[ sir drinkalot @ 07.01.2012. 14:13 ] @
Ljudine, ovako.
Na ljeto sam kupio Dell Inspiron n5030 Link.
Trenutno je laptop u fantastičnom stanju, baterija odlična, te garancija još 30 mjeseci.
Kako ga planiram mijenjati za nekog Macbook-a radi iPhone razvoja, zanima me šta mislite koliko bih trebao nadoplatiti za npr. ovaj model apple macbook 13
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 07.01.2012. 14:47 ] @
Na pogrešnom si delu foruma, jer titreba procena koliko ti Dell vredi, budući da cenu MBP-a već znaš :)
Hoćeš da temu prebacim u PC deo foruma?
[ sir drinkalot @ 07.01.2012. 14:51 ] @
Da, znam, no postavio sam je ovdje da vidim reakcije Mac korisnika koliko bi oni doplate tražili...
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 07.01.2012. 15:00 ] @
Aha, ok onda. Mada, mogao bi se načekati, jer uzeće ga neko u zamenu samo ako ima neke koristi od Della, u smislu da ga može preprodati nekome i sl. A tu ćeš onda ti biti "oštećen", zbog njegove veće margine za zaradu. Možda je bolje da ga probaš prodati, pa se onda sa kešom pojaviti kod vlasnika MBP-a.
[ sir drinkalot @ 07.01.2012. 15:43 ] @
Ovdje u BiH, vidim da ljudi dobivaju od rodbine ili slično Macove, a kako nisu navikli na taj OS, hoće ih prodati.
Ovih "običnih" laptopa ima na tone i slabo se kupuju...
Svejedno ti hvala na pomoći i sretan Božić :)
[ ventura @ 07.01.2012. 15:52 ] @
Taj Dell nov u radnji vredi 300-350 evra, za polovan ako dobiješ 100-150 evra budi srećan (koj će k nekome polovan lowrange laptop).

Apple Macbook Air vredi 1000+ evra.

Matematika je prilično jasna.


[ sir drinkalot @ 07.01.2012. 16:08 ] @
Naravno.Samo što je ovaj star 5 mjeseci, pod garancijom 30 mjeseci, sa odličnom baterijom, bez i najmanje packe, tako da je tih 150e malo premalo.
Koji će k... nekome ovaj laptop? Pa ne treba svima mašina sa 6gb rama i nekim supermoćnim procesorom, nekome treba za faks, pisanje, internet, svakodnevne radnje, a kad kupuješ nešto polovno (jer nemaš novca za novo) ovolika garancija ti itekako znači...
Također,ja ni u jednom trenutku nisam spomenuo Macbook Air...To je isto kao da ja sada kažem da Dell Alienware košta 2k $, totalno nebitno...
Link koji sam stavio ide na starog Macbooka,sa 13 inčnim ekranom kojeg vlasnik cijeni na 350eura.Moje pitanje je bilo, kolika je vaša procjena koliko bih trebao nadoplatiti...
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 07.01.2012. 16:10 ] @
Ventura, čovek je već ostavio link do MacBooka koji ga zanima, a isti košta u tom oglasu 425 EUR :)
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 07.01.2012. 16:13 ] @
350 EUR?

Pod pretpostavkom da je Ventura dao tačnu cenu (da ne Googlam sada), ako je nov Dell u radnji 350€, doplati mu još 100€ i uzmi taj MB. Garancija od još 30 meseci svakako znači, a opet, tebi će se taj MB brzo otplatiti, jer ga uzimaš kao osnovno sredstvo :)
[ sir drinkalot @ 07.01.2012. 16:40 ] @
Sori, moj zaheb, otišao sam na drugi jedan oglas.:)
Da, 425 eura je ovaj.Neznam dali ste me dobro shvatili, moj Dell je pod garancijom još 30 mj, a kako ovo planiram kupiti, a nije pod garancijom,
zanima me kakve su cijene servisa Macovih računala naspram ostalih?Znam da su komponente nešto skuplje, no vidio sam da npr. u Zagrebu ima dobar neovlašteni servis u kojega dosta ljudi šalje na
popravke...
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 07.01.2012. 16:50 ] @
Čim je nešto polovno skini 30% od originalne cene, pogotovo za elektroniku.
Apple je malo žilaviji na te padove cena.

Računaj da tvoj laptop vredi 100€ manje od one cene od koje se sada može kupiti. Pronađi koliko košta sada takav nov kod tebe, pa vidi kolika je razlika između njegove sadašnje cene - 200KM i tih 850KM za MB. Takva bi bila moja gruba računica, a ti vidi da li se uklapaš u to :)
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 07.01.2012. 16:52 ] @
Ne znam šta da ti kažem za servis. Ono što je najčepće kod mene bio problem na iMacovima je prljanje ekrana, što je vrlo specifičan "kvar", karakterističan samo za Macove. Popravka grafičke koja se odlemi je bio oko 50€. Neke druge stvari, ako recimo crkne matična, su skupe da se laptop nekad ne isplati popravljati tako, kupovinom novog dela, već se ili prodaje u delovima ili se kupi isti takav, pa uzme iz njega šta treba :)
[ sir drinkalot @ 07.01.2012. 17:09 ] @
Hvala ti stari na odgovorima, stvarno je pomoglo.
Ništa, mislim da ću ga ipak dati u oglase, prodati, nadodati nešto više novca pa kupiti nešto slabije ali sa garancijom...
Ovako, može trajati mjesec-dva pa da se pokvari, a onda se mogu j**ati xD