[ boris052 @ 23.02.2004. 20:03 ] @
Evo kod nas u Hrvata koga god da pitas od telekoma nesto , ne da nemaju blage veze nego kod nas sve ne može !?!
E sad da ja provjerim malo ovdje, a pitanje je sljedeče:
Kod nas vjerojatno kao i kod Vas imaš 2 vrste ISDN i što je najbolje isto su to neki BRE, BRI , BRA i šta ti ja znam, razlika od jednog do drugoga je ta da na ovaj 1 trebaš imati i ISDN telefon i ISDN karticu za PC i sve mora biti malo digit. a kod ovog drugog skupljeg ne treba nego pali i kopčaj analogno i digit. itd.
E sad moja situacija kao što uvijek malo je specifična jer bi ja sa malo para puno toga :-)
O.k idemo ovako,
ima jedna soba a zovem je RADNA SOBA a u njoj svašta tj, u njoj je moj PC i tamo ce mi postaviti isdn odnosno nt kutiju u koji cu ukopcati svoj PC i ISDN telefon.
To mi je sve jasno, ako sam šta krivo rekao , vičite, e imam još i jedan laptop sa kojim bi ja nekako isto radio ali u drugoj prostoriji i sad bi se ja htio nekako bežično povezati sa mojim ISDN uređajem koji se nalazi u RADNOJ SOBI. Kako ??? Znaci volio bih da u radnoj sobi mogu ici na net i druga osoba da moze isto tako ici na net sa laptopom.
I još me zanima, u stanu imam 3 tel utičnice, a od toga jedan ide za NT , a druge su mi slobodne pa me zanima kako se može osposobiti te druge dvije utičnice tako da mogu spojiti makar analogni tel ???



hvala na odgovorima i pozdrav iz Pule ( kiša pada 5 dan, depresija totalna)
[ matija-s @ 23.02.2004. 20:35 ] @
Malo mi je nejasno pitanje tj. post,al probat chu pomoch :)
ISDN ti nudi te 2 vrste pristupa:BRA (osnovni pristup ) i PRA (primarni pristup)
Tebe zanima ovaj BRA gdje se preko NT-a (network terminal-ona kutija) mogu koristiti 2 dig. linije, svaka brzine 64kbps.Znaci ako surfas na obadve imas brzinu 128kbps.ALI i placas duple impulse,znaci posebno za svaku liniju.Dobit ces i jos 3 nova telefonska broja,svaki drukciji i neovisan o drugom.
Onda kupis wireless kartice i bezicno umrezis laptop i komp koji ti je u radnoj sobi i podesis ga da se ponasa kao router.I mozes surfat surfat iz sobe sa laptopa,al samo dok ti je taj komp u radnoj sobi ONLINE.
Zanima me dal su ove 3 uticnice svaka posebna linija il je to sve na jednoj liniji?Jer mi zadnje pitanje nije jasno.
[ Neflernis @ 24.02.2004. 05:34 ] @
ima li u Hr ili BIH ovakav slican forum ?
[ boris052 @ 24.02.2004. 07:01 ] @
U Hr možda ima ovakav slican forum, ja sam posjetio neke ali su malo neozbiljnji jer , ljudi pitaju , a drugi se sprdaju sa njihovim ne znanjem, a ja sam se nekako navikao ovdje jer tu uvijek dobijem odgovor.
E sad da se vratim mom pitanje, po stanu su mi provučeni kablovi za telefon njih više tako da bi to bio odgovor koliko toliko, a sad pitanje zašto moram biti on line sa oba 2 PC ???
A šta kad bi se sa jednim pc spajao preko jednog broja koji je MSN ( isdn ), a ukoliko dobijem signal odnosno ukoliko mi pošta napravi da imam signala u svim uticnicama to znaci da bi mogao surfati sa oba 2 PC-a neovisno jedan o drugom ali naravno sa 64 k.
Evo ovako , ako imam 3 broja, zašto ne mogu ici sa 2 pc na net ?
Dali je to samo ako sa drugim idem wirelles ili ako oba dva kablom ukljucim u uticnicu i to je to.
znam da je sve zbrkano ali pokušavam što jasnije opisati
Pozdrav
[ SittingCrow @ 24.02.2004. 07:29 ] @
Pazi sve sto si pricao ces moci uraditi i da sa dva PC ides na internet,ili da preko LAN-a povezes drugi PC-e i da survas. Mislim da sve sto si zamislio moze.

p.s. i ja sam srecan ISDN korisnik