[ Audi cc @ 09.01.2012. 18:59 ] @
Kupio sam taj Senao velikog dometa koji ima mogucnost da se poveze sa Skype,sve radi kako treba i vise od toga,ali nikako da ga povezem sa Skype ???
Instalirao sam drajvere ali nece, kada pritisnem taster Skype na slusalici on mi ispise -VOIP is not avalibe pls fix it on PC- ???
Sve povezano sa usb kablom uredno, zna li neko o cemu se tu radi, hvala!
[ zungul @ 11.01.2012. 20:43 ] @
trebas da podesis VoIP

Internet Voice tehnologija, poznata i kao "Voice over Internet Protocol (VoIP)", ili, u prevodu, "glas preko Internet protokola", pokazala je u poslednjih godinu dana da bi mogla da postane ozbiljan konkurent konvencionalnoj telefoniji


VoIP tehnologija omogućava obavljanje telefonskih poziva upotrebom tzv. broadbend Internet veze (Internet velike brzine), umesto regularne - analogne - telefonske linije. Neki VoIP servisi omogućavaju pozivanje samo korisnika istih servisa, dok drugi, napredniji, omogućavaju i pozivanje svih lokalnih, međunarodnih ili mobilnih telefonskih brojeva. Isto tako, dok neki servisi rade samo preko računara ili specijalnih VoIP telefona, postoje servisi sa kojima mogu da se koriste i klasični telefoni preko specijalnog adaptera.

Princip rada tehnologije je relativno jednostavan: audio informacija se razbija u IP paketiće i usmerava preko Interneta ili privatne mreže, da bi se na prijemnom kraju ponovo dešifrovala u audio signal. Upotreba je izuzetno jednostavna, naročito ako se koriste usluge kompanije Skype, a pozivi su šifrovani "sa- kraja-na-kraj", kako bi se sačuvala privatnost razgovora.

Neophodno je da korisnik poseduje Internet vezu velike brzine, što se može ostvariti preko kablovskog modema ili brzinskih servisa kao što su DSL i LAN. Korisnik može da priključi na računar jeftini mikrofon (u našim radnjama mogu se naći sasvim zadovoljavajući mikrofoni po ceni od 200 dinara pa naviše) i obične zvučnike ili da upotrebi običan telefon povezan na adapter. U poslednje vreme pojavio se veliki broj novih telefona koji su VoIP tehnologiju učinili zaista praktičnom. Tako se, pored klasičnih modela, već mogu naći i bežični VoIP telefoni. Mi ćemo navesti neke od boljih modela koji se mogu naći ili će se tek pojaviti na inostranom tržištu.
[ Audi cc @ 12.01.2012. 13:23 ] @
Brate hvala na trudu ili copi-paste :-) ALI ja jedno pitam a ti odgovaraš drugo, kao kad bi pitao "auto neće da startuje motor ne znam šta da radim" a ti mi odmetanisao o hemijskom sastavu euro dizela ?!?!?!?

Ovaj Senao je bežični-FIKSNI telefon sa mogućnošću povezivanja na famozni Skype,velikog je dometa oko 15 kilometara,samim tim 15 km od baze mogao bih preko Skype-a to jest preko slušalice koja bi bila uz mene da zovem i primam pozive, problem je što Skype ne radi a instalirao sam drajvere,kod druga je radio kod mene neće, pa reko da pitam imali neko iskustva sa ovim telefonom i dotičnim problemom, hvala!
[ Audi cc @ 21.01.2012. 22:29 ] @
Rešio sam problem,trebalo je pritisnuti jedno dugme i to je to,dobro je pročitati uputstvo za upotrebu :-)
Radi kao mutav,povezao sam ga na računar sada mogu primati i slati pozive i kao klasični fiksni telefon što i jeste,ali i preko skype ali mnogo jeftinije,ali sa daljine od preko 20 km testirano !!! Super je stvar što sa kućom-bazom imam besplatne razgovore, drugar rešio da kupi isti takav, a slušalice tog telefona mogu da rade kao toki-voki ovi iz Senao kompanije su eksperti vrh vrhova!!!
[ Iksi @ 21.01.2012. 23:18 ] @
jedino sto je malo preskupo :((
[ Audi cc @ 24.01.2012. 18:24 ] @
Preskupo ? Možda, kada je kupljen koštao je 350e ni danas nije manje, ali vredi svaku paru, kada ga stavim negde u kafiću na sto niko ne bi pomislio da je u pitanju fiksni telefon, besplatni razgovori sa kućom plus skype posle godinu dana i manje sam se otplati,pozdrav!