[ dacayu @ 29.12.2011. 12:11 ] @
cao imam jedno pitanje za strucnjake....imam canon power shot a570 is otprilike 2 god..primetio sam otprilike pre oko godinu dana da kad se baterije napune stavim u aparat i posle 5-6 snimka baterije slabe...kupim nove baterije ista stvar....pre par dana sam kupio nov punjac i nove baterije ...napune se baterije stavim u aparat i posle recimo 10 snimaka ista stvar!Da li neko moze da mi objasni sta moze da bude?HVALA
[ Goran Mijailovic @ 29.12.2011. 12:15 ] @
Koje baterije? Ja imam neke kineske od 2700mAh koje kako stavim u aparat pokazuje da su prazne, a napravim i po 200 snimaka sa njima i koristim blic a aparat i dalje pokazuje da su prazne :)
[ dacayu @ 29.12.2011. 12:28 ] @
sad sam uzo GP 2300 ali po meni nemoguce tako da radi sta je predlog ili resenje za to?
[ Zarko Silic @ 29.12.2011. 12:33 ] @
Kupi Eneloop baterije.
[ dacayu @ 29.12.2011. 12:39 ] @
ali opet kazem nemoguce znaci ove baterije nisu stare 10 dana da se ponasa tako?
[ BiiigMuzzy @ 29.12.2011. 12:41 ] @
Citat:
zarsilic: Kupi Eneloop baterije.


... i neki "pametan" punjac uz eneloopke

Pozdrav!
[ Darko_zed @ 29.12.2011. 21:28 ] @
Citat:
dacayu: cao imam jedno pitanje za strucnjake....imam canon power shot a570 is otprilike 2 god..primetio sam otprilike pre oko godinu dana da kad se baterije napune stavim u aparat i posle 5-6 snimka baterije slabe...kupim nove baterije ista stvar....pre par dana sam kupio nov punjac i nove baterije ...napune se baterije stavim u aparat i posle recimo 10 snimaka ista stvar!Da li neko moze da mi objasni sta moze da bude?HVALA

Da se nadovezem na temu da ne bih otvarao istu ovakvu naime imam ama bas isti problem sa ovom pojavom .Kupio sam pre par dana neke Sony baterije 3800mAh komad i opet ista prica , pre njih sam koristio durasel i jos neke kodak i posle od prilike godinu dana koriscenja aparat stalno izbacuje da su baterije slabe i posle 10 snimaka se automatski iskljuci i pokazuje da su baterije prazne. Aparat je olympus inace , baterije su dobre 100% , punjaci takodje jer imam i Sony aparat pa na njemu sve radi ok . Ne bih da ga otvaram mada mi ova materija nije nepoznata bavim se nekim slicnim stvarima i servisom svega sto ima elektroniku pa cak i smd ali ne bih da ga otvaram i ako neko vec ima neko resenje ili objasnjenje zasto se ovo desava ,a vidim da nisam jedini neka podeli sa nama pa makar trebali aparate da saljemo u servis .Veliki pozdrav
[ deedee5 @ 29.12.2011. 21:30 ] @
http://www.elitesecurity.org/t389480-0#2888779
[ BiiigMuzzy @ 29.12.2011. 21:43 ] @
Citat:
Darko_zed: Kupio sam pre par dana neke Sony baterije 3800mAh komad i opet ista prica...


Te Sony 3800 su laznjak (zato i rade tako kako rade). Mnogo korisnih informacija na temu baterija i punjaca je vec izreceno ovde.

Pozdrav!
[ Zarko Silic @ 29.12.2011. 21:59 ] @
Oni koji tvrde da su im baterije dobre 100% neka kupe Eneloop pa ce u momentu saznati koliko je to 100%.


Sa tim Sonyem od 3800 mAh veliki je uspeh ako aparat skjocne jedanput.
[ Darko_zed @ 29.12.2011. 22:14 ] @
Citat:
zarsilic: Oni koji tvrde da su im baterije dobre 100% neka kupe Eneloop pa ce u momentu saznati koliko je to 100%.


Sa tim Sonyem od 3800 mAh veliki je uspeh ako aparat skjocne jedanput.
Citat:
BiiigMuzzy: Te Sony 3800 su laznjak (zato i rade tako kako rade). Mnogo korisnih informacija na temu baterija i punjaca je vec izreceno ovde.

Pozdrav!


A jel vi citate postove do kraja ili samo izvlacite iz njih ono sta vama odgovara rekao sam sledece gospodo
Citat:
Darko_zed: baterije su dobre 100% , punjaci takodje jer imam i Sony aparat pa na njemu sve radi ok .

na ovom aparatu rade ok i sigurno ispucam 50 snimaka od prilike ako ne i vise , znaci ponavljam na olympus aparatu uspem jedva 5-6 slika ispucati ,a na sony-ju vise od 50 pa zato bih vas molio da ne trcite pred rudu kako se kaze vec lepo procitate sta pisem i pomozite ako mozete jer ovakvi odgovori sa vase strane ne vode nicemu!!!!
[ BiiigMuzzy @ 29.12.2011. 22:16 ] @
A 50 (ajd i 60) fotki je inace impozantna brojka

Pozdrav!
[ Darko_zed @ 29.12.2011. 22:25 ] @
Citat:
BiiigMuzzy: A 50 (ajd i 60) fotki je inace impozantna brojka ;)

Pozdrav!

