[ X Files @ 10.01.2012. 08:55 ] @
Kakav naslov, tragikomedija.

"Petra Cvijić oborila starca u Žarkovu"
http://www.novosti.rs/vesti/be...vijic-oborila-starca-u-Zarkovu


OBORITI - "čunj".
STARAC - "već amortizovan".

(inače, starac je već pokojni)

A druga kuća, naglašava RTS.

[ Java Beograd @ 10.01.2012. 09:08 ] @
Užas ! I ja sam to primetio. Srpsko "novinarstvo", fuj i bljak. Dno dna taloga i šljama.



Pa valjda se kaže: "dogodila se saobračajna nesreća" Ovako ispada da se voditeljka nameračila da ubije starca.
[ tdjokic @ 10.01.2012. 09:35 ] @
Obzirom na nase ovdasnje "obicaje", taj clanak je jos ispao i prihvatljiv. Naglasava se, da nije bila pod uticajem alkohola i da okolnosti nesrece jos nisu istrazene.

Inace, cini mi se da se b92 pretvara u neku cudnu stvar. Imaju tamo gomilu nekih bezveznih tema o seksu, hrani i kojesta nesto, sto ne bi bilo lose da su to neki ozbiljni materijali, ali ugalvnom objavljuju neke limunade i bezvezarije. Stice se utisak da se bore da pridobiju siroke narodne mase, pa neka kosta koliko kosta! Otuda i ovakav i slicni naslovi vesti, sve je nekako usmereno u senzacionalizam i vidi se cista namera da se biraju naslovi kako bi izazvali sto vecu radoznalost da bi neko kliknuo na vest. A svaki klik = raste cena reklama.
[ deerbeer @ 10.01.2012. 09:50 ] @
Heh, pa ovo nije nista sta sve postoji u srpskom fekalinarstvu ....
http://www.e-novine.com/entert...troje-ali-postoji-problem.html
[ Java Beograd @ 10.01.2012. 09:51 ] @
Citat:
tdjokic: ... sve je nekako usmereno u senzacionalizam i vidi se cista namera da se biraju naslovi kako bi izazvali sto vecu radoznalost da bi neko kliknuo na vest.
"Kurir sindrom"
[ jnk @ 10.01.2012. 09:59 ] @
Pa jel starac ili nije? Cilj dnevnih novina je što veći tiraž i neće se sad boriti ko će kulturniji članak da napiše već ko će na najprihvatljiviji način privući što više čitalaca. Nema se vremena da se razmišlja o moralu i etici. Što se tiče slučaja s obzirom da se nesreća desila na pešačkom prelazu robija joj ne gine.
[ deerbeer @ 10.01.2012. 10:12 ] @
Citat:

Pa jel starac ili nije?

Pa jel ga oborila ili nije ?
Jel bio dzuidzicu zahvat ili je izvela "karatu da padne u smrt" ?
[ X Files @ 10.01.2012. 10:21 ] @
Citat:
jnk: Što se tiče slučaja s obzirom da se nesreća desila na pešačkom prelazu robija joj ne gine.


Ima jedan detalj o pešačkim prelazima koji možda nije loše znati.

http://www.b92.rs/automobili/z...177&fs=1&version=print
Citat:

Damir je tokom razgovora takođe skrenuo pažnju na zanimljiv detalj kojeg mnogi vozači nisu svesni a tiče se zaustavljanja na pešačkom prelazu. Ukoliko naiđete na pešački prelaz koji u traci kojom se vi krećete ima nacrtanu zaustavnu liniju na početku zebre, dužni ste da se zaustavite isto kao da se pored pešačkog nalazi znak STOP.

Zaustavljanje je obavezno čak iako vozite pustim bulevarom u 4 ujutru kada nigde nema žive duše.


Od kada sam ovo "saznao" uvek pogledam postoji li zaustavna linija. Jbt, skoro svaki pesacki prelaz je ima. Naravno, ne zaustavljam se, jer bi me garant spičio neko otpozadi.
[ jnk @ 10.01.2012. 10:35 ] @
Kad god je pešak na pešačkom prelazu pa makar i metar udaljen od ulice ti si dužan da se zaustaviš. Čak i kod nas je ta kultura postala uobičajena i uglavnom se staje na pešačkom osim ako je pešak neodlučan pa blene ko tele. U zakonu stoji i da je pešak dužan da se uveri da je bezbedno preći ali to je čisto radi njegove bezbednosti.
[ dejanet @ 10.01.2012. 11:02 ] @
Citat:
..Naravno, ne zaustavljam se, jer bi me garant spičio neko otpozadi...

Naravno da se ne zaustavljamo, kao sto se u Grckoj prilikom prilaza naplatnoj rampi, uputno ispostovati lokalno pravilo da se sa 100 doda gas na 150 jer ista ne radi, tj. nikada nije radila, tj. ispostovati vise pravilo - sacuvati svoj zivot.

