[ spaled @ 05.01.2012. 16:40 ] @
Imam sledeći problem:uključimdreambox 500s jedno jutro i on krene da diže Gemini i tu se zakuca na logo,probaj nekoliko puta da ga isključim i uključim u struju ali isto.Onda rešim da ga flešujem preok lan kabla i flešvizarda ali neće verovatno ne može da pristupi ip adresi,onda ga povežem na rs232 kabal i dreamup ga očita piše Dreambox 500s ali ništa se više ne dešava,neće da se konektuje i da krene ona linija.Probao sam više puta menjao rs232 kabal ali opet isto.Šta bi to moglo biti ima li mu spasa ? Da napomen još da sam probao više verzija dreamup-a i da sa menjao kabal za napajanje mada to nema veze sa mojim problemom ali sam probao i to.
[ Zeusplus @ 05.01.2012. 19:24 ] @
Jesi isključio lan, ako nisi isključi lan pa gasi pali risiver iz struje.
[ spaled @ 05.01.2012. 19:48 ] @
Sve sam isključio samo rs232 kabal ostavio, probao sam milion puta neće uvek isto.Da nije crklo nešto ?
[ commando @ 05.01.2012. 20:34 ] @
Imao sam taj slucaj na jednim dm500s isti simptomi prijavi kao da ucita ali kada treba da upise i prijavi liniju ucitavanja, samo stoji u mestu i nista se ne desava. Otisao deo za ocitavanje neki tranzistor za ocitavanje com. Covek zamenio za 1000 dinara i posle toga radi bez ikakvog problema flesovanje.
[ spaled @ 06.01.2012. 13:07 ] @
Citat:
commando: Imao sam taj slucaj na jednim dm500s isti simptomi prijavi kao da ucita ali kada treba da upise i prijavi liniju ucitavanja, samo stoji u mestu i nista se ne desava. Otisao deo za ocitavanje neki tranzistor za ocitavanje com. Covek zamenio za 1000 dinara i posle toga radi bez ikakvog problema flesovanje.


Jel znaš šta je tačno menjao i pusti mi na pp koji je to sevis gde si ga nosio ?
[ commando @ 06.01.2012. 18:20 ] @
Ne znam tacno koji je deo, a to i nije servis covek se bavi popravkom elektronskih aparata dm tv i slicno.
[ spaled @ 06.01.2012. 22:50 ] @
Jel može neko da mi preporuči pouzdan servis koji bi mogao da otkloni kvar ?
[ spaled @ 16.01.2012. 17:16 ] @
Ako neko radi jtag nek mi se javi na pp u pitanju je dreambox 500s.
[ commando @ 16.01.2012. 20:38 ] @
Ako ti radi lampica na box to nije za jtag nego ono sto rekoh. Al ok.
[ spaled @ 16.01.2012. 20:43 ] @
Svetli lampica i ima logo sliku, nosio sam ga kod dva tipa koji se bave time nisu mogli da ga odblokiraju nikako jedino što nisu probali je jtag.
[ spaled @ 18.01.2012. 23:43 ] @
Da li je moguće da niko nema da mi preporuči servis u Srbiji ? (na pp)
[ impegna @ 04.03.2012. 17:30 ] @
jtag mozes sam da uradis
[ veljko_svrljig @ 05.03.2012. 12:36 ] @
ma nemoj se zezas...nego kupi nov!!

od 2500-4000din
[ Mirko Raicevic @ 05.03.2012. 15:54 ] @
Ma koju verziju DreamUP-a si koristio???

Skini ovu verziju!!! Pa javi!!!!

Dream UP DOWNLOAD
[ spaled @ 05.03.2012. 16:12 ] @
Rešio sam problem otišao fleš koštalo me 1200 din btw prvo je rađen jtag i nije pomogao.Hvala svima na trudu i što se mene tiče može Lock.
[ GeleO @ 27.05.2012. 18:15 ] @
koliko vidim svi ovde nesto pisete o geminiju zaboravlja se da ima vise vrsta genini image sa bombom i no bomb e sad to sve moze da radi ali kako malo cu da objasnim za gemini i dm 500.problem je kod tih dreambox-ova sto su to klonovi i sad samo prava mac adresa da bude kao na primer ova 00 09 34 38 11 80
ovo su mac adresa originalnog dreama na ovoj mac adresi moze biti i gemini sa bombom nece se sprziti radice kao orginalni dream a originalni dream se neproizvodi od 2005 godine.e sad sto se tice gemini image problem je sto to sad svi rade nesto kombinuju dodaju oduzimaju sve to turci rade ako vec zelite da na svoj dream imate stabilan gemini onda je najbolji ovaj i najstabilniji Gemini_0470_DM500_max_var
a malo da se vratim na mac adresu ko nije siguran i ko nezna kako se proverava mac adresa evo malo upustvo
Dream Multimedia nema druge obrane od klonova OSIM po MAC adresi.
Da biste proverili mac adresu u telnetu ukucajte comandu:
ifconfig

