[ Klekih-petra @ 29.12.2011. 11:57 ] @
Pozdrav..Pre nekoliko dana sam kupio ASUS Netbook Eee PC R051BX-BLK001W

Posto je prvenstveno predvidjen za net..ima skromnu konfiguraciju, a ja cu ga koristiti prvenstveno za kladjenje i vodjenje blogova. Sve u svemu dosta novcanih transakcija.
Tako me zanima vase misljenje koju vrstu zastite treba da postavim a da mi sto manje resursa zauzme, jer mi je brzina veoma bitna.
Ja sam se orijentisao na free varijantu, a vi mozete predloziti obe varijante da bi svi imali bolji uvid.

Gledao sam ostale teme ali su poprilicno stare i ispamovane..ali evo moje liste

1. Avira Free Antivirus 2012 (+ VirusTotal)
2. Malwarebytes Anti-Malware (Skeniranje nedeljno jednom)
3. SUPERAntiSpyware (Skeniranje nedeljno jednom)
4. ZoneAlarm Free Firewall
5. MCShield

P.S. Ima li negde lista svih AV-a sa podacima koliko resursa uzimaju... Hvala !!!
[ Goran Mijailovic @ 29.12.2011. 12:09 ] @
Najmanje zauzima NOD32, ni Avast nije los po tom pitanju od free verzija. Toplo preporucujem da ne instaliras Zone vec da koristis dobar AV i windowsov fw u cilju ocuvanja resursa. MBAM moze ne znam koliko jede memorije kada je aktivna RT zastita. MC shield uskoro izlazi u novoj verziji pa sacekaj nju ;) Ako ti je on previse onda probaj Panda USB vaccine http://www.pandasecurity.com/homeusers/downloads/usbvaccine/ ili Bitdefender USB immunizer http://labs.bitdefender.com/?page_id=108
[ Klekih-petra @ 29.12.2011. 13:23 ] @
Hvala na brzom odgovoru.. Da li je dovoljno iskljuciti autorun,..ili je dobro imati i pandu.
Da li se preporucuje koristit AV, sa ''dobijenim username/passwordom'' ili se i to racuna u crackovanu verziju.

P.S. Da li je potrebno dodatno podesiti Win Firewall... Hvala jos jednom..
[ ekof9 @ 29.12.2011. 15:06 ] @
Citat:
Klekih-petra

P.S. Ima li negde lista svih AV-a sa podacima koliko resursa uzimaju... Hvala !!!


Odes na sajt proizvodjaca koji te interesuje i imas nabrojano sta ti sve treba da bi ga lepo terao.:)
[ Aleksandar Maletic @ 29.12.2011. 20:57 ] @
@Klekih-petra,

Pre svega, potrebno je onemogućiti automatsku reprodukciju uređaja, odnosno, ugasiti AutoPlay.
Klikni na Start, zatim Run.
U polje unesi sledeći tekst: gpedit.msc
Potvrdi sa Enter.
Prati sledeću putanju:
Computer Configuration>Administrative Templates>Windows Components>AutoPlay Policies>Turn off AutoPlay
Odaberi "Turn off AutoPlay on All drives".
Štikliraj Enabled i potvrdi sa Ok.
Napusti Local Group Policy Editor.

Ukoliko koristiš Windows 7 kao što ti piše ovde na profilu, matični firewall operativnog sistema će biti sasvim doboljan bez ikakvih dodatnih podešavanja.
Avira, Malwarebytes, SuperAntiSpyware mogu da prođu. Za MCShield sačekaj kao što ti je Goran rekao, izaći će uskoro v2.
Ukoliko koristiš Firefox kao default browser naoružaj ga dodacima kao što su AddBlock, NoScrypt, WOT...
Ako se uzme u obzir da od svih navedenih programa jedino Avira ima real-time zaštitu, ne bi trebao da imaš nikakvih problema sa performansama, a dotična kombinacija može da ti obezbedi sasvim zadovoljavajuću zaštitu. Uzgred, ukoliko na netbook-u imaš 1GB RAM memorije proširi je na vreme na 2GB, iz ličnog iskustva ti to kažem.
[ Goran Mijailovic @ 29.12.2011. 21:17 ] @
Ali na taj lap top tesko da ce moci win 7, ne znam sta je planirao da stavi na njega.
[ Klekih-petra @ 29.12.2011. 21:48 ] @
Vec sam instalirao Win 7.. Hvala na savetima..

RAM memorija nije prosiriva..

P.C. Kolika je zaista razlika izmedju Avire i NOD32 u pogledu resursa, cisto da ne bacim pare na Aviru pa da nemogu da je koristim..koji bi bio vas izbor..
[ Goran Mijailovic @ 29.12.2011. 21:53 ] @
Koju sedmicu?
[ Klekih-petra @ 29.12.2011. 21:59 ] @
Ultimate Retail (Final) 32 bit
[ Aleksandar Maletic @ 29.12.2011. 23:49 ] @
Koji imaš procesor, da li je u pitanju Intel Atom Dual core?
Koliko ustvari imaš RAM memorije?
Za Windows 7 je minimal requirement 1GB RAM-a, ali to je minimal. Za normalno funkcionisanje treba barem jos 512MB više.