[ minimusic @ 03.01.2012. 19:07 ] @
E ovako,ja sam od skoro poceo da ucim php i znam osnove.
Ali se ne snalazim bas najbolje sa mysql.
E ja bih sada hteo da za moj sajt napravim poseban sajt u php-u kako bi mogao da radim visejezicni sajt i puno tih sitnica,
i znam da napravim formu za dodavanje i kad se doda da on prikaze sta si upisao,medjutim ja zelim da to bude kao na drugim sajtovima,
kad se upise on sacuva u mysql i prikaze ga na odredjenoj strani,pa posle pravi nove stranice i sl.
Znam da se to moze uraditi naredbom SELECT,ali kako upisati te fajlove u mysql,kako da on prepozna gde sta treba ici.
Takodje imam problema i sa registracijom korisnika zbog mysql-a,ali kada bi se to odradilo,ja bih ostatak znao i sam,i mogao bih dovrsiti sajt.
Pa ako bi mi neko hteo obijasniti kako uraditi te 2 stvari,da za sledeci put znam i sam.
Kao zahvalnost nudim partnerstvo na jos jednom sajtu koji cu odraditi koji ce biti za download software,igre,filmovi i sl.
Sve bih to mogao sam,ali mi opet smeta mysql.
Pa ako bi mi neko pomogao,bio bih mu jako zahvalan i napokon bih mogao da zavrsim moji projekat.
Ja sam pokusavao nesto i sam da radim sa mysql-om,medjutim,ja ne znam kako da izvedem connect i select,
pokusavao san da nadjem na netu,mada nigde do sada nisam video da je neko pitao za mysql.
Ja se ovime bavim svega nekoliko dana i znam da sam jos uvek pocetnik,al zelim da sto vise poboljsam svoj drugi sajt i zbog toga mi je potrebno ovo.
Mozda puno trazim,ali ovo mi je vazno.
Veoma mi je bitno da ne pravite include,cURL,i furl_open iz razloga sto zelim da to uradim na free hostu,koji ne podrzava te 3 stvari,sve ostalo je moguce.
Hvala unapred.
[ Milos911 @ 03.01.2012. 19:30 ] @
Citat:
minimusic:
Ja sam pokusavao nesto i sam da radim sa mysql-om,medjutim,ja ne znam kako da izvedem connect i select,
pokusavao san da nadjem na netu,mada nigde do sada nisam video da je neko pitao za mysql.

:)

Include podrzava svaki, a za 1000-2000din mozes da nadjes i normalan shared hosting sa ostalim stvarima...

Evo ti jedna korisna tema, pa uradi isto kao i on:
http://www.elitesecurity.org/t442595-Najcesce-koriscene-funkcije

Ne verujem da ce ti neko uraditi to besplatno, a jos manje verujem da ces ostatak onda znati sam. A i ne verujem da si voljan da platis da ti neko odradi? :) Tako da, uradi kao sto je i njemu savetovano, i na konju si :)
[ VladaSu @ 04.01.2012. 11:04 ] @
Kao sto je receno hosting imas za 200-300 dinara mesecno sa neogranicenim brojem sajtova za hostovanje i to je mnogo bolje nego free hosting.

Ono sto tebi treba vezano za mysql mozes nauciti za par sati.
http://www.tizag.com/mysqlTutorial/

Obavezno prodji sve ovde kako ne bi imao kasnije problema da ti neko izbrise podatke i ko zna sta jos.