[ srdjansto @ 04.01.2012. 14:21 ] @
Imam dva Dreamboxa dm 800 i u njima Icvs image. Sve je radilo super, ali posle nestanka struje i jedan radi ok, a drugome sve radi osim Cccam i Mgcamd-a, odnosno ne radi mu cs. Skinuo sam nove verzije, restartovao i nista. Mucim se vec dva dana. Box ide na internet, radi mu sve osim cs-a.
Molim za malu pomoc, sta da radim.
Hvala unapred
[ commando @ 04.01.2012. 14:51 ] @
Jel ti u opcijama posle rebot postavi na cccam ili ostane common ?
[ srdjansto @ 04.01.2012. 17:22 ] @
Upise da je pokrenut CCcam ili Mgcamd, ali ne otvara nista. Internet na boxu radi normalno, a u cccam info kad pokusam da udjem ispise mi "error loading webpage".
Dakle pokrene camd, ali ne otvara nista.
Hvala jos jednom.
[ ChanMaster @ 04.01.2012. 17:30 ] @
Zar ne treba da ispunis listu sa c i f linijama?
[ commando @ 04.01.2012. 19:38 ] @
Valjda toliko zna. I u cccam.cfg dovoljno jednu c liniju da unese u obliku c: host port user pass h ne treba mu f ako ne deli. Ne treba mu ni portovi u ruteru, nista samo c, n, l linija ako samo gleda.
[ srdjansto @ 04.01.2012. 20:33 ] @
Sa cccam.cfg je sve ok. Cak sam ponovo sve ubacio i nista. Sve radi osim CCcam i mgcamd.
Kakav lud problem. Nikad nisam cuo da ga je neko imao kao ja sada.
[ Zeusplus @ 04.01.2012. 20:47 ] @
Jesi proverio u telnetu da li je pokrenut emulator ako nisi udji u telnet i ukucaj ps pa enter ispod ce ti pokazati sta ti je pokrenuto u risiveru.
[ srdjansto @ 04.01.2012. 21:26 ] @
Ispise svasta, ali ne pise da je pokrenut cccam. Neznam kako da copy/paste to sa telneta, ali definitivno ne pise da je pokrenut cccam.
[ Zeusplus @ 04.01.2012. 21:45 ] @
Pa pretpostavio sam da ne radi emu, probaj izbrisi instaliraj druge emulatore ili u telnetu pokreni i radice ti CS dok ne zatvoris prozor telneta, ali bice ti jasno da je tu neki problem sa skriptom ili emulatorom.
[ veljko_svrljig @ 04.01.2012. 22:34 ] @
pokusaj da ubacis novi image...ako ti dozvoli i spaja sa sa resiverom onda ti je OK mrezna kartia na resiveru

ako ne dozvoli onda ti je crkla mrezna kartica usled nestanka struje...ispisuje da je starovan emulator, ali nema odgovora...znaci ne dolazi net do resivera!!!!

probaj da ukucas u web browser ip tog resivera, ako ti trazi user i pass i povezes se onda je ok, ako nece.....mrezna
[ srdjansto @ 04.01.2012. 22:44 ] @
Ne, nije mrezna. Probao sam i druge emulatore i nista. Nece. Neznam kako da probam ovo sto mi je @Zeusplus predlozio. ufff, izludeo sam vise od ovoga sr...a.
Hvala svima.
[ srdjansto @ 15.01.2012. 16:07 ] @
Hvala svima na pomoci.
Ubacio ponovo image i sve radi ok.