[ bane95 @ 04.01.2012. 09:46 ] @
kad ukljucim komp grafiski kuler se jako mnogo cuje i to ne onako normalno nego zuji ko nenormalan.... pratio sam teperaturu procesora ( grafickog ) i prilikom ovakvog zujanja temperatura se penje do 57 C ... pritom cim to zujanje prestane na 5 minuta (obicno) temperatura pocinje da pada polako na normalu (35-45 C )... ako neko zna u cemu je problem nek objasni ... nervira me to zujanje a i graficka je sr**e .... ako znate neku bolju i kvalitetniju da predlozite vi napisite ovaj krs od grafe nevalja ocigledno...
Ovo mi je druga po redi nvidia gf 210 posto su mi jednu u servisu vec zamjenili ( crkla je ) prije 6 mjeseci
[ Binary Mind @ 04.01.2012. 14:36 ] @
Takve su te kartice. Glasni su ventilatori kad imaju aktivno hladjenje. To su uglavnom niskoprofilone kartice namenjene za HTPC masine u malim kucistima i bolje su one varijante sa pasivnim hladjenjem za tu namenu. Ima i sirih varijanti za normalne desktop masine ali i one nisu nista bolje od ovih niskoprofilnih. Nisu namenjene za igranje igrica... Kvalitetnije graficke kartice su skuplje od nvidia gf 210. Koliko bi platio/doplatio za bolju karticu?
[ bane95 @ 04.01.2012. 17:35 ] @
Pa ovako ja bih doplatio otprilike nekih 40 - 50 eura (80-100 KM) pokusao bih sa nekom Radeonom HD 5670 512 mb posto ona mi je zapala onako za oko .Samo ako mozes objasni mi da li ce ona stati u moje kuciste posto je ono ovako na,prvi pogled nisko alo malo široko... a evo i specifikacija kompa (e5700 3 ghz , 1x2 gb ddr2, hdd 320 gb sata 2 , i ova krsina od graficke ( dobro nije bas krsina igro sam cod mw3 , black ops , nfs shift , hot pursuit 2010 ) napojna mi je od 450 w ... pa sta mislis kako bi se to uklopilo ... ups imam maticnu biostar P43B-A7... i koje graficke bi mi ti preporucio posto komp ne koristim bas za cesto igraje igrica vec prvenstveno za rad u CAD softwerima (solidworks i autocad )... Hvala

moj zakljucak hehe : Nikad ne kupuj Nvidiu ako nemas novca kao je , uvjek uzmi ATI ...
[ Binary Mind @ 04.01.2012. 18:00 ] @
Mozes da navedes proizvodjaca i model za kuciste posto ovako nemam predstavu kako izgleda i sta od kartica moze da stane u njega.

Sto se tice kartica recimo da GeForce 210 sad kosta oko 30-ak evra i ako doplatis jos na primer 50 budzet za bolju karticu je ~80 evra ako sam dobro razumeo tvoju nameru. U tom rangu po ceni je Nvidia GTS 450 a od AMD(ATI) kartica HD 6750 i HD 6770. ATI kartice su obe boljih tehnickih specifikacija nego Nvidia GTS 450. Ne znam kako se cene krecu u Bosni ali ovako je u Srbiji...
[ bane95 @ 04.01.2012. 18:18 ] @
Znas kako druze ne znam koji je model kuciste posto ne pise na njemu... ja sam moj racunar kupio (sklopio) i jednoj firmi za kompjuterski inzenjering. Sad dacu ti dimenzije kucista ako to pomaze a mogu i slikati ako oces samo nemogu ga otvarati ako oces da vidis sta je unutra i kako je postavljeno ... dimenzije su : 38 x 18 x 38 (visoko je kao i sto je dugo ) od pomenutih modela grafa najvise mi odgovaraju ove radeonove posto sam nvidiu zamrzio ( i ti bi kad bi ti "crkle" 2 u godini dana ) e bas sam sad i pogledao graficke (ATI ) odlicne su ovakve bi mi odgovarale samo jos ako ti nije tesko vidi oce li moci stati u kuciste i da li ce ih moja maticna podrzati ;D Usput sta mislis posto je racunar pod garancijom da li bi oni htjeli prihvatiti doplatu ili bi im ja morao datI kes od 160 KM ( 80 evra)
ili bi mi oni vratili moju nvidiu koju bi morali zamjeniti jer mi evo drugi put uvaljuju losu ( ovo zujanje nije bilo kakvo vec ubija ) pa bi je ja nekom prodao ili slicno ??? hvala opet ...
[ Binary Mind @ 04.01.2012. 18:26 ] @
Hajde slikaj kuciste... Slikaj ceo prednji deo da se vidi koliko je siroko i visoko, ceo zadnji deo, ukoso da se vidi prednji deo i stranica i celo kuciste sa strane da se vidi odnos visine i dubine kucista. znaci 4 slike i okaci ovde... Nadam se da ne trazim previse
[ bane95 @ 04.01.2012. 18:38 ] @
Ma nema problema sam da ja vidim sta cu sa grafe moje :D evo sacu ja to :D
[ bane95 @ 04.01.2012. 18:58 ] @
Evo ih upoadovo sam

