[ okraz @ 06.01.2012. 21:17 ] @
Koristim Avast ali sam htio da ga uklonim i instaliram neki drugi antivirus.Brisanje sam pokusao preko Dodaj ili ukloni programe a prethodno sam cekirao onemoguci trajno.
Medjutim nisam uspio ,Avast se ponovo pokrenuo a ne vidim ga u Dodaj ili ukloni programe......sta da radim.....ipak bi ga se rijesio!!!
[ Teratron @ 06.01.2012. 22:20 ] @
Instalirajte vi prvo trial KIS http://www.kaspersky.com/kis-trial-register slobodno jer se ovaj antivirus i avast ne sukobljavaju ,pa potom deinstalirajte avast .
[ SlobaBgd @ 06.01.2012. 22:21 ] @
http://www.avast.com/uninstall-utility
[ Goran Mijailovic @ 06.01.2012. 22:39 ] @
Kako se ne sukobljavaju? KIS mi pre neki dan odbio da se instalira jer je na racunaru nekada bio instaliran Avast 4.x
[ Teratron @ 06.01.2012. 22:59 ] @
Gorane to nije sukob .KIS vas obavestava da treba da deinstalirate bilo koji antivirus pre njegovog deinstaliranja . Ako je ostao bug od deinstalacije proslog antivirusa a da nije opasan po bazu OS-ma KIS se instalira bez problema .
[ Goran Mijailovic @ 07.01.2012. 00:05 ] @
Kao sto rekoh KIS 2012 odbija da se instalira posle Avasta u verziji 4.x mozda je nesto promenjeno sa verzijom Avasta 6.x ne znam nisam probao.
[ guitarman @ 07.01.2012. 11:32 ] @
 udji u registry i izbrisi sve gde pise avast
Citat:
Goran Mijailovic wrote in message news:[email protected]... Kao sto rekoh KIS 2012 odbija da se instalira posle Avasta u verziji 4.x mozda je nesto promenjeno sa verzijom Avasta 6.x ne znam nisam probao.
--
http://www.elitesecurity.org/p3026931
[ Goran Mijailovic @ 07.01.2012. 15:15 ] @
Citat:
guitarman:  udji u registry i izbrisi sve gde pise avast


Ne, pravi nacin je pomenuo SlobaBgd, treba pratiti uputstvo sa njegovog linka.

[ magna86 @ 08.01.2012. 07:48 ] @
Pa AV kada se instalira on se po "srpski" zavuce bukvalno svugde.
Prilikom lose uninstalacije ostanu tragovi avast servisa/drajvera...etc
Oni su mozda ugaseni ility neaktivni ali recimo pri pokusaju instalacije nekog drugog AV-a
on prvo prekontrolise da li se na sistemu nalazi neki AV. Kada "naidje" na te ostatke ( koji su bdw. neaktivni ali za njega to ne interesuje ) on ih cita i prijavljuje da su komponente nekog drugog AV-a aktivne/prisutne.

U prevodu- AV-i i Windows uninstalleri su glupi. Ostane mnogo repova posle uninstalla...
Iz tog razloga se posle klasicne uninstallacije koriste i uninstalleri koji pisu proizvodjaci istih.

To ima i svojih dobrih strana. Da je AV lako ukloniti sa sistema, i 90% malware-a bi ih uklanjalo pod obavezno.
I ovako AV-si muce muku da se odrze u sistemu...

Mac sa dve ostrice
[ Aleksandar Maletic @ 08.01.2012. 18:01 ] @
Citat:
magna86: U prevodu- AV-i i Windows uninstalleri su glupi. Ostane mnogo repova posle uninstalla...
Iz tog razloga se posle klasicne uninstallacije koriste i uninstalleri koji pisu proizvodjaci istih.

