[ benkcina @ 29.12.2011. 21:02 ] @
Pri prebacivanju kompletnog harda sa laptopa na komp preko mreznog kabela desilo se sledece.Trazio mi je da nesto navodno enkriptuje jer drugacije nisam imao sanse da prebacim podatke a zurio sam.I sve je bilo ok,imao sam pristup tim podacima koje sam kopirao sa lap topa na komp sve do momenta rada sistema na istom kompu.Od tog momenta vise nemam pristup ni jednom fajlu koji je kopiran sa laptopa,a tu mi je sve i slike i videos i mp3 ma sve sto sam godinama cuvao i prebacivao sa starijih racunara.Eto ako neko zeli da se pozabavi da mi pomogne bio bih mu neizmerno zahvalan.Ti podaci sad stoje tako u kompu i cekaju cudo,U principu ispada da nemam sertifikat da ih dekriptujem a sve vrednosti fajlova stoje,cak i slike vidim dok su u small view,cim hocu da je otvorim ili neki klip,kaze kao da je fajl ostecen ili nemam pristup.
[ calexx @ 29.12.2011. 22:11 ] @
Može li malo detaljnije ko je tražio da enkriptuje jer obično kopiranje fajlova ništa ne traži? Da nisi nekada uključio enkripciju pa je to ostalo? Ako su imena fajlova zelenkasta a laptop ne možeš da koristiš, mislim da ćeš da imaš školu da sledeći put ne žuriš kada nešto prebacuješ a naročito ako vidiš da se pominje enkripcija.
To uglavnom znači i da ćeš da kažeš ćao tim fajlovima. :(