[ 574nk3 @ 28.12.2011. 21:59 ] @
Pozdrav svima. Rezervisao sam hotel preko bookinga medjutim otkazao bih rezervaciju. U uslovima pise da oni otkazivanje naplacaju ... tj morao bih da platim sve troskove iako nisam ni bio.
Znam svi ce reci da sam trebao da citam uslove... ali nisam u brzini. Da li mogu da me tuze ili nesto tome sl. ako na toj kartici za internet stalno budem drzao 0usd?

Da li je uopste pouzdano rezervisati hotel preko bookinga ako prihvataju rezervaciju iako imate 0usd na racunu.
[ bakara @ 28.12.2011. 22:11 ] @
Nece niko da te tuzi, ali pare treba da uzmu...

Nego nije mi jasno kako si napravio booking bez para, posto se booking uvek naplacuje?
[ 574nk3 @ 07.01.2012. 11:32 ] @
Evo mene sa zakašnjenjem. Otišao sam na kraju u hotel koji sam inicijalno rezervisao.

Dok sam bio u žurbi, poslao sam tehničkoj podršci email sa pitanjem da li je moguće otkazati rezervaciju. Oni su mi odgovorali da će kontaktirati hotel pa će videti.

Međutim u međuvremenu je ponestalo mesta u hotelu koji sam hteo ... tako da sam ipak otišao u prvi hotel.

Booking mi nije naplatio ništa. U opisu je pisalo da se plaća u lokalnoj valuti na licu mesta.

Na kraju ... nadam se da booking ima billing servis te da ne prosleđuje brojeve kreditnih kartica hotelu :)


[ DusanSukovic @ 29.02.2012. 10:48 ] @
Citat:
574nk3
Na kraju ... nadam se da booking ima billing servis te da ne prosleđuje brojeve kreditnih kartica hotelu :)



http://www.booking.com/general...ae1;dcid=4;tmpl=docs/home_help


Booking.com will never charge your credit card. The payment for your stay is processed by the hotel during or after your stay unless otherwise stated. You can find the hotel's specific payment policy under "Hotel Policies," in the "Conditions" column of the room descriptions, and in your confirmation.
[ marko2014 @ 25.04.2014. 18:34 ] @
Citat:
574nk3:
Pozdrav svima. Rezervisao sam hotel preko bookinga medjutim otkazao bih rezervaciju. U uslovima pise da oni otkazivanje naplacaju ... tj morao bih da platim sve troskove iako nisam ni bio.
Znam svi ce reci da sam trebao da citam uslove... ali nisam u brzini. Da li mogu da me tuze ili nesto tome sl. ako na toj kartici za internet stalno budem drzao 0usd?

Da li je uopste pouzdano rezervisati hotel preko bookinga ako prihvataju rezervaciju iako imate 0usd na racunu.



Malo kasnim sa odgovorom , ali je moje iskustvo od pre par dana. Svakako moze veoma da bude od koristi. Meni se desila jos gora stvar.
Naime, pre par dana sam hteo da rezervisem apartman na Skiatosu i to opciju bez povracaja novca u slucaju otkazivanja.
Medjutim, vidim ja pogresio datume.I otkazem u roku od bukvalno pola minuta.Kad ono opa, veselo vece!Sto je najveca fora, ranije sam vec rezervisao preko booking-a tako da nisam nov, ali eto sad sam se presao.
Posto nisam imao sredstava na eur racunu, rekoh super, nece me zaduziti.
Odem ja sutradan do banke da proverim da li ce iznos biti zaduzen,a oni mi kazu da ce booking pokusavati da naplati deo po deo kad god bude sredstava na racunu.
Sto znaci, u mom slucaju, ni jare ni pare!
Posaljem ja booking-u mail da sam greskom isao na otkazivanje, a u stvari sam hteo da promenim datume, sto i jeste.
Zamolim ih kao starog klijenta da mi omoguce da odem u terminu u kom sam zeleo.
i da mi umesto perioda 01.08-16.08., pomere na period 09.08.-22.08.
Naravno, morali su da kontaktiraju hotel. Sutradan su mi poslali novu konfirmaciju sa istim brojem rezervacije u kojoj je stajalo:

Booking.com
Ovim potvrđujemo izmenu vaše rezervacije
Vaše izmene
Studio (2 Odraslih)
Dolazak: subota, 09. avgust 2014. (je bio/-la petak, 01. avgust 2014.)
Odlazak: petak, 22. avgust 2014. (je bio/-la subota, 16. avgust 2014.)
cena: € xxx (je bio/-la € xxx)

NARAVNO DA OPET NEMA BESPLATNOG OTKAZIVANJA, ALI JE MAKAR TERMIN KOJI SAM TRAZIO.

Eto toliko da znate. Uvek kontaktirajte booking u ovakvim slucajevima.Pokusajte sve sto mozete. Oni zovu hotel.
[ kelevra @ 05.12.2017. 21:41 ] @
Imam sličan problem. Ja sam rezervisao pre par dana hotel u Moskvi za jun sledeće godine.. posle samo par sati sam otkazao, da ne pišem ovde razloge, ali sam dobio mail u kojem piše da se otkazivanje naplaćuje, u punoj vrednosti, oko 500e.. Koristio sam mastercard debitnu karticu, na kojoj trenutno nema sredstava, ali na nju mi leze plata.. a na booking.com je izvršena predautorizacija kartice.. pa me zanima da li oni mogu i da li će da mi naplate pun iznos zbog otkazivanja, jer je zaista došlo do nesporazuma a otkazao sam za manje od 24h..

da li ima neko iskustva sa konkretno ovim problemom ili mišljenja da li se i kako moze sprečiti pomenuta prinudna naplata ?
[ ademare @ 05.12.2017. 23:04 ] @
Najjeftinije , ti je da ugasis , karticu , ali pod hitno , i da otvaras novu .

Ovako ce da ti uzmu 500 evrica .
[ član @ 06.12.2017. 06:34 ] @
Citat:
kelevra:da li oni mogu i da li će da mi naplate pun iznos zbog otkazivanja, jer je zaista došlo do nesporazuma a otkazao sam za manje od 24h

takvu si ponudu rezervisao koja nema mogucnost otkazivanja, tj. besplatnog otkazivanja. cesto (ako ne i uvek) ima na bookingu vise ponuda za istu sobu pa je jedna od varijanti i besplatno storniranje do mislim 48h pred check-in, ali takva ponuda je naravno skuplja od one koja nema tu mogucnost. mislim da, nazalost, ne mozes da izbegnes placanje bez obzira sto nisi ili neces da iskoristis smestaj u hotelu koji si rezervisao, jednostavno kupio si nesto, saglasio se sa uslovima i to ce ti traziti da platis. ovo sto je ademare predlozio, tesko ces uspeti da izvedes jer ako je iznos vec rezervisan, banka ce ti prvo traziti da prodju sve transakcije pa ce ti tek onda ugasiti karticu...
[ kelevra @ 06.12.2017. 09:55 ] @
A ukoliko ne bude više nikakvog priliva sredstava na račun? Pošto je trenutno prazan, a mogu da otvorim drugi za primanje plate.. da li će i tada trenutna banka moći da naplati i na koji način? Jer trenutno mi na tekućem ne piše da su rezervisana sredstva, niti da sam u minusu.

ps. Upravo sam dobio mail od hotela u Moskvi.. kazu nikakav problem, neće naplatiti ništa.. Hvala u svakom slučaju na odgovorima