[ bais @ 24.02.2004. 01:25 ] @
Dakle,
ja imam callerID uslugu kaga mi radi na telefonskom aparatu ali me zanima da li
postoje modemi (klasicni interni PCI) za PC koji podrzavaju ovu funkciju ili
svi noviji Win modemi to podrzavaju? Zeleo bih da koristim PC kao sekretaricu i fax
i one fore za razlicite pozdrave sa razlicitih tel. Zanima me dakle, da li IDentifikaciju radi softver ili moram da obratim paznju na sam model modema. I one opcija VOICE i HARDWARE modemi mi nisu bas najjasnije, da li je to bitno za upotrebu PC kao sekretarice ili ne...

Jos nesto, cuo sam da vecina ovih novijih PC modema rade iskljucivo po windows-om
i NE pod Linuxom odn. nekim drugim OS-om? Da li je ovo istina ili ne?

Svoj prvi PC jos nisam kupio, u procesu sam kupovine i nov sam u ovim stvarima pa
se unapred izvinjavam ako nekom ova pitanja izgledaju malo bez veze, zaista bih bio
zahvalan ako mi neko pomogne! :)

Dakle ako neko zna neki/neke dobre konkretne modele modema a da nisu externi
bio bih vise nego zahvalan!

PS sastavio sam kombinaciju ASUS A7V600 + Barton 2500-BOX+ 512RAM+ 80gSATA-Maxtor+Sapphire ATI 9600+ LiteOnCOMBODVD/CDR+Chieftec kuc.
Ako ima neki komentar - predlog. Budzet je 550e, monitor i zvucnike sam kupio! ;)

Nenad

[ pctel @ 24.02.2004. 11:14 ] @
Hardware modemi imaju par sitnih crnih... plasticnih kockica :-)
Voice je neophodna opcija za sekretaricu, ali nema potrebe da razmisljas o tome - ja se ne secam kad sam poslednji put cuo za modem koji nema voice! Tu probleme stvara software, jer ne podrzava svaki software svaki modem, pa treba da isprobas barem 5 vrsta modema da bi pronasao onaj koji radi sa tvojim omiljenim software-om. Za callerID nisam bas siguran, jer to nisam nikad probao, ali trebalo bi da vazi ista prica.

Mislim da pocetnik ne moze da podesi interni modem u Linuxu...
A ako platis nekom da ti to uradi, izadje te skoro kao externi (RS232) modem.
[ bais @ 24.02.2004. 20:42 ] @
Citat:
pctel:
Hardware modemi imaju par sitnih crnih... plasticnih kockica :-)
Voice je neophodna opcija za sekretaricu, ali nema potrebe da razmisljas o tome - ja se ne secam kad sam poslednji put cuo za modem koji nema voice! Tu probleme stvara software, jer ne podrzava svaki software svaki modem, pa treba da isprobas barem 5 vrsta modema da bi pronasao onaj koji radi sa tvojim omiljenim software-om. Za callerID nisam bas siguran, jer to nisam nikad probao, ali trebalo bi da vazi ista prica.

Mislim da pocetnik ne moze da podesi interni modem u Linuxu...
A ako platis nekom da ti to uradi, izadje te skoro kao externi (RS232) modem.



Hvala!

Nenad
[ urke @ 24.02.2004. 21:26 ] @
Ja imam i interni HAM i externi ModemBlaster serijski, ali ni jedan nisam uspeo da nateram da mi prikažu CID. IMam externi CID uređaj koji to prikazuje (aktivna opcija u telekomu) ali modemi žute. Problem je što jedino dobijam RING status pri zvonu, a nikako da pokupi CID iz carriera.

Ako neko zna kako da se to izvede, bilo bi lepo :) Pokušavao sam da uključujem CID klase preko AT komandi, ali ista priča - mrka kapa.
[ bais @ 25.02.2004. 01:21 ] @
Hvala,
izgleda da cu morati malo da kopam po netu...

Pozdrav!
[ ban81yu @ 25.02.2004. 01:30 ] @
sve je stvar softera. ja sa intelom ham mogu da imam indentifikacuju ali mi moja psta ne daje. Sto znaci da u srbiji j problem sa postom a ne sa modemom ili softerom. Tako u postu pa za gusu.
[ bais @ 25.02.2004. 02:04 ] @
Onda znaci da radi se ako mi radi ID na tel.(uplacena usluga u tlkm)

Hvala!
[ S a l e @ 25.02.2004. 11:34 ] @
Za ISDN vise nego dobar program je Moony ISDN call monitor (www.emtec.com), a za analogne probajte Calller ID (http://www.analogx.com/contents/download/system/callerid.htm)
[ bais @ 26.02.2004. 20:50 ] @
Citat:
S a l e:
Za ISDN vise nego dobar program je Moony ISDN call monitor (www.emtec.com), a za analogne probajte Calller ID (http://www.analogx.com/contents/download/system/callerid.htm)




Hvala Sale, cim kupimm odem isprobacu ga!

Nenad