ovo je smenjena mac adresa na originalni ako vam stoji 00 06 .. .. .. ili neki drugi mac onda dobro pazite sto instalirate u dream ako vam pocinje sa 00 09 onda nema brige samo instalirajte i uzivajte
ko ima one mac adrese koji nepocinju sa 00 09 . . . nek se javi na pm dacu mu sva objasnjenja i image za promenu mac adrese ili link gde sam pisao tutorijal za to
[ commando @ 27.05.2012. 20:00 ] @
Meni je bila ok mac adresa ali simptom je bio bas taj. Sija lampica zeleno, pocne dize gemini 4.70 maxvar i stane. Probao sa 20 razlicitih dreamup i 3 kabla 100% ispravna jer su radili na drugim dm i nista ni da bekne. Dao serviseru rece neki tranzistor sta znam koji upravlja prikljuckom com i to je to. Od tada radi top. 400 din je bio deo.
[ GeleO @ 27.05.2012. 20:29 ] @
Citat:
commando: Meni je bila ok mac adresa ali simptom je bio bas taj. Sija lampica zeleno, pocne dize gemini 4.70 maxvar i stane. Probao sa 20 razlicitih dreamup i 3 kabla 100% ispravna jer su radili na drugim dm i nista ni da bekne. Dao serviseru rece neki tranzistor sta znam koji upravlja prikljuckom com i to je to. Od tada radi top. 400 din je bio deo.

kod tebe je bila stvar druge prirode tebi nije ni radio rs232 port zato i nije mogao da podigne image druga stvar gde ljudi grese kad podizu image ostave lan kabal ukljucen a ubaciva image kroz rs232 port i naravno dolazi do ocitavanja da je dream prisutan ali ne moze da podigne image i blokira i ne moze nista da uradite i naravno tako se opterecava elektronika ti si imao srecu sto si dao tako mali novac da si jos malo silio mogao si da da imas vece izdatke za popravku


[ spaled @ 27.05.2012. 22:12 ] @
Evo da se javim posle skoro 6 meseci da kažem neko svoje iskustvo.Možda Gemini radi na nekim jačim boksovima ali za 500s klon Openpli je zakon ! Ubacio sam ga pre 6 mesece i nijednom mi nije blokirao niti sam imao nekih problema kao na primer kod geminija kad šaltaš brzo kanale on zabaguje pa moraš da ga čupaš iz struje.Preporuka svima koji imaju 500s klon da ubace openpli i ne razmišljaju više o flešovanju.Ako ne možete da se naviknte imate milion skinova koji su slični geminiju.Pozdrav
[ commando @ 27.05.2012. 23:02 ] @
Koristio sam ply 3 meseca, dobar je a gemini maxvar 9 meseci bez greske. Fazon kod dm 500s je mala memorija. Napunis je caskom i blokiras ga. Zato ne trpas kojekakve dzidzamidze i sve radi savrseno. Sta ce ti lista 30 pozicija. Sta ce ti youtube, igre, channelinfo koji zauzme trecinu memorije, kojekakve skripte i pluginovi. I nema da blokira.
[ Sava @ 28.05.2012. 16:18 ] @
Citat:
spaled: Da li je moguće da niko nema da mi preporuči servis u Srbiji ? (na pp)
Ja ne znam da li je protiv pravila da se pomene neki serviser ovde, ali bilo bi dobro da znamo. Kako si ti završio posao ako je dozvoljeno napiši nam gde si radio. Ja znam servisera iz jedne starije beogradske firme, a dobio sam i telefon servisera iz Bečeja koji radi za firmu kod koje sam ja kupio svoj drugi 500s. Dakle, čekam odobrenje moderatora.
Citat:
spaled: Evo da se javim posle skoro 6 meseci da kažem neko svoje iskustvo.Možda Gemini radi na nekim jačim boksovima ali za 500s klon Openpli je zakon !
Dobro, sada možemo da uđemo u oni šemu "koji je image najbolji", ali nećemo. Ja ne koristim ni jedan od pomenutih i prezadovoljan sam. Prvo sam ubacio Predrag listu i bilo je kočenja kod više uzastopnih biranja kanala koje ne može da otvori, ali sam kasnije sve obrisao pa pustio sam receiver da skenira sve satelite i od tada nemam nikakvih problema.