[ Lazoman @ 08.01.2012. 14:32 ] @
Pretraga mysql baze putem html forme,ispis rezultata u tabeli na istoj strani gde je i pretraga? Zanima me da li bi mi neko mogao napisati kod otprilike,uspeo sam da prikazem celu tabelu iz MYSQL-a ali nikako da namestim pretragu,ne znam kako bi to uradio? Ako bi neko mogao da mi odradi to il bar da neke upute,bicu mu zivotno zahvalan.
[ Milos911 @ 08.01.2012. 23:13 ] @
Cuvaj zahvalnost za nesto ozbiljnije :)
Uglavnom, treba da imas form (to valjda znas da napravis), koji ce da salje podatke na tu istu stranicu.
Recimo da ti je ime input field-a 'vrednost':
na toj strani pises
Code:
if($_POST['vrednost']  != ''){
//ovo sprecava mysql injection (ili ti hakovanje baze, da uprostim)
$vrednost = mysql_real_escape_string($_POST['vrednost']);
//ovo ti je opciona varijabla
$where = "WHERE kolona_u_kojoj_se_trazi='$vrednost'";
}

//ovo je query kojim vadis vrednosti iz baze
mysql_query=("SELECT * FROM tablela $where")
//ako je nesto poslato iz forma, ovo ce izgledati lao "SELECT * FROM tabela WHERE kolona_u_kojoj_se_trazi='test'";
//i onda ce ti iz tabele biti vraceni samo oni redovi koji u koloni u kojoj se trazi imaju vrednost test.

Idi na tizag.com, pa predji php i mysql tutorial.
[ Lazoman @ 13.01.2012. 16:10 ] @
Ali ja bi trebao da imam na jednoj strani polje za unos i search dugme,i da se prilikom klika na to dugme sa forme salju na istu stranicu podaci i ispisuju takodje na istoj,sto ne mogu nikako da uspem,bio bi vam jako zahvalan kad bi mi napisali kod,u kome kada nisu uneti podaci u formu tj u polje ostatak php koda koji zahteva neku vrednost nece izvrsiti ukoliko jesu ispisuje rezultat pretrage.Hvala