Znaci cilj tvog ucestvovanja ovde je koliko vidim da samo imas sto veci broj poruka ispod tvog korisnickog imena , a to meni niti bilo kome ne pomaze mnogo zato ti se puno zahvaljujem na pomoci i odvojenom vremenu u pokusaju resavanja naseg problema .
P.S da dodam inace da sam skoro od svih koje znam pozajmljivao baterije da probam na mom aparatu i uspevao maksimalno da uslikam nekih 10-12 snimaka i dolazilo do navodnog praznjenja baterija i gasenja aparata .Kada sam vratio baterije nazad vlasniku on je bez problema nastavio da slika sa svojim aparatom .
[ BiiigMuzzy @ 29.12.2011. 23:01 ] @
Veoma gresis u svojoj proceni. Zabole mene za broj post-ova (mislim da je to tebi vaznije - iljadu ipo imas naspram mojih 300inak )... to mozes i skontati s obzirom na datum moje registracije (pre pet ipo godina) i ukupnog broja post-ova. Ovde uopste nije rec o meni.

Svako ce ti reci da "nesto" sto ima 3800mAh mora da izgura mnooogo vise od 50 snimaka (kad bi stvarno imalo toliko mAh). Sa pravilno napunjenim eneloop baterijama (od "samo" 2000mAh) trebalo bi da izguras bar 200 snimaka. Sanyo "obicne" NiMH baterije od 2500mAh su mi na Fujiju s5600 gurale nekoliko stotina snimaka bez problema.

Ali ako si ti zadovoljan sa 50 snimaka... ja sam presrecan Samo nemoj govoriti unaokolo da su 3800mAh baterije ok i da je 50 snimaka normalan broj. Tebi najverovatnije i aparat puno srce struje, ali bez obzira na sve - Sony 3800mAh su laznjak.

Usput, dacayu je dobio potpuno regularan savet da pazari eneloop baterije i neki smarty punjac... a taj savet nije dobio od tebe. Sta je onda cilj TVOG ucestvovanja u ovoj diskusiji?

Pozdrav!
[ Zarko Silic @ 29.12.2011. 23:33 ] @
http://www.elitesecurity.org/p2736551


Citat:
Nadam se da vise nitko nece kpit te Sony baterije i opet postat ovdje nesto o njima jer vec su ne znam koliko puta spominjane u ovoj temei i uvijek citamo/pisemo jedno te isto zato sto je nekome tesko koristiti pretrazivanje.



http://www.elitesecurity.org/p2736775
[ Darko_zed @ 29.12.2011. 23:34 ] @
Moj cilj je da resim problem jer cu razbiti aparat definitivno . Sa duraselovim i kodak baterijama (duplo manjeg kapaciteta od ovih )sam sigurno nekada slikao 200+ slika (sigurno od toga je trecina bila sa blicom), ali sam mislio pre svega na ove nove koje formiram sada , kada njih probam na Sony aparatu normalmno posle upotrebe na olympusu kada se on ugasi uspem da slikam oko 50-60 slika(uglavnom je blic aktiviran) i tek tada pokaze da su baterije prazne ali ne teram do kraja da se ugasi.
Kada mi aparat pokaze da su prazne stanje napona po bateriji je oko 1.28V sto je za NimH bateriju extra full ,a on izbaci gresku , posle par snimaka se ugasi . Pravio sam neke svoje smart punjace sa LEd i LCD prikazima(rezim pulsnog punjenja sa kontrolom struje i napona) jer inace se takvim stvarima bavim i imam ih u upotrebi vise komada rade fenomenalno od foto aparata , kamera , akumulatroskih stanica itd da ne zalazim u ove nebitne detalje ali moj problem pored svega ovoga nisam resio pa cak sam i na njima punio jer sam postovao sve propise za punjenje NimH baterija cak sam imao i vizualni prikaz trenutnog stanja struje i napona dok se pune i sve je ok. Interesuje me sta dalje , ne bih baterije kupovao jer sam 99% siguran da nije do njih vec do samog aparata .
Nisam merio struju koju aparat vuce ali cu to suta uraditi sada si mi dao ideju pa cu tada videti sta dalje mada sam iskreno mislio da je neko imao slicnih problema i nosio aparat u servis ili imao bilo koju informaciju o ovome.Pozdrav
[ Darko_zed @ 29.12.2011. 23:38 ] @
da dodam stare baterije i dalje rade dobro , oseca se smanjen kapacitet ali sigurno sa sonijem mogu uraditi 150+ nesto slika ,a kada ih koristim na olympus aparatu jedva 5-6 sa blicem i kraj jbg !
Kada Sony baterije lepo formiram uradicu merenje kapaciteta i javicu da li je uopste priblizno 3800mAh. jer inace radim neka osvetljenja Pnaik light pa sam dobro upoznat sa kapacitetima baterija (sto je ovo bilo malo jeftino za taj kapacitet ali ajd)itd. jer koristim raznorazne baterije - akumulatore .Pozdrav
[ BiiigMuzzy @ 29.12.2011. 23:51 ] @
Najiskreniji savet - izbaci potpuno iz price te Sonije od 3800. Dovoljno je samo da upises u Google pretragu "sony 3800mAh" i videces koliko ima iskustava sa njima (ako ne verujes zarsilicu i meni). Pa eto, zar ti nije cudno kako si sa "duplo slabijim" baterijama pravio vise snimaka nego kad si koristio 3800mAh?

