[ mr. ako @ 10.01.2012. 23:36 ] @
Ukratko: Samo iz Firefoxa ne otvara naslovnu stranicu ES-a. Iz Chrome radi normalno, kao i iz IE, nisam palio Operu. Sve ostale stranice na ES-u otvara i prikazuje nomalno. Samo je naslovna problem.



Opsirnije: Pocelo je pre pola meseca, prvo je otvarao samo header naslovne, ali nista ispod toga. Posle je prikazivao samo belu praznu stranicu. Kako sam koristio FF ver. 3.6.2x, pomislio sam da je to moguci razlog. Par dana posle je poceo da odbija da ucita i Gmail, pa sam zakljucio da je zastareo browser u pitanju. Updateovao sam FF na 9.0.1, par dana je prikazivao samo header naslovne ponovo, a Gmail poceo da radi normalno. Sada ponovo nece da otvara ES, cak ne prikaze ni naslovnu, vec izbaci da ne postoji sajt - Firefox-ovo obavestenje da "Problem loading page" (The connection to the server was reset while the page was loading.), kao kada ukucate nepostojeci domen i sl.

Dok sam koristio stari FF sam mislio da je mozda problem sto je ES nesto promenio, pa stari browseri ne podrzavaju tako nesto... ali ako ni novi FF ne moze da otvori, ocekujem da je do mene problem. Mozda sam zakacio neku gamad? Ili je jednostavno FF pobrljavio...?



Da li jos neko ima problem sa kombinacijom Firefox - ES?




Hvala,
Marko
[ deki77 @ 11.01.2012. 07:52 ] @
Ja imam problem od skoro...kada sam apdejtovao FF na ovu beta verziju 10.0
Problem je u tome sto "zamrzava" FF kada pisem poruke.Mada ne mogu tacno da utvrdim da je bas to u pitanju(poruke).Mozda mi se desi i nekad kada otvorim vise stranica od jednom.Odnosno novih tab-ova.Isto takodje sam primetio da nemogu da otvorim sajt halooglasi.Izadje poruka kao na slici.
Sa ostalim sajtovima sve OK.

[ sttevann @ 11.01.2012. 07:58 ] @
Probaj da postaviš kao bookmark http://www.elitesecurity.org/index.php , pa da tako otvoriš početnu.

[ madcama @ 11.01.2012. 09:37 ] @
Sacuvaj mozilla korisnicki folder na neko drugo mesto. Trebalo bi da je negde u Users/tvoje_korisnicko_ime. Sakriven je. Nemam win7 pa ne znam tacno.Izbrisi original.
Staruj Firefox. Da li sad imas problema? Ako nemas znaci da nije do Firefoxa.
Vrati backup mozilla foldera na svoje mesto. Obrisicashe i kolacice.
Startuj Firefox bez dodataka. (disable). Ako se tad bude sve otvaralo kako treba. aktiviraj jedan po jedan dodatak dok ne vidis koji ti pravi probleme.
[ mr. ako @ 11.01.2012. 16:07 ] @
@deki77
Nemamo isti problem.

A moj problem se resio... nekako. Da li zato sto sam posetio link http://www.elitesecurity.org/reset-cookies.php (iako ga nije otvorio, vec prikazao da "Problem loading page"), da li zbog neceg drugog... ne znam. Sada, evo posle mesec i po dana i postavljene teme o problemu, ponovo normalno otvara naslovnu. :/

Znaci ni taj link reset-cookies nije hteo da otvori isto kao ni naslovnu sto nije hteo, ali mozda mu je to pomoglo ipak nekako, iako FF nije nikad ni otisao na tu stranicu...
[ Goran Mijailovic @ 11.01.2012. 16:57 ] @
Citat:
deki77: Ja imam problem od skoro...kada sam apdejtovao FF na ovu beta verziju 10.0
Problem je u tome sto "zamrzava" FF kada pisem poruke.Mada ne mogu tacno da utvrdim da je bas to u pitanju(poruke).Mozda mi se desi i nekad kada otvorim vise stranica od jednom.Odnosno novih tab-ova.Isto takodje sam primetio da nemogu da otvorim sajt halooglasi.Izadje poruka kao na slici.
Sa ostalim sajtovima sve OK.


Ne otvara ti neki drugi sajt beta verzija Firefoxa i ti se zalis na ES-u. Zanimljivo


[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 11.01.2012. u 18:23 GMT+1]
[ Sava @ 11.01.2012. 18:03 ] @
Citat:
mr. ako: Ukratko: Samo iz Firefoxa ne otvara naslovnu stranicu ES-a. Iz Chrome radi normalno, kao i iz IE, nisam palio Operu. Sve ostale stranice na ES-u otvara i prikazuje nomalno. Samo je naslovna problem.
Davno sam imao sličan problem sa drugim pretraživačem i bilo je dovoljno da obrišem kolačiće za ES i sve je radilo normalno. Vidim da si koliko shvatam i sam došao do tog rešenja.
[ mr. ako @ 12.01.2012. 02:16 ] @
Pa pre postavljanja teme sam procitao slicne koje sam nasao, kao i onu TOP temu gde se pominje problem sa logovanjem na nalog na ES-u. Tu temu znam i od ranije, jer sam imao problem bas tog tipa koji se tamo opisuje, ali ovo sto sam ja imao se ne pominje, pa nisam ni pokusavao nista odatle.
Posle postavljanja ove teme, pokusao sam jos neke kombinacije linkova i adresa vezanih za ES da otvorim. Probao sam recimo elitemadzone homepage (otvorio normalno), neke random linkove i padne mi na pamet da otvorim taj link za reset cookie-a... no nije otvorio tu stranu, kao sto nije hteo ni elitesecurity homepage pre toga.
ALI eto, MOZDA je to bas pomoglo... ne znam... cudno mi je da je pomoglo, jer link nije ni otvorio, a o5 nisam nista drugo probao a proradilo je... tako da... me zakljucak vodi na problem sa cookies ipak. Nznm. :)

Hvala na ucestvovanju u temi svima.


Poz,
Marko
[ Sava @ 23.01.2012. 09:04 ] @
Možda ovo malo doprinese temi.

Nedavno sam se žalio da Seamonky neće da otvori sajt jedne novine čije ime ne smem da pomenem jer će mi post biti obrisan zbog reklamiranja bez obzira što drugi mogu ovde da objave i sliku te novine ! Sve u svemu na poslu imam Linux i Windows i na oba Seamonkey. Vidim Linux otvara, probam i Windows i on otvara. Pogledam i vidim da su mi obe verzije starije, znaci nisu najnovije. Kod kuce ne budem lenj i obrisem najnoviju verziju i instaliram stariju i sve radi. Ponovo obrišem i instaliram najnoviju i opet neće. Shvatim da taj sajt i Mozilla nešto nisu uskladili, verovatno neki flash, nisam to istraživao. Preporučujem poslednju stabilnu verziju koju tvorac pretraživača uvek naglasi koja je.