[ Oberlan @ 10.01.2012. 15:52 ] @
Kako se već neko vrijeme premišljam dali započeti sa iOS ili Android razvojem, tj. dali učiti Objective C ili Javu,
pade mi na pamet pitati vas za pomoć.
Naletio sam na PhoneGap i Appcelerator Titanium frameworke koji "prevode" aplikacije napisane u HTMLu i CSSu te ponajviše Javaskriptu (Appcelerator) u nativne aplikacije,
koje izgledaju i ponašaju se isto kao nativna aplikacija napravljena recimo za iOS.Evo mali citat sa Appceleratorovih stranica:
Citat:
Native iPhone, iPad and Android applications rock. With over 300 APIs at your disposal, you can build full-featured applications that run just like they were written in Objective-C [iPhone and iPad] or Java [Android]. This means applications that have a premium user experience and that are more social, local, media rich, interactive, and extensible


Ima li ovdje negdje mobile developer da mi da savjet ili prijedlog...


[Ovu poruku je menjao Oberlan dana 10.01.2012. u 17:15 GMT+1]
[ Boris_ZR @ 13.05.2012. 21:23 ] @
Možda sam jedini, ali ne razumem šta je ovde zapravo pitanje.
[ ivan_nedeljkovic @ 21.05.2012. 15:11 ] @
sto se iOS-a tice istina je da se neke prostije stvari mogu raditi pomocu pomenutih framework-a ali generalno mislim da nije pametna ideja oslanjati se samo na to. Super je znati te stvari ali i native programiranje, pa u zavisnosti od potreba izaberes u cemu ces raditi. Npr preko tih frameworka nije moguce implementirati push notifications, komunikaciju sa game center serverom i jos neke stvari.

Ako bi se bavio samo time dosao bi u situaciju da budes "programer nezahtevnih i prostih aplikacija" a ako dodje na red nesto kompleksnije neces moci da uradis jer ne znas native programming

tako da je moj savet definitivno da se opredelis za jedno i budes majstor svog zanata.