http://imageshack.us/photo/my-images/23/comp4e.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/832/comp3x.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/69/comp2j.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/210/comp1r.jpg/

evo ih tu su pogledaj pa reci
[ Binary Mind @ 04.01.2012. 19:50 ] @
Mogu i jedna i druga kartica da stanu u to kuciste i ploca ih podrzava ali problem jako slabo napajanje. Kuciste je barem po izgledu Zito. To su tipicna genericka kung fu kucista sa slabim generickim napajanjima koja nisu dovoljna za predlozene ATI kartice, i naravno da takvo genericko napajanje, kao sto je u tom Zito kucistu, nije videlo 450W (ako moze da isporuci pravih 200W to je veliki uspeh ). Kupovina bilo koje kartice bolje od postojece nvidije ili neke slicne ATI je velik rizik. Mislim, mozes da probas, posto je racunar jos u garanciji, ali takva napajanja kad odu znaju da spale jos po nesto za sobom Sto se tice doplate, to je njihova dobra volja. Da ne ulazim previse u detalje neki uopsten odgovor bi bio: "Mogu, ali i ne moraju da prihvate".
[ bane95 @ 04.01.2012. 19:57 ] @
U ovom kucistu se provjereno nalazi napojna od 450 W ... ovo kuciste u sebi nije imalo stock napojnu pa je ugrađena ova od 450 W
[ Binary Mind @ 04.01.2012. 20:04 ] @
Slikao si zadnji deo kucista. Sto se kaze: Ako koza laze, rog ne laze Napajanje je, bar po izgledu, neko kung fu od 450W cak i da je naknadno dodato u kuciste, mada i originalno Zito napajanje koje ide uz to kuciste izgleda jako slicno tom napajanju koje si slikao i takodje ima nazivnih 450W. Imas li kakav papir sa tehnickim karakteristikama racunara od tih ljudi sto su ti prodali masinu da vidimo o kom se kucistu i napajanju radi
[ bane95 @ 04.01.2012. 20:11 ] @
Imam racun od racunara koji sam kupio ali vidis na njemu ne pise koliko wati ima kuciste wtf (~censored~ ) a on mi je rekao kad sam sklapao konfu da ce ubaciti napajanje od 450 W i tako je valjda bilo . usput sam kuciste platio 660 KM (330 evra ) pa sta mislis na osnovu onih komponenti sto sam ti dao jel to dobro uradjeno ili su me zeznuli ??? Ako jesu ima da me upoznaju u pravom licu ihihi I sta znaci to nazivnih da li cu moci ugraditi jednnu od onih grafickih kartica ?''

[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 04.01.2012. u 22:13 GMT+1]
[ Binary Mind @ 04.01.2012. 21:36 ] @
Kad je neka vrednost "nazivna" ili "nominalna" znaci da je to, u ovom slucaju, oznacena snaga na pakovanju napajanja ili na nalepnici na samom napajanju itd. sto ne mora da znaci da je to i stvarna snaga napajanja. U vise slucajeva nazivna/oznacena vrednost u vatima ne odgovara pravoj snazi napajanja. Znaci ako neki kinez na neko napajanje nalepi nalepnicu gde pise 450W ne mora znaci da je napajanje stvarno toliko jako. U vecem broju slucajeva napajanje je slabije nego sto je njegova nazivna snaga. Jedino je na najkvalitetnijim napajanjima koja nisu ni malo jeftina nominalna snaga moze biti jednaka a ponekad i manja nego realna snaga.

O ceni kucista i komponenti u njemu ne bih da komentarisem jer ne znam koliko su komponente skuplje u Bosni nego u Srbiji. Cena moze da zavisi od toga kada je konfiguracija kupljena, kolike su bile cene pojedinih komponenti u to vreme itd. Recimo da bi u Srbiji tako sklopljena konfiguracija bila jeftinija, ali mislim da su u Bosni vise cene komponenti.

Raspitaj se ti jos malo koje je napajanje unutra kod ljudi koji su ga ugradili... Raci da znas da je kuciste Zito

[ Binary Mind @ 04.01.2012. 21:55 ] @
Ovo je Zito napajanje od 450W:

Da li ti izgleda poznato?

