[ misaa @ 11.01.2012. 21:40 ] @
Instalirao sam na PC racunar MikroTik, poseduje 3 kartice jedna wireless kartica Tp-link WN551g koja je wan i sa njom primam signal, druga karica je lan i sa njom komp je povezan sa krosoverom, problem se javlja sa 3 karticom koja je Tp-link WN651G koja radi u Ap bridge modu i salje signal na lap-top signal je jak, ali kada sa lap-topa pingujem mikrotik javlja mi se veliki ping i to kada nema nikakvog protoka. A inace kada ima nekog protoka jos je veci ping i net lose radi na Lap-topu dok na deksop racunaru lepo radi.
Inace koristim onu malu antenicu koja se dobija sa karticom za slanje signala.

Ne znam gde bi mogao biti problem.


Pozdrav
[ MilosOskar @ 11.01.2012. 22:50 ] @
Koliki signal ti mikrotik pokazuje za lap top ?
[ misaa @ 11.01.2012. 23:12 ] @
Pokazuje mi -50 db, inace mikrotik PC mi se nalazi u sobi doka ga testiram, a i laptop mi je pri ruci u istoj sobi.

Jedino sto mo je Noise Floor: -99db (mislim da je u tome i problem)
[ tandrkalo1 @ 11.01.2012. 23:18 ] @
Na kom standardu ti se nalazi wireless kartica? b ili G?
I na kom kanalu?
Kliknes dva puta na karticu koja je u ap modu i sa desne strane imas freq ussage, kliknes na to pa pogledas koji kanal ima najmanje zauzeca i namestis karticu na taj kanal.
[ misaa @ 11.01.2012. 23:34 ] @
Stavio sam u G standard, prvo mi je bilo postavljeno na 12 kanalu, sada sam stavio na 4 kanal, inace nisu nesto kanali zauzeti, sada mi je Noise Floor: -91 db, mada opet su veliki pingovi kada ima nekog protoka u nekim trenucima budu preko 200 pa cak i preko 1000 ms
[ MilosOskar @ 12.01.2012. 20:30 ] @
Zasto ne probas u B standardu, osim ako "ne provlacis" vise od 5M ?!

Pozz
[ misaa @ 12.01.2012. 21:14 ] @
Probao sam i to da stavim u B standard i i sto se desava prvih par pingova budu dobri, a kasnije pingovi budu veliki
Takvi pingovi budu bilo sta da menjam na mikrotiku u vezi lan kartice. Inace laptop sa kojim se kacim na mikrotik je
nov tj. jos nisam koristio internet i sve mislim da nije mozda kartica u laptopu neispravna.

U prilog dajem screen shot pinga, uz napomenu da je pingovan mikrotik bez ikakvog protoka tj. surfovanja po netu.
[ MilosOskar @ 12.01.2012. 23:24 ] @
A da nije kartica u Mikrotiku ?
[ Aleksandar Đokić @ 13.01.2012. 03:06 ] @
postavi Distance na 1km pa probaj,

tik tokom vremena podesava razne parametre sam, na osnovu signala i drugih parametara...
[ misaa @ 13.01.2012. 14:07 ] @
Probao sam i da zamenim uloge karticama tako sto kartica koja mi je bila wan stavio sam je u lan, a lan kartica je bila wan i isto se desavalo.

Ne vidim nigde u opcijama da se moze postaviti Distanca ?

Pozdrav