[ sEaGhOsT @ 09.12.2001. 12:23 ] @
Da li je moguce namestiti stalnu ip adresu kod dial-up-a?
[ Ivan Dimkovic @ 09.12.2001. 12:30 ] @
Moguce je ako tvoj ISP to hoce da ti dodeli.
[ Dragoslav Krunić @ 09.12.2001. 15:33 ] @
Da, istina je da ne daju svi provajderi staticku IP adresu. Oni koji pruzaju tu uslugu, obicno je naplacuju nesto vise i to uz otvaranje naloga.
[ sEaGhOsT @ 09.12.2001. 20:54 ] @
Da li PTT nudi stalnu IP adresu.
[ Gojko Vujovic @ 09.12.2001. 21:15 ] @
Pa pitaj ih.
[ Mihailo @ 10.12.2001. 00:29 ] @
Bilo je kod Sezam-a ranije, čini mi se oko 30ak maraka mesečno.
Možda može da ti pomogne dinamički DNS?
[ nemesis @ 10.12.2001. 02:16 ] @
Citat:
sEaGhOsT:
Da li PTT nudi stalnu IP adresu.


ne PTT to nedaje ..
... tehnicom znam da daje ... al je mnogo .. 50dm... ili manje .. :) ..
[ Jovan Marjanovic @ 10.12.2001. 05:06 ] @
Jeste da ne znam zasta ti treba staticki IP, ali ako zelis da imas svoj domen, servisi kao sto su dyndns.org ili homeip.net nude dinamicki DNS i to jos za dzabe. Cak i ako imas svoj domen mozes da koristis dyndns.org usluge za preusmerivanje tvje IP adrese na domen. Marljivi programeri su napisali klijente za windows, unix i mac koji se povezuju na dyndns bazu, i menjaju IP adresu na DNS serveru.
Ja licno koristim dyndns.org dinamicki DNS jer nazalost nemci ne daju static IP uz ADSL.
[ sEaGhOsT @ 10.12.2001. 08:13 ] @
Citat:
blue:
Jeste da ne znam zasta ti treba staticki IP, ali ako zelis da imas svoj domen, servisi kao sto su dyndns.org ili homeip.net nude dinamicki DNS i to jos za dzabe. Cak i ako imas svoj domen mozes da koristis dyndns.org usluge za preusmerivanje tvje IP adrese na domen. Marljivi programeri su napisali klijente za windows, unix i mac koji se povezuju na dyndns bazu, i menjaju IP adresu na DNS serveru.
Ja licno koristim dyndns.org dinamicki DNS jer nazalost nemci ne daju static IP uz ADSL.


Treba mi staticki IP zato sto sam instalirao apache server na mom kompu pa ne volim sto kad nekom hocu nesto da pokazem treba stalno da dajem drugu ip adresu.
[ Jovan Marjanovic @ 10.12.2001. 09:15 ] @
Citat:

Treba mi staticki IP zato sto sam instalirao apache server na mom kompu pa ne volim sto kad nekom hocu nesto da pokazem treba stalno da dajem drugu ip adresu.



U tom slucaju ti definitivno pase dyndns.org servis
Ako hoces pogledaj anfauglir.homeip.net
Videces apache default stranicu. To je moja masina sa dinamickim IP-om, i stalnim host name-om.
Nema potrebe da trosis pare na static IP.
Usluga dyndns-a je besplatna, i sasvim adekvatna ,osim ako ti nije tesko da sacekas 10 minuta posto se konektas i klijent posalje tvoj novi IP.

Samo pogledaj sajt, registruj se, skini client za tvoj OS, i smisli koji da ti bude hostname :)))
[ stinger @ 10.12.2001. 13:08 ] @
Dial-UP adresu ces tesko da namestis ako ti je ISP ne dodeli, tj skoro ne moguce.
[ Jovan Marjanovic @ 10.12.2001. 13:30 ] @
Citat:
stinger:
Dial-UP adresu ces tesko da namestis ako ti je ISP ne dodeli, tj skoro ne moguce.


dyndns = Dynamic DNS
znaci, ti se prikacis dial-upom, imas klijenta koji se prijavi na dyndns server, i kaze koji ti je IP.
dyndns to skonta, i kaze ok. sada je domen blabla.dyndns.org na IP adresi x.y.z.k
Posle oko 10 minuta. ceo svet pogleda http://blabla.dyndns.org i vidi tvoj sajt.
Nemoj da mi pricas da je tesko kad ga koristim vec mesecima.
[ Markoxxx @ 11.12.2001. 02:09 ] @
Ako ti treba ima par domena za dyndns na www.no-ip.com
[ stinger @ 11.12.2001. 10:04 ] @
ma staticka ip adresa za dial-up korisnika ne moze da se obezbedi sem ako to ISP ne obezbedi, to o cemu ti pricas je nesto drugo. Decko je pitao da li moze da dobije fixnu adresu koju moze svaki put kad dodje na net da ima, bez ISP-ovog dns-a i AS tesko.
[ Dragoslav Krunić @ 11.12.2001. 10:08 ] @
Da, stinger je u pravu. Vi ste malo skrenuli sa teme. Vi u stvari govorite o dinamickom dodeljivanju imena racunara, ako se ne varam (kako sam ovo lupio) :) IP adresa se i dalje dodeljuje dinamicki, tj. provajder to odredjuje.
[ Gojko Vujovic @ 11.12.2001. 11:54 ] @
Dečko je kasnije konačno na pravi način izrazio svoje potrebe: "Treba mi staticki IP zato sto sam instalirao apache server na mom kompu pa ne volim sto kad nekom hocu nesto da pokazem treba stalno da dajem drugu ip adresu." i zato je logično rešenje to što mu blue predlaže, a stinger je odgovorio kao da je pročitao samo prvu poruku u nizu.

Nema na ovom ipv4 svetu dovoljno ip adresa, da bi ih tek tako delili svakome ko je naučio da instalira apache. Zbog toga postoje ovi dns servisi za korisnike sa dinamički dodeljenim ip adresama. Uživajte u njima barem do ipv6 :)
[ Dragoslav Krunić @ 11.12.2001. 13:09 ] @
Ali mu je stinger i dalje ispravno odgovorio bez obzira na bilo koju poruku u nizu. Jel hoce staticku? Moze ali je provajder onaj koji mu to odredjuje. Znaci, lepo mu je rekao.
[ UroS @ 11.12.2001. 23:27 ] @
ok al uglavnom najbolje resenje je ovo sto je blue rekao...

i to je to...

ima valjda i www.myip.org nudi isti taj servis