[ bane95 @ 04.01.2012. 21:59 ] @
Ok hvala raspitacu se ... sad kad smo bili kod onih grafickih nisi rekao da li ce moci one "grafulje"(uz pretpostavku da je "KUNG FU" )Meni ,kao sto rekoh zapade za oko hd 5670...e sad da li bi ona odgovarala jednom ovakvom napajanu ??? Posto sam googlao i kazu da je to grafa koja ne zahtjeva veliko napajanje a pritom je jako dobra .Sad cija graficka crnu vunu prede ....
[ bane95 @ 04.01.2012. 22:00 ] @
Citat:
Binary Mind: Ovo je Zito napajanje od 450W:

Da li ti izgleda poznato?


Original moje znaci zagonetka je otklonjena
[ Binary Mind @ 04.01.2012. 22:23 ] @
Radeon HD 6750 trosi neznatno vise nego HD 5670 a mnogo je bolja kartica. Za obe je neki preporucni minimum napajanje od 400W ali ne kung fu Za HD 6770 preporucena minimalna snaga napajanja je 450W ali ne kung fu
[ bane95 @ 04.01.2012. 22:32 ] @
znaci nemogu ni jednu mjenjati nek stoji ..kako je tako je .. odnjecu ga u servis pa nek ga popravljaju kako znaju a i pitacu njih da li ce moci neka od tih jacih grafa...na ovo napajanje sto je izmislio bruce lee ,,, ma znao sam ja da ce meni nes poci naopako sa kupovinom kompa.... ja sta god da kupujem ,a da za izvor energije koristi struju to mora crći
[ Binary Mind @ 04.01.2012. 23:45 ] @
LOL! Pitaj ih stvarno da li bi neka od ovih jacih grafika mogla na taj ping pong Zito Interesuje me njihov odgovor. Da se razumemo. To bi radilo u pocetku sa bilo kojom od navedenih ATI kartica (Rekao bih da je za HD 6770 eksperiment sa tim Zitom vec beli dim u najavi.) ali dokle je vec pitanje
[ New Village DC @ 05.01.2012. 01:28 ] @
Kartica Ati 5670 je poznata po maloj potrosnji. Slobodno je kupi izdrzace to napajanje. Mislim napajanje ko napajanje jeste -krsh-, ali neces je previse opteretiti ako zamenis nvidia 210 sa ati5670. Pozz
[ New Village DC @ 05.01.2012. 01:32 ] @
Citat:
kad ukljucim komp grafiski kuler se jako mnogo cuje i to ne onako normalno nego zuji ko nenormalan.... pratio sam teperaturu procesora ( grafickog ) i prilikom ovakvog zujanja temperatura se penje do 57 C ... pritom cim to zujanje prestane na 5 minuta (obicno) temperatura pocinje da pada polako na normalu (35-45 C )... ako neko zna u cemu je problem nek objasni ... nervira me to zujanje a i graficka je sr**e .... ako znate neku bolju i kvalitetniju da predlozite vi napisite ovaj krs od grafe nevalja ocigledno...
Ovo mi je druga po redi nvidia gf 210 posto su mi jednu u servisu vec zamjenili ( crkla je ) prije 6 mjeseci


Normalno je da se graficka zagreje kad je opteretis! 57 C za graficku karticu nije nista. A ventilator radi brze kako bi ohladio karticu koja se vise greje pod opterecenjem. Kad prekines igricu graficka se manje greje, ventilator smanjuje brzinu jer nema potrebe da hladi jako.
[ bane95 @ 05.01.2012. 11:01 ] @
Citat:
New Village DC: Normalno je da se graficka zagreje kad je opteretis! 57 C za graficku karticu nije nista. A ventilator radi brze kako bi ohladio karticu koja se vise greje pod opterecenjem. Kad prekines igricu graficka se manje greje, ventilator smanjuje brzinu jer nema potrebe da hladi jako.


shvatam ja to sto ti govoris ali ona se tako zagrije pri nekakvom optercenju jer cim se cuje jace zujanje njoj se temperatura poveca a , posto to zujanje prestane ponekad
na 5-10 minuta onda njoj temperatura pocne da opada na 40 stepeni (ja u zivotu nisam cuo odvratniji rad kompa )

pitacu ih i mene interesuje ... pogledacu kod komsije on ima ati hd 5670 pa cu vidjeti njegovo napajanje ja nislim da je isto kao moje

A to za beli dim i ATI HD 6770 to je malo i logicno da nece ici... pogledao sam joj karakteristike i nju necu ni uzeti a i nije mi potrebna tako jaka graficka (mada nije ona nista posebno ) (u odnosu na moju 210-ku jeste ) i hvala vam
[ bane95 @ 05.01.2012. 11:16 ] @
http://www.vtx3d.com/products_features.asp?id=45
Mislio sam ovu da uzmem samo mi nije jasno kaja je razlika izmedju atijeve i ove VTX3D ---- kod one atijeve je nekako kkuler manjei a ovaj veci ... pogledajte pa recite sta mislite ipak vi znate sta je bitno da jedan dobra graficka ima ??

