[ midifajl @ 30.12.2011. 01:15 ] @
Postovani,
ovom kamericom se sluzim bez problema i zavrsava mi svaki posao koji mi je potreban. Medjutim, kada prebacujem sa kamere na PC, postoji problem sto se nikada ne prebaci i datum i vreme koji su zabelezeni na snimku. Ovo me totalno frustrira!!! To mi je neophodno, jer na kasetici imam mnogo snimaka sa razlicitih datuma i ako budem morao da presedim gledajuci u ekran kamere, da bih titlovao datum na videu na PC-ju, bolje da bacim sve. A imam mnogo kasetica koje treba da prebacim. Ranije sam imao kamericu, analognu, sve je to sljakalo bez problema. Nikako mi nije jasno kako datum moze da postoji na traci, a da se pri tom ne prebaci na komp. Svaka pomoc i objasnjenje su dobro dosli, jer to moram nekako da resim. Hvala unapred! Goran
[ deks007 @ 30.12.2011. 21:25 ] @
Pretraga , ranije pisano o tome . Bez dodatnog softvera ne mozes nista uraditi , a svaki klip ima svoje podatke kada je snimano pa lagano peske odradi ako ti je to bitno . Pozdrav !
[ midifajl @ 30.12.2011. 23:30 ] @
---2114655128-1490268304-1325287814=:74960
Content-Type: text/html; charset=us-ascii

Postovani,ja sam trazio neku slicnu temu gde je problem datum, ali to nisam nasao. Ja nemam nikakav problem sa prebacivanjem snimka. To sve radi savrseno. osim toga, imam i dodatni softver-radim u PowerDirectoru. Ali, morate priznati da bi bilo jadno da moram da gledam sta je zapisano u svakom klipu, kako bih zakljucio kada sam to snimao, a da pri tome uredno na traci postoji datum i vreme snimanja. Dakle, ako nekao zna u cemu je stos-neka mi javi sto pre. Hvala! From: deks007 <[email protected]> To: [email protected] Sent: Friday, December 30, 2011 10:25 PM Subject: Re: Molim za pomoc oko kamere Panasonic NV GS27 [elitesecurity.pracenje.teme]
Pretraga , ranije pisano o tome . Bez dodatnog softvera ne mozes nista uraditi , a svaki klip ima svoje podatke kada je snimano pa lagano peske odradi ako ti je to bitno . Pozdrav !--http://www.elitesecurity.org/p3022236Prijave/odjave: http://www.elitesecurity.org/pracenje#443203Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!esauth:443203:6d801de80a92f71cb99ed055046ad9fe
[ kimborad @ 31.12.2011. 10:48 ] @
moras na kameri da podesis da ti izbacuje vreme i datum.Nisam siguran gde se to nalazi kod panasonika ali verovatno u okviru podesavanja ekrana ili video -out
[ deks007 @ 01.01.2012. 01:35 ] @
http://www.elitesecurity.org/p...rch&SubmitType=Ovog+foruma
Kimboard - to sto pises nema blage veze nemoj samo da zbunjujes coveka , pogotovo kada je ta kamera u pitanju . Procitaj teme na ovom linku pa ce ti biti mnogo jasnije ( pogotovo sto se tice dodatnog softvera ) . Pozdrav !
[ kimborad @ 01.01.2012. 10:46 ] @
kakav softver,sve sto mu treba ima u kameri.Jednostavno treba da podesi datum i vreme da bude vidljivo na displeju tokom snimanja.To svaka kamera ima i netreba nikakav softver!Uostalom nek to uradi i nek napise odgovor da li je uspelo ili nije.
[ deks007 @ 01.01.2012. 11:29 ] @
Hahaha ajde da vidim i to cudo , koju kameru ti koristis da kada prebacis snimak vidis datum na snimku . Ja i mnogi i pre i posle mene su to pokusavali da dobiju i kratko receno - nemoguce - tako da bih ti i ja bio zahvalan da me prosvetlis po ovom pitanju . Uostalom procitaj ako hoces teme sa onog linka i sve ce ti biti jasnije kako i sta . Sve najbolje svima u Novoj 2012 god i puno srece ( dzaba sve ostalo ako nemas srece - Titanik je ocit primer ) . Pozdrav !
[ midifajl @ 02.01.2012. 00:29 ] @
Prvo SRECNA NOVA GODINA SVIMA!
Drugo HVALA STO POKUSAVATE DA POMOGNETE!
A trece...Uh, pa nije valjda da takvo nesto sto bi na prvi pogled trebalo da bude trivijalno, ne moze da se uradi?!
Sasvim sigurno sam to radio sa Panasonic analognom kamerom-jednostavno u toku snimanja stisnem dugme za datum i u tom trenutku se na snimku pojavljuje datim i vreme. Kada to prebacujem na komp - datum i vreme se prikazuju bas tamo gde su i uneti. E sada, na ovoj kamerici, ja lepo imam datum na ekranu i to ne tokom trajanja celokupnog snimka, vec samo na pocetku nekog dogadjaja koji snimam (kako bih kasnije znao kada sam snimao). Ako izvadim tu kaseticu, pa radim sa nekom drugom, a zatim opet vratim onu prethodnu i reprodukujem snimak koji sam ranije snimao-datum i vreme su uredno upisani tamo gde su i bili. To me navodi na zakljucak da se to belezi na traci, zar ne?! Ako je tako, ostaje ono prvo pitanje-ZASTO NECE DA SE PRIKAZE NA KOMPU KADA SVE TO PREBACIM???!!! Jedino sto bi po meni moglo da bude je neka vrsta filtera na video out-u za datum?! (da li je tako nesto moguce i da li uopste postoji?) Ne mogu da poverujem da se to ne moze resiti? Imam vise od 20 kaseta punih materijala sa raznim dogadajima. Zamislite kada bih morao da sedim i u realnom vremenu pratim prebacivanje svega toga, kako bih onda kada se datum i vreme pojavi na ekranu kamerice, ja titlovao isto to na kompu?! Cemu onda tehnika i napredak, mogao sam da uzmem cekic i dleto pa u pecinu da pravim slike na zidu... :-)
Pomagajte da to resimo na najelegantniji nacin i hvala unapred svima!!!
[ deks007 @ 02.01.2012. 01:50 ] @
Jesi to procitao teme sa onog linka ? Nemoguce brate - nepostoji nacin - ne - no - kako da te ubedim ? Imas par softvera koji to odrade ali treba klip po klip da uvlacis . Ja sam ze zanosio time svojevremeno i na kraju odustao . Ako mi treba bas datum rucno to odradim jer svaki snimak ima to u propertisu . Rekoh ti procitaj teme i shvatices . Nisam ja to izmislio i sad kao pametujem . Ne treba da sedis i u realnom vremenu sve gledas - procitaj i videces na primer kako se to resava u Sony Vegasu . Pozdrav !

[Ovu poruku je menjao deks007 dana 03.01.2012. u 01:20 GMT+1]