[ ripkid @ 27.12.2011. 17:39 ] @
Pozdrav,jedno kratko pitanje,koliko bi kostala recimo izrada sajta (dizajn + programiranje) tipa E-bay ili Amazon kod nas ? ...i ako mozete takodje da preporucite nekoga ko to dobro radi ovde bio bih zahvalan.
[ flylord @ 29.12.2011. 08:10 ] @
iskreno, ovako bez imalo procene, minimum jedno 80 000 evra.
[ ripkid @ 16.02.2012. 10:42 ] @
Da nisi malo preterao? ili ti je mozda O.Dulic ortak ? :D

Ako nam objasnis svima ovde sta to tacno kosta 80.000e mozda ti neko i poveruje
[ SirPsycho @ 16.02.2012. 10:59 ] @
Pitao si koliko košta da se napravi nešto tipa E-bay ili Amazon ????

Šta misliš , koliko košta da se naprvi nešto tipa Googla ili Facebooka?

flylord je bio u pravu...
Možda ovi servisi nisu toliko koštali u početku, ali su se toliko razvijali i nadograđivali ( na programiranje i dizajn mislim ) da, kada bi sad to neko radio, verovatno bi te koštalo PUUUNO...
Možda čak i više od pomenute cifre.

[ ripkid @ 16.02.2012. 11:23 ] @
Ok,ja i dalje pitam sta to kosta 80.000e ? Obican dizajn,hosting ? Izrada aplikacije za odrzavanje profila korisnika ? Hoces da mi kazes da izrada jednog sajta poput recimo (aj da uprostim) kupujem-prodajem,kupindo itd. kosta toliko ? :D
[ matijalukic @ 17.02.2012. 17:08 ] @
Citat:
ripkid: Ok,ja i dalje pitam sta to kosta 80.000e ? Obican dizajn,hosting ? Izrada aplikacije za odrzavanje profila korisnika ? Hoces da mi kazes da izrada jednog sajta poput recimo (aj da uprostim) kupujem-prodajem,kupindo itd. kosta toliko ? :D


Pa verovatno reklame sajta jer potrebno je mnogo reklama da bi imali toliko korisnika, a bila bi velika šteta da toliko truda propadne.
[ vilyu @ 17.02.2012. 17:23 ] @
Kako šta košta 80.000+ eur? Ta dva sajta koja si naveo su napravljeni da rade na masi servera: jedna grupa za aplikaciju, druga grupa za SQL bazu, treća grupa za NoSQL bazu, zatim razni load balancer-i, CDN, ...

80k eur je malo. Takav sistem ne može samo da se napravi, treba i tona skupih radnika da to održava. Plus hardver, struja, hlađenje, UPS-ovi, agregati, ...
[ ripkid @ 17.02.2012. 22:50 ] @
Hvala ti Vilyu na tako iscrpnom odgovoru :D Usput informisao sam se u medjuvremenu kod pravih ljudi i taj sajt ne moze da kosta vise od 6000-7000e komplet.Kao sto sam i pretpostavljao donekle tako da nemoj da obmanjujemo ljude ;)
80000e dzizs,pa toliku platu nemaju ni glavni dizajneri u vodecim softwerskim kucama na godisnjem nivou...
[ vujkev @ 17.02.2012. 23:12 ] @
Šta reći osim srećno sa tim ljudima koji hoće da naprave takav sajt za 7000e :)
[ ripkid @ 17.02.2012. 23:58 ] @
Pa da,hoce,verovao ili ne,a cak sta vise neki su spremni i da rade i upola cene,zamisli ;)
[ plus_minus @ 18.02.2012. 00:27 ] @
Najveći fazon je u tome što ni sami tvorci ebay-a nisu bili baš 100% sigurni da će vrednost takve lokacije biti pozamašno velika, tada, kada su ga i pravili.

Mislim da je nemoguće odrediti pravu cenu za tako nešto u startu, unapred.

Međutim, jedno je sigurno.
Da je jeftino i lako uskladiti i napraviti sistem poput ebay-a ili Amazona, definitivno nije.

Verujem, btw, u svakom slučaju, da je teže napraviti jedan takav plagijat, nego kopirati Dulićev idiotski "masterpis".. :D

Btw, ko može da garantuje da će savršeno sckockan, online plagijat/projekat tipa ebay ili amazon, zaista i doneti očekivani profit u predviđenom roku, kao prvo?

Citat:
Šta reći osim srećno sa tim ljudima koji hoće da naprave takav sajt za 7000e :)


Ah, sada.. kada bi mi se posrećilo, dva takva bih napravio za te pare, ne jedan.
Pod uslovom da ih ja i održavam kasnije, naravno.