Mod Edit: Editovan link. Postavljen link proizvodjaca graficke kartice umesto ITsvet-a.

[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 05.01.2012. u 13:02 GMT+1]
[ Binary Mind @ 05.01.2012. 11:55 ] @
VXT3D je samo ime brenda kao PowerColor, Sapphire, VisionTek ili HIS koji prodaju ATI graficke kartice pod svojim imenom. Kao sto rekoh, ako ce ATI HD 5670 raditi sa tom kombinacijom kako treba, radice i HD 6750 koja trosi neznatno vise a ni ne trazi neku jacinu struje na 12V. Recimo da trazi manje od 10A na 12V u idle rezimu a nesto malo preko 10A pri loadu. Jesam li rekao da je, pri tom, mnogo bolja kartica od ATI HD 5670 Evo jednog kandidata.

[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 05.01.2012. u 13:23 GMT+1]
[ bane95 @ 05.01.2012. 12:12 ] @
Citat:
Binary Mind: Kao sto rekoh, ako ce ATI HD 5670 raditi sa tom kombinacijom kako treba, radice i HD 6750 koja trosi neznatno vise a ni ne trazi neku jacinu struje na 12V. Recimo da trazi manje od 10A na 12V u idle rezimu a nesto malo preko 10A pri loadu. Jesam li reako da je pri tom mnogo bolja kartica od ATI HD 5670 Evo jednog kandidata.


Da,da , samo moja maticna podrzava PCI Expres 2.0 a ovaj radeon sto si pokazao 2.1 ...ili gresim ??? Ma bice to dobro ... sam napojnu da vidim kako ce ici i to je to
[ Binary Mind @ 05.01.2012. 12:14 ] @
Gresis. PCI-E 16x standardi su svi backward compatible...
[ bane95 @ 05.01.2012. 12:22 ] @
Pa dobro.... onda cu vidjeti koliko skupim para koju cu uzet... :D hvala na prijedlogu ....tj hvala vam :D
[ boki @ 05.01.2012. 19:15 ] @
Ma da, to je 60W, nije to 69xx xD
Bice ok..
[ bane95 @ 05.01.2012. 19:20 ] @
Citat:
boki: Ma da, to je 60W, nije to 69xx xD
Bice ok..


Izvini nisam shvatio poruku ...60W ??? xD
[ boki @ 05.01.2012. 19:35 ] @
pa kartice u tom rangu imaju 60setak vati. Nije mnogo...
[ bane95 @ 05.01.2012. 19:50 ] @
aha shvatio sam ... znaci ti mislis da ce na moje kung fu napajanje moci ove grafulje
[ boki @ 05.01.2012. 19:58 ] @
da
[ Binary Mind @ 05.01.2012. 21:54 ] @
HD 5670 trosi oko 60-65W, i ne trazi vise od 10A na 12V, kao takva je najmanji potrosac. HD 6750 trosi oko 80-85W, trazi ~12A na 12V i to pri loadu tako da bi i ona mogla da dodje u obzir. HD 6770 trosi negde oko 110W (load), trazi 15-16A (load) na 12V sto bi znacilo da bi vec sa tim napajanjem bio rizik terati je...
[ bane95 @ 05.01.2012. 22:18 ] @
E, vidis kad to spominjete ... sad kako se tu "djeli" 450 W ... ako me razumijete .Kad bi uzeli u obzir da naprimjer HD 6750 trosi 85 W ... pa imamo HDD sata 2 , zatim ddr2 2gb , onda procesor e5700 i jos stosta , vi to bolje znate ,jel ima negdje da vidim koliko uzima svaka komponenta pojedinacno vati pa da onda vidim kako to sve staje jel to tako ide ili ja u opste ne razumijem kako napojna napaja te komponente ... bilo bi lijepo kad bi to neko od vas sve objasnio do tancina jako me interesuje ?
[ boki @ 05.01.2012. 22:46 ] @
Pise ti na napajanju koliko ampera daje na kojoj voltazi
[ Binary Mind @ 05.01.2012. 22:52 ] @
Ne sme da otvori kuciste jer je zapecaceno Inace to Zito napajanje ima jedan +12V rail i nazivnih 18A za +12V. Kazem nazivnih jer ne verujem nalepnicama na kung fu napajanjima. Zito su jos i podnosljiva genericka napajanja u odnosu na neke druge ping pong brendove
[ bane95 @ 05.01.2012. 23:12 ] @
Znas kako , ti si u pravu to sa nalepnicama, nikad im ne treba vjerovati ... ali zato sto je kineska stvar e to malo pretjerujete ... da nema brace kineza jos bi mi igrali tetris hahaha xD