[ notebookFun @ 25.12.2011. 18:47 ] @
Zdravo,
Imam problema sa programom SmartLaunch, u samom programu se nalazi COUNTDOWN koji Client racunare upozorava da im je ostalo 5 minuta do isteka njihovog vremena.
Problem je sledeci, sto taj popup nece da iskoci preko OPEN GL i Direct3D igrica pa se desi da ljude izbaci u pola partije. Programeri ovog programa jos nisu rijesili ovaj problem.

Napravi bih program koji bi se kacio na MDB bazu servera, koji bih svake minuter provjeravao koliko je vremena ostalo u slucaju da je korisniku ostalo 2 minute iskocio bi MsgBox sa upozorenjem. Taj program bi bio instaliran na svim klientima i pokretao bi se kada se korisnik uloguje na svoj ACCOUNT.

Sve ovo bih znao da isprogramiram ali ne znam kako bih MsgBox iskoci preko OPEN GL i Direct 3D igrica, a da pri tome ne obori aktivan FULLSCREEN.
Svaka pomoc bi mi dobro dosla. Hvala!
[ Mihajlo Cvetanović @ 25.12.2011. 22:13 ] @
Ne znam kako da se reši to sa grafičke strane, ali imaš više alternativa:

1. Ako su podaci centralizovani onda može neka osoba da nadgleda stanje svih klijenata (onaj ko inače prodaje vreme), i da javi klijentu kad je pri kraju sa vremenom. Taman i da uzme pare od klijenta :)
2. Možeš da javiš zvukom (neki karakterističan alarm)
3. Možeš da kontrolišeš tri diode na tastaturi (Num Lock, Caps Lock, Scroll Lock) tako da trepću i upozore klijenta.
[ notebookFun @ 25.12.2011. 22:25 ] @
Osoba ne moze da nadgleda sve to jer je to stvarno tesko. Zamisli da ima 100 racunara.
Postoji zvucno obavjestavanje u samom SmartLaunch-u i ono radi dobro. Problem je sto vecina igraca ne korsti slusalice, jer komunicira sa prijateljem koji igra pored njega.
Treca varijanta sa blinkanjem diode nije losa, ali ne znam da li bi to igraci bas lako primjecivali.