Baš tako. Logično je da će firma koji proizvodi definisani software najbolje odraditi i software za uklanjanje istog.
Toga se treba i pridržavati kako sistem ne bi postao obična pijaca. Najgore od svega je to što se programi kao što su antivirusi integrišu i instaliraju svoje drajvere, samim tim ako dođe do komplikacija prilikom deinstaliranja tog drajvera ponekad se kao posledica pojavi Blue Screen za koji 95% današnjih korisnika nema rešenje
[ okraz @ 08.01.2012. 18:38 ] @
Hvala svima....ipak sam moraoreinstalirati XP!!!!!!
[ SlobaBgd @ 08.01.2012. 19:10 ] @
Reinstalacija Windowsa zbog toga što nisi umeo da deinstaliraš antivirus?!
Onim alatom što sam ti predložio završio bi posao za manje od pola minuta.
[ okraz @ 08.01.2012. 20:06 ] @
Pokuso sam ali nisam mogao preuzet sa sajta,ako sam postojeci Avast cekirao na onemoguci trajno!
Ipak hvala na ulozenom trudu i pozdrav!
[ okraz @ 09.01.2012. 16:11 ] @
Kasno a moze pomoci nekome u buducnosti.....danas sam nasao ovaj sajt.Pozdrav

http://windows.microsoft.com/h...antispyware-programs?mkt=hr-hr
[ SlobaBgd @ 09.01.2012. 18:40 ] @
Citat:
Neke aplikacije za internetsku zaštitu neće se u potpunosti deinstalirati. Možda ćete morati preuzeti i pokrenuti uslužni program za čišćenje da biste u potpunosti uklonili raniju aplikaciju za zaštitu.


Pa to sam ti i predložio...
Inače, uputstvo je najosnovnije moguće, svodi se na deinstalaciju preko Control Panela, što nije dovoljno ni za Nero ni za antimalware programe.
[ ekof9 @ 09.01.2012. 20:36 ] @
Your Uninstaller cupa sve iz korena.:)
[ Aleksandar Maletic @ 09.01.2012. 20:44 ] @
Citat:
ekof9: Your Uninstaller cupa sve iz korena.

Da, ali ne može bolje da očisti Avastov antivirus bolje od njegovog samog uninstallera.
No da ne širimo temu bezveze, SlobaBgd je sve rekao u svom prvom postu u okviru ove teme, a on glasi:

[ Teratron @ 09.01.2012. 21:26 ] @
Da ali njegova Pro verzija svakako moze
[ Aleksandar Maletic @ 09.01.2012. 22:56 ] @
Citat:
Teratron: Da ali njegova Pro verzija svakako moze

Ma ne potcenjujem program, nego da li je neko lud da da 34,99€ zarad čišćenja repova od antivirusa kada postoji uninstaller koji je namenjen za to, a i besplatan je?
[ Teratron @ 10.01.2012. 06:09 ] @
I to stoji .

>>> OFF>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Medjutim
Ja sam kupio licencu za Revo Uninstaler pro, koji je nesto malo skuplji i nisam zazalio ni trenutka .Sve sto je potrebno je da posle friskog OS-a instalirate njega ,drajvere, pa sve po redu .
Vremenom shvatite da je to parce sw-a pored toga sto sve neutralise ,dragocenije od petljanja oko windowsovog casovnika
Pozdrav
<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
[ kristi1 @ 10.01.2012. 08:16 ] @
Citat:
Teratron:

>>> OFF>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Medjutim
Ja sam kupio licencu za Revo Uninstaler pro, koji je nesto malo skuplji i nisam zazalio ni trenutka .Sve sto je potrebno je da posle friskog OS-a instalirate njega ,drajvere, pa sve po redu .
Vremenom shvatite da je to parce sw-a pored toga sto sve neutralise ,dragocenije od petljanja oko windowsovog casovnika
Pozdrav
<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<


Da znas kako antivirusi funkcionisu ne bi pricao tako.

Ni sam ne znam koliko puta sam imao prilike da se uverim kako se "lepo" deinstalira AV pomocu takvih uninstallera, pa bio on pro ili free.
[ Goran Mijailovic @ 10.01.2012. 12:13 ] @
Citat:
okraz: Kasno a moze pomoci nekome u buducnosti.....danas sam nasao ovaj sajt.Pozdrav

http://windows.microsoft.com/h...antispyware-programs?mkt=hr-hr


To nema veze sa Avastom.