[ ivan_sim @ 11.01.2012. 22:03 ] @
Postoji li uredjaj kojim mogu istovremeno da primam wir. signal od provajdera i da taj signal istovremeno razbaca po kuci.
To bih koristio za net na kompu (LAN) i na mobilnom telefonu (WIFI).
Znam da moze pomocu 2 rutera, ali me interesuje da li to sve ima u 1 uredjaju?

Sad trenutno imam 543g koji moze da radi kao ap ILI client a ne moze oba istovremeno.
Njega bih dao drugaru a za mene ako ima uredjaj na kome ap i client rade istovremeno da bih imao net na kompu i telefonu.


[Ovu poruku je menjao ivan_sim dana 11.01.2012. u 23:53 GMT+1]
[ mantas @ 12.01.2012. 07:02 ] @
www.airlive.com/product/G.DUO
[ Brkic @ 16.01.2012. 14:01 ] @
Da se nadovežem na temu,
nisam uspeo naći može li Linksys WRT54GL ili TP Link WR941ND raditi client + ap istovremeno ??
Ako može pomoć.
[ ivan_sim @ 18.01.2012. 01:36 ] @
Na tp linkovom sajtu je dat ovakav dijagram rada:

Ako ja shvatam onda bi on sam mogao da radi istovremeno i prijem i slanje?
http://www.tp-link.com/en/products/details/?model=TL-WR543G#app
[ brankos @ 21.01.2012. 16:02 ] @
Dok ovo kucam Linksys WRT54GL kod mene to upravo i radi.
Čim sam ga kupio flešovao sam firmver sa "DD-WRT v24-sp1 (07/27/08) mini" i napravio od njega pravog "monstruma". Sa ovim gore može mnogo toga. Sa fabričkim softverom ne znam ni šta može, čak ni kako izgledaju meniji...

Ako ne znaš šta znači ovo o čemu sam pisao nemam trenutno vremena da objasnim, proguglaj pa će ti se razjasniti.

Inače prvo se podesi da radi kao klijent, pa mu se na to doda da bude "repeater" i naravno podesi ime i zaštita mreže koju "emituje", naravno mora da se uključi i DHCP dodela lokalnih adresa za klijente koji se kače na njega.

ALI, upravo se mučim da se na njega dok radi kao repeater, nakači TP LINK TL WA-500G kao klijent, tplink vidi mrežu, zakači se na nju, ali saobraćaja - nema.
Da li čipset nije kompatibikan ne znam ni sam, ali pre nabavke hardvera za celu "priču" treba očigledno voditi računa o kompatibilnosti vajrles čipset-a.

Druge uređaje, kao i lap top bez problema kačim na bežičnu mrežu.
[ tastaturko @ 18.05.2012. 08:57 ] @
Posjedujem ovaj uredjaj http://www.airlive.com/product/G.DUO i pokusavam da "prosirim" WIFI mrezu u kuci tj. postojecu wireless konekciju. Trenutno koristim vanjsku antenu i koaksijalni kabal mi je spojen direktno na wireless karticu.

Pokusavo` sam u Client + AP mode-u i nikako da se uspijem spojiti na internet. Na internetu sam pronasao ovaj link http://www.youtube.com/watch?v=pjiHjsiY6Wk&feature=related ali jos uvijek neuspjesno. Sve sam uradio kao na snimku osim promjene "evropskih" parametara i dalje nece.

Da li neko moze pomoci, bio bih veoma zahvalan!

Hvala
[ zivanicd @ 21.06.2012. 11:08 ] @
Tp link 743ND moze istovremeno da bude i wisp klijent i wireless home ruter. Imamo na desetine instaliranih uredjaja. Rade kao sat.

Cena oko 3.5k

[ Urkelele @ 18.09.2012. 11:03 ] @
Evo i mene da se nadovezem na temu. Ja sam vise komada 743ND podesavao da rade i kao client i kao ap, cak sam vezivao i po 4 komada u nizu

Mene interesuje koji uredjaj sa dve antene (koji ima da se pazari po prodavnicama) moze ovo da radi, tj. da se odvoji da na jednoj anteni prima signal a na drugoj da salje. Uredjaji sa dve antene obicno nisu predvidjeni to da rade, ali sam nailazio na internetu da je to moguce. Ovim bih na jednom konektoru postavio spoljnu antenu za primanje signala, a druga da siri signal po kuci.
[ tox master @ 18.09.2012. 17:29 ] @
http://www.airlive.com/product/G.DUO
[ Urkelele @ 18.09.2012. 21:51 ] @
Da, znam za tu verziju. I znam da nije po pravilima, ali ja ovaj nigde nisam nasao kod nas gde moze da se kupi.