[ Pirossi @ 10.01.2012. 11:25 ] @
za onu nesretnu ženu od 60. godina iz Jagodine, što je sin duševni bolesnik ubio i odsekao joj glavu, inicijalno napisali da je 'starica'.
[ SlobaBgd @ 10.01.2012. 12:42 ] @
Sigurno nije ni mlada. 60 godina jeste starost (neko je vitalniji u tim godinama, neko nije), i ma kako to nama koji smo blizu tih godina (govorim o sebi) bilo nepojmljivo, činjenica je da prosečan čovek (Eskim, Srbin ili Japanac) u tim godinama ulazi u starost.
Sad, to što ima mnogo radno aktivnog stanovništva koji su stari, to je stvar socijalnih prilika ili izbora.
[ mmix @ 10.01.2012. 12:45 ] @
Odakle informacija da je bilo na pesackom prelazu?

jedino sta sam ja video u vestima da nije bilo tragova kocenja, sto moze da znaci svasta, od toga da se deda bacio pod tockove do toga da je kucala poruku dok je vozila.
[ fanfon @ 10.01.2012. 12:50 ] @
A ove vesti nema na "Javnom servisu svih gradjana Srbije". Koja sramota!
[ Braksi @ 10.01.2012. 13:35 ] @
jednom sam procitao "covek je hteo da predje ulicu, ali je audi A4 bio brzi" ili "zakucali su se u drvo"...
[ Marko Medojević @ 10.01.2012. 17:50 ] @
Mene to oborila asocira na to da se Petra popela na krov nekog solitera na Novom Beogradu i snajperom usmrtila dedu.
[ zmej @ 10.01.2012. 22:52 ] @
Uobicajan je izraz oboren pesak, nista novo, a sta vise vest o obaranju pesaka je bila na vestima, a da je kasnije dodata Petra, kada se saznalo koje upravljao vozilom koje je oborilo pesaka.
[ jnk @ 10.01.2012. 23:55 ] @
Meni je mnogo odvratniji izraz 'zakucao se u to i to'. Ali tiraz je tiraz.
[ wujaymarkoff @ 11.01.2012. 20:34 ] @
Ko je Petra Cvijic?
[ New Village DC @ 12.01.2012. 02:20 ] @
Pise nastranici koja je linkovana u prvoj poruci. U drugoj imas i sliku :)
[ zmau @ 14.01.2012. 01:27 ] @
@Java
Jeste, i ja sam užasnut. Koriste bedni eufemizam oborila jer nemaju mooda da jasno kažu da je UBILA čoveka.

Citat:
Odakle informacija da je bilo na pesackom prelazu?

Na primer
automobilom na pešačkom prelazu udarila oko 16.30 sati u Vodovodskoj ulici 164b u Žarkovu,
kolima je usmrtila Slobodana Bajića (73) dok je prelazio ulicu na pešačkom prelazu u Vodovodskoj ulici kod broja 164, ili
„Nisam vozila brzo. Kada sam ugledala čoveka na pešačkom, pokušala sam da ukočim“.

[ fanfon @ 22.02.2012. 17:42 ] @
http://www.blic.rs/Vesti/Hroni...-suda-lice-skrivala-kapuljacom
http://www.kurir-info.rs/crna-...protiv-petre-cvijic-184754.php
http://www.24sata.rs/vesti/beo...-cvijic-zbog-udesa/30096.phtml
http://www.mondo.rs/s234943/In...aga_protiv_Petre_Cvijic__.html
http://www.novimagazin.rs/vest...ta-istraga-protiv-petre-cvijic
http://www.glas-javnosti.rs/cl...ra-cvijic-sud-pokrenuo-istragu

Ovo su sve povezane vesti danas.
Ne mogu da ne primetim licemerstvo i sramotu "Javnog servisa evropske Srbije" koji o ovom dogadjaju nijednom nije izvestio ni u informativnim emisijama ni na web sajtu. A ovamo ide slogan pred svaki Dnevnik 2 "Vase pravo da znate sve". Prosto coveku bude muka od smrada u Srbiji koji se siri iz "nacionalnog servisa"...
[ herzog @ 22.02.2012. 19:08 ] @
Pa zasto bi uopste izvestio?
Od kakvog je minornog znacaja ta vest?
Minorna negativna vest, koja je mozda za crnu hroniku na pinku.
Akcident i to saobracjni, kakvih se desava na hiljade,
Da se razumemo - RTSu sve zameram , ali ovo je za ch na pinku ili slicnom programu.
[ jerryrain @ 22.02.2012. 19:58 ] @
Akcident
[ herzog @ 22.02.2012. 20:04 ] @
?
[ mmmilan @ 22.02.2012. 21:27 ] @
Verovatno je jerryrain procitao negde u tekstovima tu rec, koja nije naseg porekla.
I ja se grozim tih modernih b92 izraza koje polako usvajaju svi mediji.
[ fanfon @ 23.02.2012. 06:20 ] @
Citat:
herzog: Pa zasto bi uopste izvestio?
Od kakvog je minornog znacaja ta vest?
Minorna negativna vest, koja je mozda za crnu hroniku na pinku.
Akcident i to saobracjni, kakvih se desava na hiljade,
Da se razumemo - RTSu sve zameram , ali ovo je za ch na pinku ili slicnom programu.


