[ nekinoviklinac123 @ 05.01.2012. 18:53 ] @
Pozdrav , novi sam ovdje , tacnije dugo sam ovdje na forumu samo nisam registrovan , imam zadatak , tacnije dva i ne znam ih rjesiti , a mislim da je to za vas mala maca Pa eto ako imate vremena da pogledate , evo zadatke :

1.

Uzmimo u obzir sekvencu nastalu spajanjem susjednih stepena po bazi 10 krećući od eksponenta 0,
dobit ćemo sljedeću sekvencu:1101001000100001000001000000...
Napisati program koji za unešeni N pozicija ispisuje N cifara na datim poziciji u pomenutoj sekvenci.

Primjer izvršavanja:
Ulaz:
4
3 14 7 6
Izlaz:
0 0 1 0

Napomena: U programu je neophodno implementirati f‐ju koja vraća cifru za datu poziciju: int
cifra(int pozicija).
_________________________________

2.

Implementirati funkciju
int* pretraga (int* niz,int d,int trazeniElement)
koja ce vratiti niz pozicija na kojima se nalazi trazeni element u proslijedjenom nizu .
______________________________

Hvala
[ Mihajlo Cvetanović @ 06.01.2012. 10:26 ] @
Počni prvo sam, pa reci gde je zapelo. Ako si dugo na forumu onda znaš za politiku da ne rešavamo ljudima zadatke, nego pomažemo kod konkretnih problema.
[ nekinoviklinac123 @ 06.01.2012. 12:27 ] @
Ma slabo mi ide , tj skoro nikako , znam one obicne zadatke rjesavat , ono ako si punoljetan true , ako nisi itd..

Ako ima neko ko mi moze da uradi cijeli zadatak , nek mi se javi , hitno je , unaprijed zahvalan ...
[ nekinoviklinac123 @ 19.01.2012. 17:27 ] @
Sutra trebam predati rad , a nisam uradio , help :S

Trebam predati samo prvi rad ( 1. zadatak )..

Hoce li iko poslati gotov kod ? Ja to moram profesoru poslati i on uvijek nadje neku gresku , obecavam da ce i vama naci i napisat ce objasnjenje zbog cega nije tacno i kako bi trebalo :/
[ spajderwumen @ 19.01.2012. 17:45 ] @
Evo nesto sto ti moze pomoci oko zadatka 2

inace ovako jednostavne zadatke mozes naci u knjigama,ja sad nemam vremena to da trazim,al pogledaj u literaturi,

ja imam tonu literature,al tek sam pocela sa ucenjem C

i nije tesko,posebno ako si vec radio neki program kao sto je pascal ili fortran,pa kontas kako funkcionisu



Uploaded with ImageShack.us

[ FooLControL @ 19.01.2012. 17:58 ] @
Prvi zadatak mozes odraditi tako, sto sa ulaza pokupis sve brojeve. Napravis sekvencu kao niz, koja je velicine kao najveci uneti broj. U funkciju cifra(int pozicija) prosledjujes unete brojeve, koji ti prestavljaju pozicije niza sa kojih treba da ocitas vrednosti. Ispises te vrednosti i to ti je to. Probaj sam da odradis, pa cemo pomoci ako negde zapne.