[ maliradoznalac @ 23.12.2011. 23:55 ] @
Imam ideju u glavi kako bi voleo da mi izgleda web strana ali nisam u stanju da to i sprovedem u delo. Naime, ideja mi je da imam u pozadini sliku. U pitanju je slika sa nekim konturama i ne odvlaci paznju niti smeta ali bi ipak voleo da izmedju te slike iz pozadine i sadrzaja ubacim jedan poluprovidni sloj kao bi sadrzaj bio citkiji.
Do sada sam probao sa div tagom, sa dva div taga i sa tabelom. Kod tabele i jednog div taga je situacija takva da sav sadrzaj nasledi poluprovidnost i onda imam situaciju da je tekst jos i kako tako pristojan ali sa slikama je katastrofa. Sve se slike koje su jedna preko druge (slika iz sadrzaja i slika iz pozadine) se provide i vide se obe u isto vreme. Kada samo probao da upotrebim dva div-a koji su apsolutno pozicionirani jedan preko drugog, nisam nista uspeo da napravim. Cim postavim gornji div, donji prestane da bude vidljiv!! Usput mi je i pala na pamet i jos jedna mala zackoljica a to je kako bi naterao oba div-a da se identicno sire?

I sad meni treba ili potvrda da je to nemoguce napraviti ili neko resenje za moju muku.

hvala unapred
[ deedee5 @ 24.12.2011. 01:02 ] @
Ako je ovo tema sto ti treba pogledaj kako je tu reseno...
http://www.artisteer.com/?temp...platesPage=3&order=popular

Pozzzz..

[ maliradoznalac @ 24.12.2011. 09:47 ] @
Reseno!!!
Posle visesatnog trazenja resenja po internetu, otkrio sam poluprovidnu png sliku koja je u stanju da zadovolji moju ideju.

@deedee5
Hvala na linku, pogledacu ga detaljnije mozda mi se i dopadne.
[ Joker @ 24.12.2011. 10:01 ] @
Nije mi jasno zašto niko kada reši svoj problem ne napiše kako ga je rešio, možda to i nekom drugom zatreba.
[ maliradoznalac @ 24.12.2011. 10:27 ] @
Pa zar nisam napisao da sam otkrio poluprovidni png? Ubacio sam ga kao pozadinu u tabeli ili div-u i dobio taj efekat da i dalje vidim pozadinu a opet je malo citkije nego sto bi bilo da je direktno preko slike iz pozadine.
Ako nekom nije jasno iz opisa sta sam zeleo, evo mali primer u attach-u
[ Joker @ 24.12.2011. 19:11 ] @
Hvala na objašnjenu.