[ Thumbsucker @ 05.01.2012. 13:40 ] @
Evo ovako,

Pravim svoj CMS, jer mi trebaju neke specificne stvarcice koje ne mogu naci kod ovih besplatno dostupnih, ali nebitno to, problem je slijedeci:

Imam formu za unos novosti, i ispod forme su prikazane fotografije koje su prethodno uploadovane i koje su uredno spremljene u bazu podataka.
Klikom na fotografiju korisnik pomocu javascripta dodaje custom kod na mjesto gdje se nalazi kursor u formi za unos novosti, nesto kao npr, {img:10}.
U jednoj novosti moze biti vise desetina fotografija i tu mi se javlja problem kako da uz pomocu php-a uradim slijedece:
Da zamjenim ove custom kodove sa odgovarajucim html img kodom za prikaz koji se sadrzavati i title tag za opis fotografije koji je opet smjesten u mysql-u, ali to sve da uradim sa jednim queryjem na bazu. Znam kako da uradim, ali da za svaki replace radim query, a to mi puno opterecuje bazu.

Znaci, trebala bi mi neka funkcija kojoj je ulazni parametar string novosti, a da mi vraca niz sa id-ovima u okviru svih {img} tagova u zadanom stringu...
[ VladaSu @ 06.01.2012. 14:20 ] @
Sa 2 sql izvuces text i izvuces slike i onda u php str_replace menjas custom code od slike sa slikom.
[ Thumbsucker @ 08.01.2012. 21:56 ] @
jest, ali necu valjda raditi sql za sve slike, kako cu znati za koje slike da radim sql?
[ VladaSu @ 08.01.2012. 22:13 ] @
Izvuces tekst, pogledas custom polja, vidis koje slike treba da menjas, izvuces to iz baze drugim sql-om i onda zamenis.
[ Thumbsucker @ 09.01.2012. 09:37 ] @
Da, jasno, ali kako to uraditi? Kako pregledat custom tagove i id-ove staviti u neki niz recimo...
[ VladaSu @ 09.01.2012. 11:30 ] @
Koristi regular expression. Za pronalazanje preg_match_all a kasnije za repalce koristi preg_replace. Za replace mislim da mozes da stavis array key=>value tj. search => replace.