Ali ti imas problem i sa Olympusom koji srce struju.

Eneloop + neki smarty punjac = pun pogodak!

Srecno

Pozdrav!
[ Darko_zed @ 30.12.2011. 00:25 ] @
Ok ,,verujem ali prvo moram resiti ovaj problem sa aparatom , punjac imam za baterije cemo lako .Hvala i puno pozdrava
[ BiiigMuzzy @ 30.12.2011. 00:49 ] @
Da da, to ti je primarni problem ako svaku bateriju posrce u par snimaka.

A za posle... eneloopke bar nisu nedostizno skupe

Pozdrav!
[ risp73 @ 30.12.2011. 09:02 ] @
Ti barem napraviš nekoliko snimaka, moj hp R717 sutradan nakon punjenja
baterije povremeno nije mogao ni da se uključi. Nikad nisam otkrio kad i zašto
se to dešava - a dešavalo se samo povremeno ali kakva korist od toga kad
se nikad nisam mogao pouzdati u aparat.
Bateriju sam morao da stavljam neposredno pred snimanje i nikad mi se nije
dogodilo da baterija otkaže u toku dana, radila je to isključivo noću ;-)
Problem sam definitivno rješio kupovinom DSLR-a.

LM, ako si siguran u baterije ...
[ Darko_zed @ 30.12.2011. 09:47 ] @
zasto nisi pokusao negde u servisu da resis problem ??
[ Zarko Silic @ 30.12.2011. 11:48 ] @
Nece u servisu resiti problem Olympusa.

Pojedini modeli iz SP serije imaju visiko postavljen naponski kiler i zahtevaju kvalitetnije baterije. Ili "Li" baterije, ili u najgorem slucaju HiEnd Ni-Mh baterije kao sto su na primer ove Eneloop. U protivnom, nece moci okinuti ni jednom, a sa ovim fake Sonyima dobro je da uopste moze aparat da se upali.
Od njih su i Zmajeve baterije bolje.
[ alexandar_cajic @ 30.12.2011. 21:00 ] @
Ja imam Canon POwerShot A590is.
Kad sam ga kupio mislio sam da ću moći da koristim stare SBS NI-MH 2500mAh - s njima mi je uvek pokazivao praznu bateriju ali sam mogao 20-tak slika sa blicem da upucam.

Kupio sam zatim SANYO NI-MH 2500 - one nisu bile loše ali nekoliko sati posle punjenja aparat (od stajanja) je pokazivao praznu bateriju - mada sam mogao da pucam kol'ko sam hteo.

Sve zavisi i koliko je baterija stajala u radnji i u kakvim uslovima čuvana...

Odem nešto kod kineza i vidim SONY 4600 mAh :) nigde seriski broj i sl. - dobijem ih za 100 din. (kao hoću da radim na veliko - pa da ih probam) - iste takve sam viđao po Limundu za 120-200 din. U komentarima - neko se žali - neko je zadovoljan.
Napunim ih - evo četvrti dan nema indikatora prazne baterije, napravio sam 20-tak fotografija. Čunga-lunga i nije tako loš - koliko će to da traje - videću :)

Naravno - preporuka za teške uslove - hladnoća i sl. su SANYO eneloop (ali sa svežim datumom proizvodnje).

Pozdrav.


Edit

Morao sam da dodam sada...

Čunga-lunga je posle drugog punjenja izdržao čitav jedan dan u aparatu + 5 slike...toliko o SONY baterijama iz Kina shopa :)

Srećna nova...

[Ovu poruku je menjao alexandar_cajic dana 01.01.2012. u 01:00 GMT+1]
[ Sale Mirkovic @ 25.04.2012. 09:11 ] @
Ne znam, zaista... ali kazem ti, sad kad ubacim, jedna slika i gotovo...
[ Sale Mirkovic @ 25.04.2012. 09:13 ] @
Hvala...
[ mstevic @ 25.04.2012. 10:46 ] @
Imam takav problem sa malim Canon A495. Sa Eneloop baterijama možeš da slikaš max 20 slika i ugasi se! Sa tim istim baterijama Fuji izslika preko 300 fotki. 3x sam ga slao na reklamaciju, u garanciji je, i vraćali su ga kao ispravnog! Kanta ostaje kanta! Canon u životu više ne kupujem! Zezao me A75, pa neki ixus, skener koji je crko nedelju dana posle isteka garancije a odskenirao je 40 papira, štampač, sad ovaj.

[Ovu poruku je menjao mstevic dana 25.04.2012. u 12:11 GMT+1]