Danas sam nabavio ruter Tenda w309R 300Mbps, Link. Isprobao sam ga, i on to sasvim fino odradjuje. Po specifikaciji, antene su mu po 7dbi, mogu se zameniti drugim i ima primarnu koja prima signal, i sekundarnu koja salje. Cena kod nas je oko 3500 din.
Eto, mozda nekom i ja da budem od pomoci
Pozdrav.





[Ovu poruku je menjao tox master dana 19.09.2012. u 18:15 GMT+1]
[ tox master @ 18.09.2012. 22:28 ] @
Na sta mislis nije po pravilima?
A jesi siguran da ta tenda radi odvojeno na 2 antene,to jest na jednu da prima signal a na drugu salje?
Ja koliko vidim samo se spominje da ima MIMO...
[ Urkelele @ 19.09.2012. 07:28 ] @
Pa mislio sam da nije po pravilima ako pitam "a gde taj airlive moze kod nas da se kupi" jer ga ja nisam video u ponudama.

Specifikaciji na njihovom sajtu ni ja nisam verovao, jer tamo pise "2*7dBi non-detachable antenna" a ja sam dobio ruter sa odvojenim antenama
Nisam siguran da radi odvojeno na dve antene, jer mi je drugi ruter bio u drugoj sobi, relativno blizu. Ali, kada sam skinuo jednu od antena meni je signal drasticno pao (sa -51 na -82). Pored toga, u podesavanjima kada se WAN type sa LANa prebaci na WLAN, onda on automatski prebaci da primarni SSID bude AP od koga se hvata signal, a sekundarni SSID sam upisujes.

To je ono sto sam proverio (a i meni je bilo bitno) sa nekih 20-ak minuta cackanja po njemu. Ima jos nekih raznih opcija medju kojima su i biridge mode, PPPoE/Static IP/Dynamic IP/PPTP/L2TP i ima bandwidth kontrolu protoka i po WAN-u i po LAN-u.
[ tox master @ 19.09.2012. 18:59 ] @
Koliko vidim taj uredjaj nije ni po cemu posebno drugaciji od dosta drugih kojih ima na trzistu i super ako ti radi posao ali mislim da on ima samo klasican repater mod,to jest prima signal i salje dalje preko obe antene istovremeno,to jest konstantno bira jaci signal sa svake antene.
antena diversity
[ Urkelele @ 19.09.2012. 21:17 ] @
E pa ne znam, nisam bas toliko strucan u oblasti wireless-a. Nisam ni danas stigao da se malo vise pozabavim sa njim i testiram na malo vecoj daljini. Pretpostavljam da nije nista posebno od drugih, ali za te novce sto ima da se kupi ipak radi neki posao. Misilm da moze da stane na crtu sa nekim poznatijim TP-Linkom (da lupim: TL-WA801ND). I mene je interesovao neki uredjaj (osim ovog airlive-a) koji moze slicno to da radi i hteo sam to da podelim sa vama. Opet, da ne krsim pravila, moze neko na pp da mi posalje gde ovaj airlive moze da se pazari kod nas.
[ nenadz @ 16.11.2012. 23:21 ] @
Koji uredjaj do kraja preporucujete u odnosu cena/kvalitet?
Meni bi trebao uredjaj koji moze da primi wireless signal spolja , a zatim razbaca taj signal po kuci za ostale uredjaje i sve to bez upotrebe kabla
i desktopa, znaci sve bezicno kao sto je prikazano na slici gore(wisp)
Negde sam citao i da AIR LIVE Ovislink WL-5470AP moze to da radi jer ima taj wisp mode.
Do sada sam koristio w7 virtual router, ali desk top je uvek morao da bude ukljucen.
Ruter koji bi kupio bi stavio na tavan i dao mu struju i nista vise?
Bilo bi dobro da taj ruter ima opciju da prilikom gubitka signala sa izabrane slobodne mreze, automatski se konektuje na sledecu otkljucanu mrezu.
Neki cini mi se TP linkovi imaju ovu opciju?!

Dakle sa wireless na wireless pa sa wireless na ostale wireless u kuci.Smrt za kablove!!

Dali postoji ruter sa USB/om koji moze da primi wireless usb karticu.Ja konkretno koristim Alfu 2000mw. pa bi i to moglo da mi zavrsi posao.
Alfa kupi signal, a ruter salje dalje?!