Znacajno je jer je u pitanju njihov radnik, a u drugim slucajevima objavljuju sve redom. "Pravo da znate sve" je samo prazno slovo na papiru. Ako pratis imalo njihov program znao bi o cemu pricam. "Javni servis svih gradjana Srbije" ima na sebi daleko vecu odgovornost od ostalih medija koji su i zvanicno u privatnom vlasnistvu i informacije koje oni objavljuju moraju biti neutralne pa makar i na njihovu stetu, a sve u cilju objektivnog novinarstva. Znam da je sve to sa RTS-om smejurija i da su oni samo instrument vlasti, ali smesno je...

P.S. Novinari B92(ili oni koji sebe nazivaju tako) su katastrofalni po pitanju gramatike i pravopisa srpskog jezika. A o skracenicama kojima se slihtaju vec par godina unazad ne vredi trositi reci.
[ jerryrain @ 23.02.2012. 08:11 ] @
Citat:
mmmilan: Verovatno je jerryrain procitao negde u tekstovima tu rec, koja nije naseg porekla.
I ja se grozim tih modernih b92 izraza koje polako usvajaju svi mediji.


Herzog je koristi ;)
[ anon115774 @ 23.02.2012. 08:44 ] @
Ljudi, nije problem sto RTS ovo nije objavio vec sto ostali jesu.

Ovo nije vest od javnog znacaja tako da nije ni jedna medijska kuca trebala da objavi ovo. Koliko pesaka pogine svakog dana/nedelje/meseca na pesackim prelazima? Pa jel se pise o tome? Da li se prati svaki slucaj svakodnevno?

Ok, gospodjica/gospodja koja je ucestvovala u celoj prici je javna licnost (mada nisam siguran koliko bi je ljudi prepoznalo na ulici ali to nije tema)...i??? Sta onda ako je poznata? Bice joj sudjeno isto kao i svim ostalim vozacima koji su udarili/zgazili/oborili/ubili pesaka na pesackom prelazu.

E, a ako joj ne bude sudjeno kao i svim ostalim smrtnicima onda treba mediji da pisu o tome i da dizu zescu prasicu. Sada je totalno nepotrebno.
[ jnk @ 23.02.2012. 09:43 ] @
Mediji pišu o tome zato što su procenili da će ih ljudi čitati/gledati ako o tome pišu, rts to ne radi iz kolegijalnosti a vest je svakako tabloidnog tipa i nije iz sfere javnog interesa pa nisu dužni da o tome pišu. Morala tu nema mnogo.
[ anon115774 @ 23.02.2012. 10:28 ] @
Upravo tako. Ta vest je tabloidnog tipa. Zasto onda non-tabloidni mediji to objavljuju? Totalna glupost. Ako nista drugo trebali bi da imaju obzira prema tom jadnom pesaku i njegovoj porodici.
[ fanfon @ 23.02.2012. 18:28 ] @
Citat:
Informer
Ok, gospodjica/gospodja koja je ucestvovala u celoj prici je javna licnost (mada nisam siguran koliko bi je ljudi prepoznalo na ulici ali to nije tema)...i??? Sta onda ako je poznata? Bice joj sudjeno isto kao i svim ostalim vozacima koji su udarili/zgazili/oborili/ubili pesaka na pesackom prelazu.

E, a ako joj ne bude sudjeno kao i svim ostalim smrtnicima onda treba mediji da pisu o tome i da dizu zescu prasicu. Sada je totalno nepotrebno.


Isti slucaj je bio sa Veselinovim pa nista od kazne. Isti slucaj sa ministrom Jocicem(objavljeno je zvanicno je da je vozac naleteo na psa od 70 kg na autoputu) dok je vozio preko 200, a ministar navodno spavao, pa opet nije bilo kazne. Znaci, ipak nije isti kriterijum za sve. Sto si poznatiji-vece su sanse da ces se izvuci. Ova Petra ocigledno "nije dovoljno poznata" pa ca na kraju ipak dopasti zatvora. Cinenica je da je u Srbiji zakon razlicit za one koje imaju veze i novac(Ceca, Radisav Rodic) i da se primenjuje striktno samo kod obicnih gradjana...
[ Nabukodonosor @ 24.02.2012. 03:34 ] @
Citat:
Akcident

haha! Priceless!
[ herzog @ 24.02.2012. 10:36 ] @
cekajte malo priceless drugari.
B92 koristi tu rec, ja je korisim a onda vam to smeta.

Obicno inace koristim srpske reci ali eto i ja malo glumim eruditu, takva je koncepcija foruma , sta da se radi
dragi moj' dzeri rejn i bazalenko