[ slobodan58 @ 09.01.2012. 21:57 ] @
Imam primera radi dokument od 15 stranica...na koji način da recimo od pete napravim novi dokument...i drugo pitanje ..da li je moguće u jednom wordowom dokumentu da bude više različitih pozadina ?
[ mish_ns @ 10.01.2012. 07:04 ] @
Pozdrav.

Što se tiče ovog prvog mislim da je jedini način da napraviš novi word dokument i kopiraš tekst iz postojećeg dokumenta u taj novi.
A što se tiče i pozadina može i to ali ne klasičnim putem preko page background.
Možeš recimo imati različite boje pozadine dodavanjem text boxa preko cele strane, i u page layout->text wrapping izabereš Behind text.
Isti princip ide i sa nekom slikom...
[ 3okc @ 10.01.2012. 07:18 ] @
Novi dokument: lociraš postojeći dokument iz fajl menadžera (Eksplorer, Total komander) i napraviš novi sa Copy/Paste.

Što se tiče slike u pozadini, u zavisnosti od toga kako to uradiš, zavise ti i opcije. Ako ideš na "regularnu pozadinu" (Format / Background / Printed Watermark... / Picture Watermark), slika koju odabereš će ti se pojavljivati na svakoj sledećoj strani sve dok ne prelomiš tu oblast (Insert / Break... / Section Break) i u novoj nastaviš bez slike ili već postaviš neku drugu.

Međutim, isti efekat se postiže i sa običnim umetanjem slike te naknadnim definisanjem ostalih osobina objekta: vertikalnog poretka u odnosu na tekst, transparentnosti itd.


Ispravak: prelom oblasti ne utiče na sliku koja je proglašena za "regularnu pozadinu" strane, samo na slike koje su ubačene u Footer/Header/Body.

[Ovu poruku je menjao 3okc dana 10.01.2012. u 09:17 GMT+1]
[ dswalk @ 10.01.2012. 14:53 ] @
Tebi vjerovatno treba da ti od 5-te stranice drugačije izgleda i da bude broj stranice po tvojoj želji. Ako je to to što ti treba, možeš napraviti sa sekcijama.

Word 2003: Insert / Break / Next Page

Dokument od te stranice može biti potpuno drugačijeg formata, izgleda i broja stranica od stranica ispred.
Nije ograničen broj sekcija u jednom dokumentu (bar ne meni znan (: )
[ slobodan58 @ 15.01.2012. 13:26 ] @
Zahvaljujem svima posebno "dswalk"-u......to je to prijatelju ..Hvala još jednom !