da sam cak i ja, iako nemobilan zbog bolesti, ovoga puta koristio mobilni telefon.

Ironija sudbine - obicno mi prekida SBB Internet konekcija, a ovoga puta je crko ADSL Telekom, jer je i on "glupa sprava" - nece da radi ni bez struje a boga mi ni bez zice .
[ calexx @ 24.12.2011. 08:24 ] @
Pa dobro, važno da nisi bio demobilisan. ;) Telefoniranje u kancelarijama, za razliku od mobilnih, uglavnom ne košta pa je bolje rešenje, naročito za ... ženske razgovore. Inače sada većina ima nekakve bežične fiksne pa nestanak struje već bude problem jer nemaju svi rezervni običan aparat. Meni to odavno ne smeta, ne sećam se da sam ove godine jednom zvao fiksnim, uvek koristim mobilni jer mi je bolje da tako radim nego da mi propadaju minuti i krediti ... a smanjujem trošak za fiksni.
[ luaay @ 26.12.2011. 07:00 ] @
VOIP rulzzz!!